Jabłkowe piure dla dziecka do roku

jabłkowe piure dla dziecka do roku

Jabłko – to najlepszy owoc, który próbuje malutkie dziecko w swoim życiu. Znajomość rozpoczyna się z jabłkowego soku już w dwumiesięcznym wieku. Później, do 4-5 miesięcy, zaczynają dawać jabłkowe piure dla dzieci. Dlaczego z całego rozmaitego świata owoców i jagód wybierają właśnie jabłka?

Jabłka pediatrzy całego świata nazywają idealnym produktem dla dziecięcego odżywiania. One są smaczne w dowolnym wyglądzie, świeże i takie, co poddało się cieplnej obróbce. W nich jak najlepiej są zrównoważone pektynowe substancje, fruktoza, organiczne kwasy, witaminy С, W, Р, prowitamina A, mineralne sole (żelazo, calcium, magnez), mikroelementy (jod, mangan, miedź, sód, potas, cynk i inne), olejki eteryczne.

Jabłka bardzo łatwo przyswajają się dziecięcym organizmom, zabezpieczają dobre trawienie i aktywizują wzrost dziecka. Dzięki dużej ilości witaminy Q, te owoce podniecają dobry apetyt.

Przygotowywanie jabłkowego piure dla dziecka do roku można zrealizować dwoma sposobami.

Przepis świeżego jabłkowego piure dla dziecka do roku

Składniki:

  • jabłko.

Przygotowanie

Jabłko dobrze obmywamy szczotką pod bieżącą wodą. Łuszczymy. Nacieramy na drobnej tarce. Przecieramy przez sito dwukrotnie, żeby pozbywać od drobnych kawałeczków.

Dla dzieci przed jeden rok, należy dawać tylko jabłka zielonego koloru, ponieważ czerwone płody zawierają substancje, co wywołują rozwój spożywczej alergii.

Jeśli po użytku jabłkowego piure ze świeżych owoców u bobasa zaczyna się aktywne kolki, lepiej będzie przejść na inny sposób przygotowania piure. Niżej naprowadza się przepis o tym, jak zrobić jabłkowe piure dziecka do roku z pieczonych czy gotowanych płodów.

Jabłkowe piure z pieczonych płodów

Składniki:

  • jabłko zielonych gatunków.

Przygotowanie

Owoc rzetelnie wymywamy pod bieżącą wodą, łuszczymy nasienia. Miąższ jabłka pieczemy w piecyku, czy gotujemy do miękkiego stanu. Ostudzamy i przecieramy przez sito dwukrotnie.

Piure z pieczonych jabłek ma osłabiające działanie. Jego można dawać bobasowi przy zamkach dwukrotnie w dniu, praca żołądka normalizuje się. Przy rozwolnieniu należy dawać świeże jabłko, co jest natarte na drobnej tarce i postało pewny czas na powietrzu, czyli co utlenia się. Jabłka, co również utlenia przepis jabłkowego piure dla dziecka do roku (co pociemniało na powietrzu) się są bardzo pożyteczne przy anemii.

Jeśli u dziecka łamliwe naczynia krwionośne (łatwo pojawiają się sińce), często powstają bóle głowy, trzeba więcej używać jabłka słodkich gatunków, ponieważ one są zwłaszcza bogate zawartością witaminy Р i pektynowych substancji. Pektynowe substancje dobrze wzmacniają ścianki naczyń, a także wyprowadzają z organizmu nadmiary cholesterolu.

Pierwszy pokarm jest bardzo ważny dla dziecka do roku, toż rekomendujemy również zapoznać się z informacją, jak przygotowywać warzywne czy ,mięsne piure dziecka do roku.

 
Powiązane artykuły:
Piure ze śliwy dla dziecka do roku
Owocowe piure mamy zazwyczaj zaczynają dawać bobasom od 5-6 miesięcy. Dla pierwszego pokarmu zazwyczaj biorą jabłka, grusze i śliwy. O piure ze śliwki dziś porozmawiamy. Czytajcie rady i róbcie smaczny i bardzo pożyteczny pokarm dla dziecka.
Potrawy z dyni dla dzieci
Dynia – bardzo pożyteczne i smaczne warzywo, który może stać się i pierwszą, i drugą potrawą i ulubionym deserem. W artykule opowiemy jak przygotować dynię i damy przepisy dziecięcych potraw, które obowiązkowo spodobają się waszemu dziecku.
Jak przygotować warzywne piure dla dziecka do roku?
Wprowadzenie produktów do racji bobasa – proces znajomy każdej mamie. Piure dla dziecka robią ze sprawdzonych produktów i wprowadzają do racji zazwyczaj na 5-6 miesiącu życia. Dziś opowiemy jak przygotować warzywne piure dla waszego bobasa.
Zupy dla dzieci do roku
Zupy – bardzo ważna i pożyteczna część racji bobasów. Zwyczajnie, dzieciom do roku nie podejdzie dorosła zupa. W naszym artykule opowiemy o regułach przygotowania pierwszych potraw dla bobasów i damy kilka przepisów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty