Jak Anglicy obchodzą Boże Narodzenie?

jak Anglicy obchodzą Boże Narodzenie

Głównym świętem w Wielkiej Brytanii jest Boże Narodzenie. Owy świąteczny dzień obecnie nie zawiera głębokiego sensu religijnego jak niegdyś, jednak Anglicy czczą tradycje i zachowało się większość dawnych obyczajów. Jednak dosyć często, zakłopotani ludzie, którzy poszukują świątecznych prezentów, zapominają o znaczeniu Bożego Narodzenia, a różne scenki z życia biblijnego i nawet odwiedzanie kościoła staje się czymś powszednim.

Jak Anglicy przygotowują się do Bożego Narodzenia?

  1. Przygotowanie do świąt zaczyna się na długo przed dniem 25 grudnia. Już w listopadzie ludzie kupują prezenty, planują menu świąteczne, wysyłają kartki świąteczne i przygotowują dom.
  2. Na początku grudnia na głównym placu Londynu montowana jest duża choinka i zapalane są lampki świąteczne.
  3. We wszystkich sklepach działają zniżki i wyprzedaże bożonarodzeniowe.
  4. Wszyscy ludzie dekorują nie tylko własny dom, ale również terytorium obok niego. Na drzwiach zawieszane są wianki, na oknach girlandy, obok domu ustawiane są figurki Ojca Bożego Narodzenia.

Anglicy mają bardzo trwałe tradycje bożonarodzeniowe. Na przykład już w ciągu wielu wieków robią wianki zdobione świecami. Dzieci piszą listy Ojcu Bożego Narodzenia i wrzucają je do kominka, aby dym przekazał ich życzenia. A w nocy, przed Bożym Narodzeniem, pozostawiają skarpety na prezenty i smakołyki dla Santa Clausa i jego jeleni.

Boże Narodzenie u Anglików – to święto rodzinne. W przeddzień wszyscy starają się uczestniczyć we mszy św. i kładą się wcześnie spać. Rano wszyscy otwierają prezenty i składają życzenia. Podczas obiadu cała rodzina siada przy świątecznym stole.

Co gotują na Boże Narodzenie Anglicy?

Zgodnie z tradycją podstawowe danie – pieczony indyk. Oprócz tego na stole znajdzie się tradycyjny pudding, szczególne ciasteczka, wewnątrz których znajdują się kartki z życzeniami, a również pieczone ziemniaki, kasztany, kapusta brukselska. Po obiedzie ludzie słuchają życzeń, których składa Królowa, grają w różne gry.

Warto jeden raz zobaczyć jak Anglicy obchodzą Boże Narodzenie i będziesz wszystko wiedzieć o tym, ponieważ w Wielkiej Brytanii czczą tradycje i starają się wszystko robić tak, jak to się robi od dawna.

 
Powiązane artykuły:
Jak obchodzą Boże Narodzenie we Francji?
Boże Narodzenie – pierwsze za ważnością kościelne święto całego świata, jednak z czasem wiele tradycji zmieniło się i dziś w każdym kraju istnieją swoje narodowe właściwości. W artykule opowiemy o tym, jak obchodzą Boże Narodzenie we Francji.
Jak obchodzą Boże Narodzenie w Niemczech?
Boże Narodzenie – ulubione i światłe kościelne święto całego świata, jednak w każdym kraju są swoje narodowe właściwości i tradycje festynu. Jak obchodzą Boże Narodzenie w Niemczech? O tym opowie artykuł.
Gdzie pojechać na Boże Narodzenie?
Boże Narodzenie – doskonały powód po to, żeby wszystkim razem powędrować do podróży. Jeśli pojedziecie do Europy, to podróż lepiej wiązać w czasie do Bożego Narodzenia katolickiego, a jeśli chcecie odznaczyć prawosławne święto, wyruszajcie do Karpat.
Jak obchodzą Boże Narodzenie na Białorusi?
Boże Narodzenie na Białorusi ma szereg właściwości, ponieważ znaczna część ludności tego kraju to katolicy. O tym jak obchodzą Boże Narodzenie na Białorusi opowiemy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty