Jak czyścić zamszowe rękawice?

jak czyścić zamszowe rękawice

Zamszowe rzeczy zawsze wyglądają ładnie, elegancko i stylowo, ale wymagają specjalnej pielęgnacji, czasami nawet codziennej. Jasne, że można kupić nową rzecz, gdy stara już źle wygląda, ale kobiety mają ulubione akcesoria, z którymi one nie chcą się rozstawać. Do nich należą również rękawice z zamszu.

Jak czyścić rękawice z zamszu?

Rękawice, to chyba jedna z tych rzeczy, która odczuwa wpływ negatywnych czynników: pogoda, brud, wilgoć. Aby owe akcesorium można było nosić długo, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  1. Trzeba zawsze suszyć rękawice, ale nie na kaloryferze, a w temperaturze pokojowej.
  2. Czyścić rękawice zamszowe trzeba specjalną gąbką. Również można wykorzystać metodę ludową: wymieszać spirytus amoniakowy z wodą 1:4 i delikatnie przetrzeć wacikiem powierzchnię rękawiczek. Dobry efekt, zwłaszcza jeśli chodzi o jasny zamsz, otrzymasz mieszając sodę ze szklanką mleka. Białe rękawice będą wyglądać cudownie, po zastosowaniu mieszanki z jednej łyżeczki nadtlenku wodoru, takiej samej ilości amoniaku i szklanki wody.
  3. Wyrób można czyścić za pomocą pary i szczotki.
jak czyścić rękawice z zamszu

Przed tym, zanim zaczniesz czyścić rękawice, wypróbuj środek na tylnej stronie rękawic.

Jak prać rękawice zamszowe?

Jeśli wyrób jest brudny w całości, a nie tylko częściowo, to można go wyprać. Przeprowadzać taki zabieg, należy zakładając rękawiczki na ręce. Używać do prania zalecamy zwykłe mydło albo delikatny środek do prania.

Następnie trzeba dokładnie wypłukać wyrób, aby nie pozostały ślady po środku do prania. Zamszowe rękawice wyprać jest dosyć łatwo, więc nie trzeba zanosić ich do pralni chemicznej. Można przywrócić im pierwotny wygląd w warunkach domowych.

 
Powiązane artykuły:
Jak prasować dżinsy?
Na pewno każdej z nas zdarzała się nieprzyjemność, kiedy nieprawidłowa temperatura przy prasowaniu psuła wyrób i dżinsowe spodnie nie są wyjątkiem. O tym, jak i w których poziomach trzeba prasować dżinsy, czytamy w artykule.
Jak wybielić stanik domowym sposobem?
Prędzej czy później ulubiony stanik traci swoją biel, jednak nie śpieszcie się iść po nową rzeczą. Chociaż to jest dobry pomysł, żeby zrobić dla siebie fajny, przyjemny podarunek. Ale jak i czym można wybielić stanik w domowych warunkach, opowie artykuł.
Jak poprawnie prasować męskie koszule?
Na pewno słyszeliście jak mamusie straszą swoje młodziutkie córki stałym prasowaniem męskich koszul i praniem skarpetek. Opowiemy w naszym artykule jak zaprzyjaźnić żelazko z koszulami.
Jak poprawnie prasować spodnie?
Rzadko kiedy spotkasz mężczyznę czy kobietę, w garderobie których oprócz zwykłych dżinsów nie są obecne i inne spodnie. Tylko prasować je całkiem niełatwo i nie każda gospodyni umie to zrobić. Ale tak nie musi być, prawda? Czytajcie dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty