Jak długo nosić bandaż po cięciu cesarskim?

Połóg to ciężki stres dla organizmu kobiety, zwłaszcza jeśli odbywał się poprzez operację cesarskiego cięcia. Prawie wszystkie młode matki, które musiały przeżyć operację zmuszone są nosić specjalny opatrunek. Wiele kobiet zapoznaje się z tym przyrządem jeszcze w okresie ciąży, jednak dla niektórych on staje się potrzebny dopiero po porodzie.
W tym artykule powiemy ci jak długo należy nosić pooperacyjny bandaż po cesarskim cięciu i w jakim przypadku nie trzeba tego robić.
Jak długo trzeba nosić opatrunek po cesarskim cięciu?Prawie każda kobieta od razu po operacji odczuwa silny ból w okolicy brzucha. Mimo to możliwości leżeć i czekać, kiedy rana się zabliźni nie ma, ponieważ musi opiekować się nowonarodzonym dzieckiem. Noszenie bandaża w tym przypadku zmniejszy obciążenie jamy brzusznej i przyczyni się do zmniejszenia bólu i dyskomfortu. Ponadto, korzystanie z tego narzędzia skraca czas potrzebny na kurczenie się macicy i zmniejsza obciążenie kręgosłupa.
Z zasady po raz pierwszy przeżyć połóg to ciężki stres dla organizmu kobiety, zwłaszcza jeśli odbywał się poprzez operację cesarskiego cięcia. Prawie wszystkie młode matki, które musiały przeżyć operację zmuszone są nosić specjalny opatrunek. Wiele kobiet zapoznaje się z tym przyrządem jeszcze w okresie ciąży, jednak dla niektórych on staje się potrzebny dopiero po porodzie. Nosić należy do całkowitego gojenia rany. Zwykle trwa to około 4 tygodni, jednak organizm każdej kobiety jest inny.
Dlatego też okres, w jakim należy chodzić uciśniętą bandażem po cięciu cesarskim, w każdym przypadku wyznacza się przez lekarza. Zdecydowana większość młodych matek w końcu rozstaje się z tym przyrządem nie później niż 6 tygodni po zabiegu.
Nosić bandaż w okresie rekonwalescencji organizmu po operacji trzeba stale przy braku przeciwwskazań. Należy wziąć pod uwagę, że w przypadku zapalenia szwa noszenie bandażu jest zakazane. Należy niezwłocznie udać się do lekarza i przejść odpowiednie leczenie.