Jak dobrać kredkę do brwi?

jak dobrać kredkę do brwi

Nienaturalny kształt brwi-niteczek jest już nieaktualny, a dziś przedstawicielek płci pięknej, które mają naturalne cienkie brwi, interesuje pytanie jak dodać im puszystości. W takim wypadku w kosmetyczce powinno znajdować się specjalne narzędzie, służące do tego celu – kredka do brwi.

Jak prawidłowo dobrać kredkę do brwi na podstawie charakterystyk technicznych?

Należy zwrócić uwagę jak na charakterystyki techniczne narzędzia, tak i na jakość grafitu. Wybór pierwszego parametru nie jest zbyt duży – zwykły, wykręcany, zaostrzony. Chociaż pierwszy czasami posiada specjalną temperówkę, która znajduje się na pokrywce, jest niezbyt wygodna, taka kredka szybko się tępi, więc kreska jest dosyć gruba. Więc najlepiej dobrać zwykłą kredkę z pędzelkiem.

Grafit powinien być bardziej trwalszy niż u zwykłej kredki do oczu, ponieważ będziesz musiała nanosić nie linię ciągłą, a mnóstwo linii drobnych i przerwanych. Jednak niektóre przedstawicielki płci pięknej uważają, że i do oczu, i do brwi można używać jednej i tej samej kredki. Jednak tego nie można robić.

Warto zwrócić uwagę na grubość grafitu. Zbyt miękka i tłusta kredka może pozostawiać niepożądany połysk na brwiach, w czasie upału lub deszczu może się rozmazać.

Jak dobrać kolor kredki do brwi?

Niektóre marki przedstawione są tylko w dwóch kolorach: czarny i brązowy. Jednak jeśli bardzo tego chcesz, to możesz znaleźć w sklepach szeroką paletę kredek do brwi:

  • czarny;
  • dymny;
  • szaro-oliwkowy;
  • ciemny kasztan;
  • złocisto-brązowy;
  • terakotowy, etc.

Czasami producenci łączą dwa jednakowe odcienie w jednej kredce na różnych końcach. Taki wariant do makijażu jest bardzo popularny. Styliści zalecają używać dwóch kolorów: ciemnego – bliżej do przegródki nosa, a od środka – bardziej jaśniejszy. Tym, kto ma popielaty kolor włosów, będą pasować szare kredki do brwi. Rudym warto dobierać miedziane odcienie, nieco ciemniejsze od włosów.

Owa zasada jest aktualna dla tych, kto poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak dobrać kredkę do brwi dla blondynek, rudych. U dziewczyn z jasnymi włosami brwi powinny być kilka odcieni ciemniejsze. Brunetki całkiem odwrotnie, powinny dobierać kredkę kilka odcieni jaśniejszą. Jeśli nigdy nie farbowałaś włosów, to nie warto nic wymyślać – dobieraj kredkę w kolorze włosów.

 
Powiązane artykuły:
Jak dobrać szminkę do ust?
Właśnie ją zjadamy do 5 kg za swoje życie. Jej forma może dużo co powiedzieć o charakterze swojej posiadaczki. Chodzi zazwyczaj o szminkę. O niektórych niuansach prawidłowego jej doboru dowiadujecie się z naszego artykułu.
Jak rozcieńczyć tusz do rzęs?
Jeśli raptem ujawniliście, że wasz ulubiony tusz, który jest pilnie potrzebny zaschnął, nie warto zasmucać się. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów przywrócić jego do życia na pewien czas, o których możecie poznać z tego artykułu.
Opalanie trzcinowe – zalety metody hollywoodzkiej
Opalanie trzcinowe pomoże dziewczynom nawet z bladą skórą do liczonych minut nabyć świetną opaleniznę czekoladowego odcienia. Dokładniej o procedurze możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Chusteczki do opalania – zalety i skład
Chusteczki do opalania zdobywają coraz większą popularność i są dostojną alternatywą naturalnej opaleniżnie na słońcu, czy solarium. O przewagach i stosowaniu takich serwetek czytajcie w naszym nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty