Jak dobrać makijaż?

jak dobrać  makijaż

Naturalna uroda – rzadki dar. Poza tym wiele naszych wad, które są zazwyczaj wyolbrzymione, można skorygować za pomocą pędzla do makijażu. Na pytanie jak dobrać makijaż i stać się niepowtarzalną? Postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Jasna rzecz, że każda z nas chce aby makijaż dobrał fachowiec. Jednak takie zadowolenie nie zawsze jest dostępne. Odnaleźć prawdziwego fachowca do makijażu, również jest dosyć trudne. W końcu chyba wiesz najlepiej, co ci pasuje? Mamy nadzieję, że niniejsze porady pomogą ci w tej dosyć skomplikowanej, ale przyjemnej sprawie, jaką jest dobór makijażu.

Jak dobrać makijaż do twarzy - korygujemy kontury

Etalonem, uważa się tradycyjnie twarz owalną. Takim szczęściarom wystarczy podkreślić kości policzkowe bronzerem, dodać róż do policzków. Posiadaczkom okrągłej lub kwadratowej twarzy, warto namalować linie pionowe na występujących częściach policzków i retuszować nos. A róże do policzków nanosić w postaci trójkąta, od skroni do kącików ust. Twarz stanie się cieńsza, jeśli ruchy będą skierowane z dołu do góry. Twarz trójkąta stanie się podobna do owalnej, jeśli nanieść high lighter na kości policzkowe i skronie, a następnie opuścić linię ku uszom. Na twarz w kształcie serca, należy nanosić cienie w kierunku uszów i podkreślać koście policzkowe. Na prostokątnej – zrób podbródek nieco ciemniejszy i nanoś róż do policzków za pomocą poziomych ruchów.

Na podstawie zasady „jasne” ukrywa, a „ciemne” akcentuje, można skorygować nos.

Jak poprawnie dobrać makijaż oczu?

Nie ma uniwersalnego makijażu, który pasowałby wszystkim, a jaki makijaż dobrać właśnie do twoich oczu, można na podstawie budowy powiek.

Otóż owalne oczy - mogą być nieco okrągłe. Jeśli chcesz nieco wyciągnąć oczy, namaluj kreskę skierowaną nieco w bok. Nanoś ciemne cienie na zewnętrzne kąciki oczu, retuszuj w kierunku zewnętrznych kącików brwi. Podczas tuszowania rzęs, kieruj pędzel w kierunku wewnętrznych kącików oczu. Do okrągłych oczu, używamy ciemnej kredki naniesionej na dolna powiekę - to optycznie je zmniejszy.

Oczy o kształcie migdałów – wydłużone i nieco wąskie. Podkreśl pociągającą urodę twoich oczu, nie zmniejszaj ich – nanieś ciemne cienie na zewnętrzny kącik oka i na fałdę powiekową. Dokładnie akcentuj zmianę kolorów. Najlepiej dobierać jasne kolory – oczy będą większe. Aby wydobyć głębię, nanieś błyszczące akcenty na wewnętrzny kącik oka i pod brwiami.

Głęboko osadzone oczy powodują, że wzrok jest bardzo przenikliwy – podkreśl je za pomocą high lighter pod brwiami, ciemnych akcentów nad faldą powiekową. Tuszuj rzęsy najlepiej w kierunku ku skroniom. W żadnym wypadku, nie używaj kredki na dolnej powiece.

Wypukłe oczy można ukryć za pomocą smoky ice. Nie przesadź z jasnymi kolorami – oczy będą wyglądać jak lalkowe.

Makijaż oczu z ciężkimi powiekami, przypomina makijaż do oczu wypukłych. Jeśli jednak postanowisz namalować kreskę, to powinna być bardzo dobieramy makijażcieniutka i skierowana do góry.

Chcesz wizualnie zmienić osadzenie oczu? Zwróć uwagę na to, że „przybliżając” oczy, musisz zrobić wewnętrzny kącik oka nieco ciemniejszym, a zewnętrzny jaśniejszy, chcesz „odsunąć” rób odwrotnie.

Częsty problem damski – jak powiększyć oczy. Najlepszy wynik osiągniesz, korygując brwi (część wewnętrzna powinna być grubsza). Radzimy zrobić jasną plamę na środku ruchomej powieki - oczy będą większe i bardziej okrągłe.

Jak dobrać odpowiedni kolor makijażu?

Styliści proponują sezonową klasyfikację damskiego typu urody: dwa zimnych – zima i lato, dwa ciepłych – wiosna i jesień. Zimnym typom pasują czyste odcienie błękitnego, ciepłym – żółte i czerwone. Tą zasadę stosować należy podczas doboru koloru makijażu. Wybieraj odpowiednie kolory cieni, eksperymentuj. Jeśli chodzi o krem tonujący, to pamiętaj, że „zimnym” kobietom nie pasuje złotawy odcień, a „ciepłym” – granatowy.

 
Powiązane artykuły:
Tajemnice urody kobiet Wschodu
To, że mieszkanki krajów wschodnich nierzadko wyglądają o wiele młodziej, wiedza wszyscy. Sekrety ich piękności były nieosiągalne długi czas, lecz na dziś żadnej tajemnicy z tego nie czynią. A o niektórych z nich, możecie poczytać w tym artykule.
Jak wybrać sukienkę? Czyli sama sobie stylistką
Każda z nas na pewno zderzała się z pytaniem - jak wybrać sukienkę? Przecież tak chce się błyszczeć na dowolnym przedsięwzięciu – bądź to rzeczowe spotkanie, czy uroczystość. Żeby wybór sukni był prawidłowy, należy uwzględniać właściwości figury.
Odzież must have, czyli niezbędnik eleganckiej kobiety
Odzież must have – to bazowy zestaw rzeczy, które w modzie zawsze, a bardziej prawidłowo, znajdują się poza nią. Za pomocą dziesiątków takich drobiazgów można stworzyć masę stylowych obrazów dla różnych wypadków.
Jak dobrać ubrania? Czyli zasady dobrego wyglądu
Dość często zdaje się, że umiejętność podbierać sobie odzież – to coś z kategorii wyższej matematyki, czyli skomplikowana sprawa. Lecz ci, którzy chociaż trochę mają doświadczenia w pytaniach mody, pięknie znają, że w tym nie ma nic skomplikowanego.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty