Jak dobrać rajstopy dla kobiet w ciąży? Nylonowe, wełniane czy kompresyjne?

jak dobrać rajstopy dla kobiet w ciąży

Rosnący brzuch kobiety w ciąży – to pierwszy sygnał ku temu, że należy odnowić garderobę odpowiednio do nowego, ciekawego stanu. Więc właśnie nastąpił czas na to, aby wybrać się na zakupy, w tym też warto kupić nowe rajstopy dla kobiet w ciąży.

Jakie rajstopy dla kobiet w ciąży są najlepsze, jak poprawnie dobrać odpowiedni model? Zatrzymajmy się na tych pytaniach bardziej szczegółowo.

Rodzaje rajstop dla przyszłych mam

Zanim przystąpimy do zapoznania się z klasyfikacją, musimy podkreślić, że wszystkie rajstopy przeznaczone dla kobiet w ciąży mają specjalną elastyczną wstawkę na brzuchu, dzięki której one są bezpieczne i wygodne. W zależności od składu i przeznaczenia rajstopy dla kobiet w ciąży mogą być: nylonowymi, ciepłymi i kompresyjnymi.

  1. Nylonowe rajstopy dla kobiet w ciąży niczym się nie różnią od zwykłych: mogą być w jednym kolorze i kolorowe, cienkie i grube. Podczas doboru możesz uwzględniać własne predyspozycje i warunki pogodowe.
  2. W skład ciepłych rajstop dla kobiet w ciąży wchodzi wełna, bawełna, również włókna syntetyczne takie jak spandex (elastan). Są bardzo wygodne, a najgłówniejsze, że są ciepłe, co jest bardzo istotne dla przyszłych mam w zimną pogodę.
  3. Rajstopy kompresyjne – to specjalne wyroby, które zapobiegają powstawaniu żylaków. Zazwyczaj lekarze zalecają kobietom w ciąży zakładać rajstopy uciskowe w późnych tygodniach ciąży. Jednak w niektórych wypadkach niezbędne już są we wczesnym stadium ciąży.

Rajstopy kompresyjne dla kobiet w ciąży – w jaki sposób je dobierać?

Chyba każda przyszła mama skarży się na ciągłe zmęczenie i bóle nóg. Rzeczywiście, uniknąć tego udaje się tylko nielicznym, w związku z dosyć prostymi przyczynami fizjologicznymi. Po pierwsze w tym okresie, gdy kobieta jest w ciąży, znacznie się zwiększa obciążenie na kończyny dolne. Po drugie w związku z tym, że zwiększa się macica, zaburza się krwiobieg. W wyniku czego na nogach pojawia się ”pajęczynka” naczyniowa albo inaczej mówiąc żylaki. Aby temu zapobiec lekarze zalecają ciężarnym kobietom zakładać rajstopy kompresyjne, które sprzyjają normalizacji ciśnienia w żyłach i cyrkulacji chłonki, polepszeniu się bicia serca matki i płodu. Również wyroby minimalizują prawdopodobieństwo pojawienia się zakrzepów w naczyniach. Jednak zanim wybierzesz się do sklepu, aby kupić takiego typu rajstopy, musisz wiedzieć jak poprawnie je dobierać i jak nosić rajstopy kompresyjne. Wyroby dzielimy na podstawie stopnia kompresji i mają przeciwwskazania. Więc, aby nie zaszkodzić sobie i swojemu maluchowi, na początku musisz zasięgnąć porady lekarza. Otóż w zależności od objawów choroby on może poradzić:

  1. Rajstopy 1 klasa kompresji 18 mmHg.
  2. Rajstopy 2 klasa kompresji 23-32 mmHg.
  3. Rajstopy 3 i 4 klasa, które zakładane tylko w celach leczniczych, dosyć rzadko można je zakładać kobietom w ciąży. Kompresja 34-48 mm Hg.

Jednak podczas doboru rajstop kompresyjnych nie wystarczy wiedzieć jedynie stopień kompresji. Również warto zwracać uwagę na jakość ciepłe rajstopy dla kobiet w ciąży wyrobu, producenta, kolor. Otóż zanim wydasz kupę forsy, możesz nam uwierzyć, że jakościowe rajstopy kompresyjne są dosyć drogie i musisz zwrócić uwagę na:

  • nie powinny posiadać szwów;
  • muszą mieć znak jakości;
  • powinny posiadać naturalne włókna, które zabezpieczają komfort i wygodę podczas noszenia;
  • również musisz dobrać odpowiedni rozmiar, ponieważ maleńkie rajstopy dostarczają przyszłej mamusi mnóstwo dyskomfortu, a zbyt duże nie będą wykonywać niezbędnych funkcji.

Otóż, odpowiadając na pytanie, jakie rajstopy najlepiej zakładać kobietom w ciąży: kolorowe lub w jednym kolorze, nylonowe czy kompresyjne, a być może wełniane, należy podkreślić, że przyszła mama musi przede wszystkim uwzględniać własne upodobania i komfort. Jeśli pojawia się dyskomfort, swędzenie lub podrażnienie, najlepiej zrezygnować z wybranych rajstop.

 
Powiązane artykuły:
Odzież wierzchnia dla kobiet w ciąży jesień-zima
Jesień i zima w modnej odzieży poddają się przyszłej mamie nie takimi szarymi, nudnymi, długimi i zimnymi, a jaskrawymi, wesołymi, pozytywnymi i całkiem komfortowymi. Na szczęście, na dziś wybrać kurtkę dla brzucha nie jest problemem.
Ocieplane spodnie dla kobiet w ciąży – jak poprawnie dobierać spodnie?
Współczesne firmy, co specjalizują się na produkcji odzieży dla przyszłych mam, proponują ogromną ilość ocieplanych spodni dla zimnego sezonu. Poprawnie dobrawszy model będziecie rozkoszowały się ciążą do dowolnej pogody.
Kombinezon zimowy dla kobiet w ciąży – niezawodne ubranie dla przyszłej mamy
Wśród różnorodności odzieży dla przyszłych mam, na zimowy okres fachowcy rekomendują oddawać przewagę kombinezonom. One są wygodne, praktyczne i komfortowe, i pozwalają ciężarnym prowadzić aktywny sposób życia.
Koszulka do karmienia – elementy garderoby matki karmiącej
Podkoszulki dla karmienia pomagają mamie w odejściu za bobasem, taka bielizna podchodzi do karmienia zewnątrz w domu, dla nocnego karmienia. Ono sprzyja temu, żeby mleczne gruczoły poprawnie pracowały, a piersi zostawały pięknymi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty