Jak dobrać szminkę do ust?

jak dobrać szminkę do ust

Kosmetyczkę współczesnej modnej pani nie można sobie wyobrazić bez jednego, bardzo istotnego przedmiotu - szminki. Zazwyczaj kobieta ma od razu kilka wariantów różnych odcieni. Jednak czasami stojąc w sklepie, zastanawiamy się nad tym, jak prawidłowo dobrać szminkę do ust.

Jakość szminki

Na pewno nie warto wspominać o tym, że środki kosmetyczne najlepiej kupować w specjalnych sklepach kosmetycznych. Podczas zakupu od razu zwróć uwagę na skład:

 • wosk – ochrona ust, stworzenie odpowiedniego kształtu;
 • oleje – chronią usta przed nadmierną utratą wilgotności, rozcieńczają pigment, dodają szmince delikatnej tekstury;
 • pigmenty – kolorują skład w różne odcienie i kolory;
 • dodatkowe dodatki – zazwyczaj to korzystne substancje, które posiadają właściwości nawilżające, regeneracyjne, chronią przed słońcem.

Nie warto kupować szminek, w skład których wchodzi:

 • wazelina;
 • kwas salicylowy;
 • fenol;
 • mentol;
 • silikon;
 • kamfora;
 • parafina;
 • oleje mineralne.

Użyć szminkę po otwarciu należy w ciągu 12 miesięcy. Pod warunkiem, że nanosisz ją za pomocą pędzelka, możesz jej używać w ciągu trzech lat. Teraz wiesz, jak należy dobrać szminkę na podstawie jakości.

Szminka i wygląd zewnętrzny

Po to, aby szminka była ozdobą ust, należy przestrzegać kilku prostych zasad i porad, jak prawidłowo dobrać szminkę:

 1. Kobietom z objętościowymi ustami zaleca się używać matowej szminki. Paleta kolorów powinna zawierać niezbyt jaskrawe kolory.
 2. Wąskim i cienkim ustom wizualnie dodają objętości jasne szminki, być może z dodawaniem błyszczyku.
 3. Dokładnie określone, wyraźne usta pasują praktycznie do wszystkich rodzajów szminek. Najlepiej na takich ustach wyglądają szminki z efektem atłasowym, który podkreśla ich urodę.
 4. Na ustach kobiet z ciemną cerą ładnie wyglądają jaskrawe i nasycone kolory.
 5. Kobiety o jasnej cerze – delikatne odcienie różowego i koralowego.
 6. Oliwkowy odcień cery wspaniale się łączy z nasyconymi jaskrawymi czerwonymi i brązowymi kolorami.
 7. Włosy blondynek z jasną cerą wspaniale się łączą z jagodowymi kolorami szminek.
 8. Blondynkom o ciemnej cerze, tak samo jak i rudym, pasują szminki terakotowe.
 9. Jak dobrać szminkę dla brunetki? Należy dobierać jaskrawe odcienie. Ciemnowłosym kobietom o jasnej cerze – szminka w kolorze buraka lub ciemno czerwona. Dla bardziej ciemnej cery – czekolada, śliwka, pastelowa.

To tylko kilka podstawowych porad jak dobrać szminkę do ust. W każdym wypadku, nie bój się eksperymentować, ponieważ za pomocą szminki, tylko jednym ruchem ręki, można stworzyć dowolny wizerunek.

 
Powiązane artykuły:
Jak rozcieńczyć tusz do rzęs?
Jeśli raptem ujawniliście, że wasz ulubiony tusz, który jest pilnie potrzebny zaschnął, nie warto zasmucać się. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów przywrócić jego do życia na pewien czas, o których możecie poznać z tego artykułu.
Opalanie trzcinowe – zalety metody hollywoodzkiej
Opalanie trzcinowe pomoże dziewczynom nawet z bladą skórą do liczonych minut nabyć świetną opaleniznę czekoladowego odcienia. Dokładniej o procedurze możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Chusteczki do opalania – zalety i skład
Chusteczki do opalania zdobywają coraz większą popularność i są dostojną alternatywą naturalnej opaleniżnie na słońcu, czy solarium. O przewagach i stosowaniu takich serwetek czytajcie w naszym nowym materiale.
Jak dobrać kredkę do brwi?
Kosmetyczne firmy gotowe na wyprzódki proponować przeróżne środki do brwi: kredka, marker, cienie. Jednak fachowcy rekomendują zatrzymać swój wybór właśnie na kredce, ponieważ za jej pomocą najwygodniej korygować potrzebne wygięcie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty