Jak farbować skórzaną kurtkę?

jak farbować skórzaną kurtkę

Każda z nas ma rzeczy, które nam się bardzo podobają, nie zważając na to, że nosimy je już w ciągu wielu lat. U kogoś to bluzka jedwabna, u kogoś – wygodny kostium ze spodniami, a u kogoś ulubiona skórzana kurtka. I jeśli wygodna odzież już nie nadaje się do noszenia, jest bardzo przykro. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak można pofarbować skórzaną kurtkę i podarować jej drugie życie.

Gdzie lepiej pofarbować skórzaną kurtkę – w domu, czy w pralni chemicznej?

Mając do czynienia z problemem naprawy odzieży wierzchniej, którą jest również skórzana kurtka, bardzo ostro powstaje pytanie, gdzie lepiej pofarbować skórzaną kurtkę, w domu własnymi rękami lub powierzyć to zadanie fachowcom? Każdy z tych wariantów ma plusy i minusy.

Jasna rzecz, skorzystawszy z usług pralni chemicznej, spodziewamy się na nawyki zawodowe pracowników. Jednak czasami zdarzały się wypadki, gdy tacy fachowcy radzili sobie nie najlepiej. Klientka otrzymywała zepsutą rzecz, a również wymagano zapłacić pieniądze za usługi. Koszmar. Jeśli natomiast zaryzykujesz i spróbujesz pofarbować skórzaną kurtkę w domu, to zaoszczędzisz pieniądze i nerwy. A jeśli coś się nie uda, to przynajmniej nie będzie przykro. Postanowiłaś, zrobiłaś. Otóż, bardziej dokładnie zatrzymamy się na pytaniu - jak samodzielnie pofarbować skórzaną kurtkę w warunkach domowych?

Jak pofarbować skórzaną kurtkę w warunkach domowych?

Jednak na początku musisz wyjaśnić jeszcze jeden istotny moment. Czym pofarbować skórzaną kurtkę, aby efekt był jak najlepszy? Dziś istnieje wiele środków do farbowania, wszystkie możemy podzielić na spraye i środki płynne.

Aby pofarbować skórzaną kurtkę sprayem, musisz poczyścić ją wilgotną gąbką od brudu, zawiesić na wieszaku i powoli nanosić spray. Musisz uważać na to, aby farba nanosiła się równomiernie.

Jeśli chodzi o barwnik płynny, to postępować należy w taki sam sposób. Kurtkę czyścimy z brudu, podobnie jak w poprzednim wypadku. Barwnik wlewamy do niedużej miseczki i za pomocą gąbki równomiernie nanosimy na kurtkę. Podczas suszenia należy regularnie podciągać lub podnosić pofarbowane miejsca, aby pozostały miękkimi i elastycznymi.

I w pierwszym, i w drugim wypadku, kurtkę najlepiej farbować detalicznie, zaczynając od najmniej widocznych miejsc, aby sprawdzić reakcję skóry. Na podstawie wyżej powiedzianego można podsumować, że problem jak pofarbować skórzaną kurtkę, łatwo jest rozwiązać. Spróbuj i wszystko się uda.

 
Powiązane artykuły:
Jak prać kurtkę puchową, aby nie było zacieków?
Dosyć często można usłyszeć następujące skargi – wyprałam kurtkę puchową, ale pozostały zacieki. Co robić? Istnieje rozwiązanie danego problemu, o którym opowiemy w niniejszym artykule.
Jak pielęgnować futro z norek?
Futro z norek – marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej. Jednak niemało z nim kłopotu. Przecież futrem z norki należy opiekować się, i niekoniecznie za pomocą specjalnych środków.
Jak zakleić kurtkę z materiału bolonia?
Kurtki z materiału bolonia cieszą się szeroką popularnością i nadal aktualne jest pytanie - co robić, jeśli na ulubionej rzeczy utworzyła się dziura? Jak zakleić kurtkę? O tym opowie artykuł.
Jak wyprać kurtkę puchową w pralce?
Wszystko wyraźniej rozumiecie, że przyszła pora odprawić na zasłużony odpoczynek do szaf i na antresoli zimową odzież i obuwie. Tylko kłopotu z tym jest niemało, ponieważ rzeczy należy zawczasu oczyścić, a niektóre jeszcze i wyprać. Taka jak kurtka puchowa na przykład.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty