Jak koty okazują miłość? 6 znaków, że twój kot Cię kocha

Właściciele psów z łatwością mogą odczytać, co czuje ich pupil. Piesek, który jest zadowolony i szczęśliwy, oblizuje ręce i twarz swego opiekuna, merda ogonem i skacze z radości, kiedy właściciel wraca z pracy. Jeśli natomiast chodzi o kotów, sytuacja robi się bardziej skomplikowana.

Koty słyną z tego, że są strasznymi egoistami. Jednak nie jest to do końca prawda. Koty są raczej introwertykami i potrafią docenić dobro. Po prostu futrzane tygryski w inny sposób okazują emocje. W niniejszym artykule opowiemy Naszym Czytelnikom o tym, jak kot okazuje miłość.

1. Kot nie wychodzi z pomieszczenia, kiedy tam wchodzi jego właściciel.

kotka

Takie zachowanie – najlepszy dowód na to, że kot ci ufa. Każdy z nas doskonale wie, że kot jest nie tylko drapieżnikiem, ale również samotnikiem.

Dlatego, jeśli zasypia na twoich kolanach, to w taki sposób pokazuje, że ma do ciebie zaufanie i uważa, że obronisz go w razie zagrożenia.

2. Ogon uniesiony i wyprostowany na całej długości.

rudy kot

Ogon uniesiony oznacza, że kot chce się przywitać, jest radosny i podekscytowany. Bardzo się cieszy na widok właściciela, który znalazł się na jego terytorium.

3. Kot patrzy na ciebie i mruga albo ma półprzymknięte, senne oczy.

miły kotek

Mrugnięcie okiem kota, często nazywane jest pocałunkiem kociaka. Jeśli kot w obecności swego właściciela zaczyna mrugać, to oznacza, że jest zadowolony i dobrze się czuje w jego towarzystwie i bardzo go kocha.

4. Kot oblizuje twarz i włosy właściciela.

kot pocałunek

Być może któryś z Was pomyśli: komu się może podobać takie to oblizywanie? Przecież kot ma szorstki język i nie najświeższy oddech. Jeśli nasz kot nas liże, okazuje nam w ten sposób przywiązanie i miłość, więc powinieneś zrewanżować się za jego oddanie.

5. Kot ociera się o nogi.

kociątko

Niemal każdy opiekun kota tego doświadczył, kiedy to po takim ocieraniu się ma się całe spodnie w kociej sierści. Koty, ocierając się o nasze nogi, zostawiają na nas swój zapach (jest on wyczuwalny jedynie dla innych kotów), dochodzi do swoistej wymiany zapachów między człowiekiem a mruczkiem. Teraz każdy kot będzie wiedział, że masz w domu ulubionego pupila.

6. Przynoszenie opiekunowi prezentów.

kot i mysz

Niektórzy właściciele uważają, że takie okazywanie miłości jest niehigieniczne i obrzydliwe, zwłaszcza ci, którzy mają obsesję na punkcie czystości. Na pewno niejeden z nas wpadał w panikę, kiedy kot przynosił nam upolowaną mysz lub ptaka. Takie prezenty świadczą o tym, że kot czuje się jak członek twojej rodziny.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty