Jak łatwo się pozbyć 6 najczęstszych plam?

Jeśli jesteś zagorzałą "domową imprezowiczką" lub nawet perfekcyjną pani domu, która marzy o zachowaniu piękna wyrobów tekstylnych, ten artykuł jest dla ciebie. Nikt nie jest zabezpieczony przed plamami, dlatego należy znać szybkie i niedrogie sposoby na ich pozbycie się.
święto

Na pewno przyjęcie i prywatki w domu są zawsze zabawne i interesujące. Ale zdarza się, że po święcie gospodyni musi naprawiać i "odnawiać" elementy wnętrza. Czy nie ma uniwersalnych sposobów na pozbycie się uporczywych plam na tapicerce i dywanach!? Istnieją!

1. Czerwone wino

wino

Jednym z najbardziej niepożądanych zanieczyszczeń są plamy z czerwonego wina, które psują nastrój, bo trudno je wywabić z obrusu, dywanu i mebli. W celu szybkiego usunięcia plamy należy zwilżyć plamę białą szmatką lub ściereczką z mikrofibry, a następnie obficie posypać sodą i znowu zwilżyć. Jeśli zauważysz, że plama usuwa się nie od razu, i zdążyła wyschnąć, wymieszaj płynny detergent (1 łyżka), ocet (1 łyżka) i 2 szklanki ciepłej wody, nałóż na plamę i zwilż. Tego samego sposobu można użyć, aby usunąć plamy z białego wina.

2. Wosk

wosk

Być może na twojej imprezie panowała prawdziwa romantyczna atmosfera przy świecach, która powinna inspirować do nowych wyczynów. Ale marzenia rozpadły się w momencie, gdy zauważyłaś woskowe plamy na nowym obrusie, których praktycznie nie można się pozbyć. Nie martw się przed czasem. Włóż obrus do zamrażarki, odczekaj i zeskrob wosk tępym nożem. Jeżeli pozbyć się plam w ten sposób się nie udało, to weź kartkę papieru, przyłóż do zabrudzonego miejsca i wyprasuj z odwrotnej strony.

3. Tłuste plamy

tłuszcz

Czy można pozbyć się tłustych plam, które zamieniają wesołe święto w kompletne rozczarowanie!? Oczywiście, że można. Nie przejmuj się, jeśli obrus lub ulubiony strój zostały poplamione. Wytrzyj plamę serwetką, a następnie zalej środkiem do usuwania plam i umieść w pralce na 2 godziny.

4. Kawa

kawa

Kawa jest niezastąpionym towarzyszem wszystkich świątecznych imprez. Ale każda gospodyni wie, jak wiele kłopotów mogą przysporzyć plamy z kawowego napoju. W przypadku nieprzewidzianego ubrudzenia należy wytrzeć plamę ściereczką z mikrofibry i nanieść na poplamione miejsce roztwór czyszczący, składający się z 1 łyżki detergentu, 1 łyżki białego octu i 2 szklanek zimnej wody.

5. Czekolada

czekolada

Żadna impreza nie może się obyć bez ulubionego napoju wszystkich gości – czekolady. Czekoladowe wrażenia są w stanie w cudowny sposób jak podnieść nastrój, tak i zepsuć go trudnymi do usunięcia plamami. Nie rozpaczaj, a spróbuj zamoczyć plamę w roztworze z płynnego detergentu (1 łyżka) i 2 szklanek zimnej wody. Zwilż plamę i potrzymać, dopóki nie zniknie. Spłucz pod bieżącą wodą. Następnie dokładnie wysusz mokre miejsce.

6. Sos jagodowy

jagogy

Pyszne dania mięsne na imprezach zawsze podawane są z pięknymi sosami owocowymi i jagodowymi (z borówek, żurawiny itp.). Czasami brzydkie plamy z sosu mogą utrudnić życie i zniszczyć świąteczną atmosferę. Aby szybko pozbyć się jagodowych plam i złych myśli, trzeba wymieszać płynny detergent (1/2 łyżki), ocet (1 łyżka) i 1 litr zimnej wody. Nałożyć otrzymany roztwór na poplamione miejsce i odczekać 15 minut, następnie spłukać pod zimną wodą.

źródło:PopSugar
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty