Jak można usunąć plamy z herbaty? Zwalczanie trudnych zabrudzeń

jak można usunąć plamy z herbaty

Pyszną, orzeźwiającą i zdrową herbatą delektują się miliony ludzi, ale czasami przyjemne chwilę odpoczynku z filiżanką herbaty dla niektórych koneserów kończą się takimi drobnymi problemami, jak plamki na białym ubraniu. Ciemne garbniki, które są zawarte w liściach tej rośliny, głęboko wnikają w tkaninę, powodując pojawienie się żółto-brązowych smug. Nie warto w takich przypadkach poddawać się rozpaczy, lepiej sprawdzić w praktyce bardzo dobre ludowe sposoby, jak wywabić plamy z herbaty z koszul, ręczników, bluzek, spodni, dywanów lub tapicerki. Często są one bardziej skuteczne niż stosowanie drogich odplamiaczy produkcji zagranicznej.

Jak można usunąć plamy z herbaty?

  1. W wielu przepisach, dotyczących usunięcia zabrudzeń, głównym składnikiem jest gliceryna. Na przykład spróbuj wymieszać dwie łyżki tego środka z 0,5 łyżeczki amoniaku i zwilż w otrzymanym roztworze tampon. Następnie przetrzyj brudne miejsce i wypierz rzeczy w czystej wodzie.
  2. Bardzo popularną metodą, pozwalającą pozbyć się z ciemnych plamy herbacianych z białej odzieży, jest przepis z użyciem papki z gliceryny i soli. Ten środek jest w stanie wywabić nawet duże brudne smugi, ale należy go używać ostrożnie. Papkę nie należy trzymać na powierzchni tkaniny zbyt długo, jak tylko proces czyszczenia skończy, natychmiast wypierz ubranie w normalnym dla danej odzieży trybie prania.
  3. Bardziej skomplikowanym przypadkiem jest usuwanie starych i uporczywych plam. Weź 2 łyżeczki kwasu cytrynowego i łyżkę kwasu szczawiowego, a następnie rozpuść dane odczynniki w 1 szklance wody. Zwilż w otrzymanym roztworze gąbkę i przetrzyj problematyczne miejsca na ubraniu, w końcu wyczyszczone rzeczy trzeba wyprać.
  4. Jeśli nic nie pomaga, czasami gospodyni ryzykują, stosując chlor. Niestety, ale lepiej nie korzystać z tego środka, kiedy masz do czynienia z delikatnymi tkaninami syntetycznymi lub wełną, w przeciwnym razie zamiast brudnej plamy będziesz miała dziurę w ubraniu.
  5. Roztwór łyżki amoniaku w litrowym słoiku wody może również służyć do czyszczenia zepsutych rzeczy, zabrudzonych herbatą. Należy na dole podłożyć czystą serwetkę, a następnie posmarować gąbką splamione miejsce z góry. Czasami po stosowaniu tej metody, pozwalającej wywabić plamy, na białym swetrze lub koszuli pozostają niewielkie pozostałości brudu. Można usunąć je 10% roztworem kwasu cytrynowego, a następnie płukać odzież przez 15 minut w zwykłej wodzie.
 
Powiązane artykuły:
Jak zebrać rtęć z dywanu? Zagrożenia związane z rtęcią
Wiadomo, że rtęć to trująca substancja, i jeśli u was roztłukł się termometr, należy zebrać wszystko do ostatniej kropli. Jak zebrać rtęć z kobierca? O tym opowiemy w artykule.
Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Tricki ubraniowe, które powinna znać każda gospodyni
Guma do żucia – to prawie śmiertelny wyrok dla niektórych tkanin, jednak nie pośpieszajcie wyrzucać ulubioną rzecz, być może ją jeszcze uda się uratować. Jak oczyścić odzież od gumy do żucia? O tym opowie artykuł.
Jak czyścić futro? Zasady pielęgnacji futer i produktów futrzarskich w domu
Czasami dowolny futerkowy wyrób potrzebuje czystki, przecież ono gromadzi kurz. Jak można łatwo oczyścić futro w domowych warunkach? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak usunąć rysy na laminacie? Proste sposoby na naprawę laminatu
Nie zważając na przepiękne charakterystyki, laminat, jak i dowolne drugie pokrycie, skłonny jest do draśnięć, i jaki by troskliwy nie był stosunek, takie ryzyko jest zawsze. Jak można posprzątać rysy na laminacie? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty