Jak myć matowy sufit napinany?

jak myć matowy sufit napinany

Delikatne obchodzenie się z sufitami napinanymi i utrzymanie ich w czystości przez długie lata zapewni piękny wygląd naszego pokoju. Jednak jak w każdej sprawie tutaj są swoje zasady i tajemnice, naruszenie lub nieznajomość których nieuchronnie doprowadzi do rozczarowania.

Błędy w pielęgnacji sufitów napinanych

Specjalne środki antystatyczne, którymi nasyca się sufit, zapobiegają osadzaniu się na nim drobin kurzu. Ale ponieważ taka ochrona nie jest niewystarczająca, zaleca się nie częściej niż dwa razy w roku stosować suche lub mokre czyszczenie.

Niezależnie od tego jaki sposób pielęgnacji wybierzesz, w żadnym wypadku nie należy używać nadmiernej siły do czyszczenia sufitu, inaczej nie unikniesz uszkodzenia materiału. Potencjalne zagrożenie stanowią i różne ostre przedmioty, a zwłaszcza biżuteria, o których można po prostu zapomnieć. Również należy zachować ostrożność, używając do czyszczenia płócien ściernych, środków i preparatów chemicznych, które zawierają aceton.

Jak prawidłowo myć matowy sufit napinany?

Umyć powierzchnię matową znacznie łatwiej niż błyszczącą, bo ona korzystnie wyróżnia się fakturą. Na szorstkiej powierzchni rozwody prawie nie są widoczne. Ale jeśli jesteś zmuszony do korzystania z dużej ilości piany należy usunąć ją wodą, aż do całkowitego zniknięcia. W kwestii jak umyć matowy sufit bez smug, doskonale pomaga zwykłe mydło. Jednym z najbardziej przydatnych środków dla tej pracy jest mop, który ma na końcu miękką gąbkę.

Końcowy etap czyszczenia polega na wycieraniu do sucha mokrej powierzchni. Do tego trzeba się wcześniej przygotować miękką szmatkę lub chusteczkę. Jeśli istnieje możliwość zastosować parę wodną, wybierz właśnie ten sposób. Pielęgnacja matowych sufitów napinanych wymaga też zakupu specjalnego sprayu, znacznie ułatwiającego pracę.

 
Powiązane artykuły:
Jak myć sufity napinane w domowych warunkach?
Konstrukcje napinane – współczesny wariant obróbki sufitu, mający mnóstwo przewag, w tym i prostota w obejściu. Jak i czym trzeba myć sufity napinane? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Porady dla mądrej gospodyni, jak umyć błyszczący sufit napinany bez smug
Błyszczący sufit napinany ma mnóstwo przewag, wśród których jest prostota w obejściu. W artykule opowiemy jak poprawnie myć taki sufit, żeby na nim nie zostawały rozwody i plamy.
Czym wyczyścić żelazko?
Zabrudzenie pokrycia żelazka – najbardziej rozpowszechniony problem początkujących gospodyń. Można spróbować wyczyścić stopę żelazka za pomocą środków ludowych. Jak i czym trzeba czyścić żelazko, żeby nie zaszkodzić pokryciu? O tym czytamy dalej.
Jak szybko posprzątać w pokoju?
Na pewno każdemu jest znajoma sytuacja, kiedy w samej nieodpowiedniej chwili muszą przyjść goście i do liczonych minut należy posprzątać w pokoju. Jak sprawić się z takim zadaniem? O tym czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty