Jak myć sufity napinane w domowych warunkach?

Właściciele mieszkań z sufitami napinanymi są zwykle bardzo zadowoleni z takiego wystroju wnętrza. Ale wielu z nich nie raz przypominają o tym, że wymaga to pewnej ostrożności. Zazwyczaj umyć sufity napinane w domu jest bardzo łatwo. Dalej dowiemy się co do tego jest potrzebne.
Jak myć sufity napinane?Więc na to należy zwrócić uwagę, planując mycie sufitów napinanych:
- Aby dostać się do sufitu użyj drabiny lub mopa-gąbkę z długim uchwytem.
- Jak pokazuje praktyka matowy sufit napinany umyć łatwiej niż błyszczący – do tego nadają się lekko wilgotne ściereczki do naczyń (w przypadku, gdy należy przetrzeć je z kurzu).
- Błyszczące sufity napinane można czyścić suchą szmatką, w związku z czym stosowanie środków do mycia nie jest konieczne.
- Nie wolno używać do czyszczenia sufitów napinanych szczotek z twardym włosiem – tylko miękkiej szmatki lub gąbki.
- Pajęczynę z kąta lepiej usunąć miękką szmatką, nie używać odkurzacza, miotły lub mopa, aby nie uszkodzić gładkiej powierzchni.
- Podczas mycia należy używać sprayu do okien albo zwykłego mydła.
- Aby usunąć zanieczyszczenia tłuszczowe skorzystaj z płynu do mycia naczyń, który należy rozcieńczyć wodą.
- Szczególną uwagę należy zwrócić na pilnowanie wysiłku, z którym będziesz myć sufit. Nie należy naciskać na tkaninę sufitu – to grozi jej rozerwaniem lub wgnieceniem.
Jak często myć sufity napinane?
Częstotliwość mycia sufitu zależy od tego jak szybko się on brudzi. W kuchni na suficie zwykle osadzają się cząsteczki wody i tłuszczu, powstające podczas gotowania. Często pozostają plamy od wody gazowanej lub szampana, jeśli nieostrożnie otworzyć butelkę. W pomieszczeniach mieszkalnych głównym źródłem zanieczyszczeń na suficie jest kurz, który "lubi" osiadać na stykach sufitowych poziomów. Dlatego myć sufity należy w miarę ich zanieczyszczenia, co najmniej raz w roku, w trakcie sprzątania.