Jak myć sufity napinane w domowych warunkach?

jak myć sufity napinane w domowych warunkach

Właściciele mieszkań z sufitami napinanymi są zwykle bardzo zadowoleni z takiego wystroju wnętrza. Ale wielu z nich nie raz przypominają o tym, że wymaga to pewnej ostrożności. Zazwyczaj umyć sufity napinane w domu jest bardzo łatwo. Dalej dowiemy się co do tego jest potrzebne.

Jak myć sufity napinane?

Więc na to należy zwrócić uwagę, planując mycie sufitów napinanych:

  1. Aby dostać się do sufitu użyj drabiny lub mopa-gąbkę z długim uchwytem.
  2. Jak pokazuje praktyka matowy sufit napinany umyć łatwiej niż błyszczący – do tego nadają się lekko wilgotne ściereczki do naczyń (w przypadku, gdy należy przetrzeć je z kurzu).
  3. Błyszczące sufity napinane można czyścić suchą szmatką, w związku z czym stosowanie środków do mycia nie jest konieczne.
  4. Nie wolno używać do czyszczenia sufitów napinanych szczotek z twardym włosiem – tylko miękkiej szmatki lub gąbki.
  5. Pajęczynę z kąta lepiej usunąć miękką szmatką, nie używać odkurzacza, miotły lub mopa, aby nie uszkodzić gładkiej powierzchni.
  6. Podczas mycia należy używać sprayu do okien albo zwykłego mydła.
  7. Aby usunąć zanieczyszczenia tłuszczowe skorzystaj z płynu do mycia naczyń, który należy rozcieńczyć wodą.
  8. Szczególną uwagę należy zwrócić na pilnowanie wysiłku, z którym będziesz myć sufit. Nie należy naciskać na tkaninę sufitu – to grozi jej rozerwaniem lub wgnieceniem.

Jak często myć sufity napinane?

Częstotliwość mycia sufitu zależy od tego jak szybko się on brudzi. W kuchni na suficie zwykle osadzają się cząsteczki wody i tłuszczu, powstające podczas gotowania. Często pozostają plamy od wody gazowanej lub szampana, jeśli nieostrożnie otworzyć butelkę. W pomieszczeniach mieszkalnych głównym źródłem zanieczyszczeń na suficie jest kurz, który "lubi" osiadać na stykach sufitowych poziomów. Dlatego myć sufity należy w miarę ich zanieczyszczenia, co najmniej raz w roku, w trakcie sprzątania.

 
Powiązane artykuły:
Porady dla mądrej gospodyni, jak umyć błyszczący sufit napinany bez smug
Błyszczący sufit napinany ma mnóstwo przewag, wśród których jest prostota w obejściu. W artykule opowiemy jak poprawnie myć taki sufit, żeby na nim nie zostawały rozwody i plamy.
Czym wyczyścić żelazko?
Zabrudzenie pokrycia żelazka – najbardziej rozpowszechniony problem początkujących gospodyń. Można spróbować wyczyścić stopę żelazka za pomocą środków ludowych. Jak i czym trzeba czyścić żelazko, żeby nie zaszkodzić pokryciu? O tym czytamy dalej.
Jak szybko posprzątać w pokoju?
Na pewno każdemu jest znajoma sytuacja, kiedy w samej nieodpowiedniej chwili muszą przyjść goście i do liczonych minut należy posprzątać w pokoju. Jak sprawić się z takim zadaniem? O tym czytamy dalej.
Jak szybko posprzątać w mieszkaniu?
Częste sprzątanie zajmuje lwią część czasu gospodyni. A czy można zaoszczędzić czas i dosięgnąć tegoż wyniku? Jak szybko posprzątać w mieszkaniu i otrzymać dobry wynik? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty