Jak nadać włosom objętość w warunkach domowych?

jak nadać włosom objętość w warunkach domowych

Brakująca objętość włosów – problem wielu kobiet. Najczęściej to dotyczy tych, u kogo włosy od przyrody są cienkie, miękkie czy rzadkie. Znacznie polepszyć sytuację w takich wypadkach można poprawnie dobrawszy fryzurę, która zwiększa objętość. Jednak jest tego mało, żeby wyglądać przypilnowaną i atrakcyjną każdego dnia. Toż ważnie znać jak można nadać włosom objętość w warunkach domowych. Niżej jest przedstawionych kilka rekomendacji, które pomogą stać cię czarowną zadowoloną kobietą, co marzy o zrobieniu fryzury objętościową.

Jak osiągnąć objętość włosów w warunkach domowych?

Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o prawidłowe mycie włosów. Włosy pozbawione objętości potrzebują częstszego mycia, toż trzeba podbierać szampony przeznaczone do częstego użycia i sprzyjające zwiększeniu objętości. Po oczyszczeniu trzeba obowiązkowo stosować odżywkę, nanosząc od środka włosów do końców, lecz nie na korzenie. Dobry efekt zrobi późniejsze spłukiwanie włosów zimną wodą, zakwaszoną sokiem z cytryny lub octu jabłkowego.

Jeszcze jeden ważny etap przy stworzeniu objętości dla cienkich włosów w warunkach domowych – suszenie czupryny. Przed tym jak wykorzystać suszarkę trzeba rzetelnie wysuszyć włosy miękkim ręcznikiem. Dla długich włosów wygodnie stosować nasadkę dyfuzor, lecz jeśli takiej nie ma można podczas suszenia zbijać włosy końcami palców. Pamiętaj, że nie wolno wykorzystywać gorące powietrze i podnosić suszarkę do włosów bliżej, aniżeli na 20 cm. Suszenie trzeba rozpoczynać ze strefy potylicznej, przemieszczając się dalej do skroni i wierchu głowy. Żeby stworzyć objętość włosów u korzeni w warunkach domowych można korzystać przy suszeniu z okrągłej szczotki do modelowania.

Objętość włosów zależy od prawidłowego modelowania. Jednym z wariantów może być czesanie z fiksowaniem lakieru. Drugi sposób – trwałe nakręcenie włosów za pomocą wałków różnej średnicy. Można stosować wałki ze szczotką, wałki na gorąco, wałki elektryczne i tak dalej. Przy czym największe wałki trzeba umieszczać na ciemieniowej i karkowej częściach głowy, a wałki mniejszej średnicy – bliżej do skroni i szyi. Nie zapomnij przed nakręceniem nanieść na włosy specjalną piankę dla dodania objętości.

Maski dla dodania objętości włosom w warunkach domowych

Rozmyślając jak zwiększyć objętość włosów w warunkach domowych,nie warto być ograniczony tylko takimi metodami, które pomagają robić włosy większymi tylko wizualnie. Jeśli podchodzić do rozwiązania problemu poważniej, rekomenduje się regularnie w warunkach domowych wykorzystywać specjalne środki dla objętości włosów, na przykład maski. Rozpatrzymy kilka przepisów masek, co nadają objętość, które sprzyjają wzmocnieniu i pogrubianiu włosów, aktywizują ich wzrost.

Przepis № 1

Składniki:

  • sól morska – 2 łyżki;
  • miód – 2 łyżki;
  • koniak – 2 łyżki.

Przygotowywanie i stosowanie

Rozdrobnić sól, połączyć ją z podgrzanym na wodnej parze miodem, dołączyć koniak. Nanieść na włosy wcierając do korzeni, owinąć ich na 1–2 godziny, po zakończeniu których zmyć skład ciepłą wodą.

Przepis № 2

Składniki:

  • kefir – 0,5 szklanki;
  • kakao – 1 łyżeczka;
  • jajko – 1 szt.

Przygotowywanie i stosowanie

Połączyć wszystkie składniki, nanieść ich na korzenie włosów. Kiedy mieszanka na głowie trochę podeschnie nasmarować korzenie powtórnie. Powtórzyć zabieg jeszcze kilka razy, aż skład się nie zakończy. Pokryć włosy polietylenem i ręcznikiem, wytrwać pół godziny. Zmyć za pomocą szamponu.

objętość w warunkach domowych

Przepis № 3

Składniki:

  • drożdże – 20 g;
  • mleko – 100 ml;
  • olej rzepakowy – 1 łyżka.

Przygotowywanie i stosowanie

Drożdże rozwieść w lekko podgrzanym mleku i zostawić w cieple na pół godziny. Dołączyć olej i wymieszać, nanieść na włosy koncentrując się na korzeniach. Ocieplić głowę, zostawić maskę na godzinę. Zmyć szamponem.

 
Powiązane artykuły:
Matowe włosy - jak przywrócić blask pasmom?
Wasze włosy straciły życiową siłę i blask? Chcecie poznać przyczyny tego problemu i usunąć je? Wtedy uważnie czytajcie nasz dzisiejszy materiał. W artykule są czynniki co wpływają na stan loków, są podane rekomendacje po ich wznowieniu.
Rozdwojenie włosów – leczenie, najlepsze metody
Wiele dziewczyn i kobiet zderzają się z takim problemem jak koniuszki włosów, co rozdwajają się. W naszym nowym materiale opowiemy z czego zacząć leczenie koniuszków, co rozdwajają się, a także o tym, jak uniknąć takiego problemu w przyszłości.
Jak wyznaczyć typ włosów?
Po to, żeby loki były zdrowe potrzebna im prawidłowa pielęgnacja. Więc ostatni czynnik niemożliwie ucieleśnić do życia bez specjalnie dobranych środków. Lecz najpierw należy wyznaczyć się z typem własnych włosów.
Łupież – leczenie, przyczyny i metody leczenia łupieżu
Z łupą spotykał się na pewno każdy człowiek. Ten problem często powstaje po stresowych sytuacjach, hormonalnych usterkach, może być wynikiem nieprawidłowego żywienia. O leczeniu łupieżu możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty