Jak nagromadzić pieniądze na mieszkanie?

jak nagromadzić pieniądze na mieszkanie

Szczególność relacji między kobietą a pieniędzmi jest następująca: umiemy zaoszczędzać, ale nagle w pewnym momencie pod wpływem emocji wydajemy wszystko, co dotychczas udało się zgromadzić. Odwiedzanie sklepów jest nam kategorycznie przeciwwskazane, jeśli mamy zamiar kupić coś drogiego.

Dziś będziemy uczyć się tego jak nagromadzić pieniądze na mieszkanie.

W samo sedno

Gdy człowiek wie, czego on dokładnie potrzebuje, to dostaje to. Wizualizacja, materializacja myśli – to wspaniale działa. Marzysz o własnym mieszkaniu lub domu, zadajesz sobie pytanie jak zaoszczędzić pieniądze na to? Rozpocznij od wyboru miejsca zamieszkania. Zapoznaj się z ofertami na rynku nieruchomości, przejrzyj warianty mieszkań i budynków, dokonaj badań cenowych. Możesz się zatrzymać na jakiejś konkretnej ofercie, na przykład mieszkanie w domu, który się buduje. Albo uwzględnić kilka ofert.Wziąć pod uwagę ceny zgodnie z twoimi wymaganiami. Stwórz kolaż własnych życzeń. Weź duży brystol ,naklej na nim zdjęcia tych przedmiotów, które chcesz kupić. Zastanów się nad każdym szczegółem: wnętrze każdego pokoju, meble, tapety, firanki i inne drobiazgi. Codziennie spędzaj 10 minut koło swojej tablicy wizualizacji. Zamykaj oczy i wyobrażaj sobie, że jesteś w nowym mieszkaniu.

Uczymy się oszczędzać

Sukienki, buty, torebki, kosmetyki – tego oczywiście potrzebujesz. Jednak gdy spojrzysz na ogromną ilość odzieży i kosmetyków to zadajesz pytanie: może już czas na to, aby się nieco zatrzymać?

 1. Przede wszystkim dokonaj oceny tego co masz. Jeśli masz co założyć, być może tym razem nie udawać się na kolejne zakupy?
 2. Ułóż listę tego, na co każdego miesiąca wydajesz pieniądze. Uwzględnij wszystkie szczegóły, wyodrębnij to, na czym możesz zaoszczędzić. Być może manicure wystarczy robić raz w tygodniu, a nie dwa.
 3. Zapomnij o promocjach. Jak często przychodzisz do sklepu i sprzedawca proponuje ci wziąć udział w kolejnej promocji? Kup dwa, trzeci otrzymasz w prezencie. To są znane triki producentów ,aby wyciągnąć z nabywcy jak najwięcej pieniędzy. Od samego początku wartość „prezentu” jest wniesiona do wartości zakupu. Kup tylko to, czego potrzebujesz, nie daj się nabrać.
 4. Ułóż listę. Zawsze przed pójściem do hipermarketu, ułóż listę niezbędnych produktów. To zmniejszy wydatki.
 5. Zabieraj ze sobą tyle pieniędzy, ile masz zamiar wydać. Weźmiesz więcej, obowiązkowo wydasz.
 6. Kupuj z rozumem. Jeśli można kupić analogiczny towar, ale taniej, to czemu masz nie skorzystać z takiej okazji? Jeśli masz zamiar odłożyć pieniądze, to nie płać za markę, reklamę, producenta.
Korzystne porady

Jak gromadzić pieniądze na dom, mieszkanie, samochód? Oto niektóre porady, z których warto skorzystać:

  jak nagromadzić na mieszkanie
 1. Zrób kopertę na pieniądze. Możesz zrobić to samodzielnie, a możesz kupić już gotową. Naklej na nim zdjęcie domu i zrób odpowiedni napis.
 2. Załóż konto. Jeśli gotówkę możesz wziąć i wydać, to aby pobrać pieniądze z konta, należy przede wszystkim udać się do banku.
 3. Jeśli dostałaś pieniądze w prezencie, od razu kładź je do koperty. Jeśli nie wiedziałaś, że otrzymasz pieniądze, to wyobraź sobie, że ich po prostu nie masz.
 4. Nie chodź do sklepu ,aby po prostu „popatrzeć ”. Zazwyczaj po takich wypadach pojawiają się niepotrzebne potrzeby.
 5. Pracuj gorliwie i nie pozwalaj nie doceniać siebie.
 
Powiązane artykuły:
 Twórcze zawody – jaki zawód najbardziej pasuje do ciebie?
Twórczy ludzie - kto to? Artyści i malarze, czy każdy z nas? Kogoż można nazwać rzeczywiście twórczą osobowością? I co jeszcze ważniejsze - w jakich zawodach można zrealizować swój twórczy potencjał maksymalnie? To pytanie często interesuje wielu z nas.
Jak oszczędzać pieniądze?
Stosunki z pieniędzmi u wszystkich składają się rozmaicie. Jednym banknoty dostają się łatwo, a inne ledwo je otrzymawszy, zostają z pustym portfelem. Jak nagromadzić swoje środki? Dl tego należy przejrzeć swój stosunek do pieniędzy.
Psychologia pieniędzy – jak przyciągnąć do siebie duże zarobki?
Wielu z nas zdarzało się widzieć jak człowiek stawał się innym od razu po pieniężnym wzlocie. Rzecz w tym, że pieniądze mogą wpływać nie tylko na materialne życie, lecz przede wszystkim na życie duchowne. Na czym polega psychologia pieniędzy?
Jak odzyskać sukces – metody żeby poczuć się szczęśliwie
Każdemu z nas na pewno chciałoby się, żeby sukces i powodzenie zawsze byli obok i przeprowadzały nie tylko w sprawach, ale i we wszystkich dziedzinach życia. I często powstaje kwestia: czy być może w ogóle zrobić coś, żeby powodzenie wróciło?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty