Jak napisać książkę – od czego zacząć?

jak napisać książkę od czego zacząć

Zostać pisarzem nie jest tak trudno jak się wydaje. Tutaj podobnie jak w każdym innym zawodzie najtrudniej jest zrobić pierwszy krok. Jeśli cię interesuje pytanie jak napisać książkę i od czego zacząć, to możesz skorzystać z korzystnych porad zawodowych pisarzy.

Jak napisać ciekawą książkę?

Algorytm stworzenia własnego utworu może przykładowo wyglądać w następujący sposób:

  1. Opracuj pomysł – co chcesz przekazać czytelnikowi.
  2. Ułóż synopsis – krótkie streszczenie, schematyczny skrót podstawowych wątków utworu.
  3. Dokładnie opracuj charaktery bohaterów – od ich prawdopodobieństwa w dużej mierze zależy to, czy książka będzie ciekawą, bohaterzy powinni oczarować czytelników, wtedy czytelnik może wybaczyć ci niektóre wady fabułowe i stylistyczne.
  4. Przeprowadź dokładną pracę przygotowawczą – zrób jak najwięcej szkiców, dokonaj dokładnego opisu każdej poszczególnej sceny, za pośrednictwem papieru przekaż fragmenty swoich myśli, uwagi, które przychodzą ci do głowy.
  5. Można narysować mapę świata, właśnie ten zakątek, w którym zachodzą opisywane wydarzenia, ułóż słowniczek nazw – będzie ci łatwiej się połapać i czytelnik się nie pogubi.

Gdy twój utwór już będzie gotowy przeczytaj go kilka razy na głos, jak napisać książkę i zarobićdaj poczytać swoim przyjaciołom – musisz zrozumieć jak twój tekst jest odbierany przez osoby trzecie.

Jak napisać książkę i zarobić na tym?

Z problemem, jak napisać książkę, ciasno jest powiązany inny problem: jak ją wydać i zarobić na swojej twórczości? Będziesz musiała udać się do wydawnictwa, które wydaje książki właśnie w takim stylu, w jakim jest napisany twój utwór. Na początku możesz zadzwonić lub napisać e-mail, umówić się na spotkanie, następnie oddać rękopis. Możesz zwrócić się od razu do kilku organizacji. Następnie musisz czekać na odpowiedź, najdłuższy termin – pół roku. Nawet jeśli książka nie będzie wydana, musisz otrzymać grzeczną odmowę.

 
Powiązane artykuły:
Czym się zająć na emeryturze samotnej kobiecie?
Wiek emerytalny jest okresem, kiedy człowiek może zadedykować sobie ogromną ilość czasu i robić to, co jemu podoba się. Jest ogromna ilość zajmowań, które staje się dostępne w tym okresie. Część z nich doprowadziliśmy w tym artykule.
Jak zostać korepetytorem?
Jeśli macie pedagogiczną edukację i potrzebujecie dodatkowego zarobku – możecie zostać korepetytorem. O tym, co dla tego konieczne i od czego rozpocząć – opowiedziano w tym artykule.
Biznes domowy dla kobiet – pomysły i porady
Nasz artykuł o tym, które idee można zrealizować dla stworzenia własnego "domowego" biznesu dziewczynie. Opowiemy dlaczego praca w domu przyciąga wiele kobiet i jak zorganizować swoją sprawę.
Dobrze prosperujący biznes – 6 podstawowych zasad
Naturalnie każdy przedsiębiorca marzy o opłacalności i pomyślności swojego biznesu. W tym artykule na przykładzie kobiet, co domagały się wybitnych wysokości w swojej sprawie, opowiemy o regułach udanego prowadzenia spraw.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty