Jak naprawić klawiaturę w laptopie samodzielnie w domu?

jak naprawić klawiaturę w laptopie

Kompaktowość laptopa jest jednocześnie jego główną przewagą i jego wadą. Jego wbudowaną klawiaturę użytkownicy nierzadko zalewają herbatą, kawą, wodą gazowaną i innymi napojami – oczywiście nieumyślnie. Lecz przez takie przykre wypadki może wyjść ze stroju nie tylko sama klawiatura, ale także płyta główna i inne detale przenośnego komputera. A naprawić klawiaturę w laptopie, jak pokazuje praktyka, jest bardziej skomplikowano, aniżeli zewnętrzną. Poznajmy jak to można zrobić.

Czy można naprawić klawiaturę na notebooku?

Uszkodzenie klawiatury jest możliwe z różnych przyczyn: mechaniczne działanie (na przykład przykrywkę laptopa zamknęły, kiedy na klawiaturze znajdował się postronny przedmiot), trafienie słodkiego płynu, wypadanie przycisków, itp. Poza tym przyciski mogą nie odpowiadać na naciśnięcie z przyczyn nie znanych użytkownikowi. Zorientować się w nich i usunąć uszkodzenie pomoże naprawa klawiatury.

Najczęściej naprawić przycisk (klawisz) na klawiaturze laptopa można swoimi siłami, należy tylko znać jak. Poniżej krok po kroku jest opisany proces czystki klawiatury:

  1. Dla początku należy zdjąć klawiaturę z laptopa. Twoje działania będą zależeć od właściwości konstrukcji, która może trochę różnić się u laptopów różnych firm-producentów i modeli. Najczęściej wymaga się odkręcić śruby, zdjąć blokadę, potem odłączyć kabel klawiatury od płyty głównej komputera.
  2. Zdejmij ochronną błonę. Ona zazwyczaj jest rozmieszczona ze wstecznej strony klawiatury i jest przeznaczona dla odwrócenia trafienia płynów do środka laptopa, zwłaszcza na płytę główną. Ale należy pamiętać: taką błoną są wyposażone daleko nie wszystkie laptopy.
  3. Teraz jeden po drugim, należy usunąć wszystkie przyciski. Żeby to zrobić należy z lekka nacisnąć na umocnienie blokady każdego przycisku ze wstecznej strony klawiatury, wykorzystując niewielki płaski śrubokręt. Kiedy blokada odłączy się należy zdjąć przycisk,jak naprawić klawiaturę w laptopie samodzielnie w domu akuratnie przesuwając go poziomo do przeciwległej strony od blokady.
  4. Potem kiedy już jest zdjęty ostatni przycisk trzeba wyjąć kontaktową wkładkę i przetrzeć całą powierzchnię spirytusem.
  5. Na tym czystka jest skończona i można znów zbierać klawiaturę: to odbywa się w odwrotnej kolejności.

Zanim przystąpić do samodzielnej naprawy laptopa przypomnij, czy ma on gwarancję. Jeśli jest gwarancja możesz odnieść komputer do technika, który szybko i z reguły bezpłatnie pomoże naprawić zalaną klawiaturę laptopa.

 
Powiązane artykuły:
Co robić, jeśli telefon się nie ładuje?
Współczesne telefony komórkowe zdolne wykonywać ogromną ilość funkcji. Lecz wszyscy oni okazują się daremnymi, jeśli bateria urządzenia nie zdolna przyjmować ładunek. Co czynić, jeśli telefon nie ładuje się? O tym czytajcie w naszym artykule.
Jak naprawić zamek błyskawiczny, jeśli rozchodzi się suwak?
Zamek-błyskawica – na pewno najbardziej popularny dziś rodzaj zapięcia. Jego wykorzystują w odzieży, w obuwiu i na torbach. Lecz takie zamki często rozchodzą się. Zresztą najczęściej ich można zreperować swoimi siłami.
 Jak naprawić gniazdko elektryczne?
Gniazda są w każdym bez wyjątku domu. Wywoływać domowego majstra każdy raz, kiedy gniazda wychodzą z ustroju – daleko nienajlepsze wyjście. Przecież niewielkie uszkodzenia łatwo skorygować samodzielnie.
Kuchenka mikrofalowa przestała grzać – jakie są przyczyny?
W liczone minuty rozmrozić, czy nagrzewać potrzebną ilość pokarmu bardzo prosto jeśli macie kuchenkę mikrofalową. Lecz co czynić, jeśli kuchenka mikrofalowa przestała grzać? Możliwe przyczyny tego problemu i sposoby usunięcia rozpatrzymy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty