Jak naprawić zamek błyskawiczny, jeśli rozchodzi się suwak?

jak naprawić zamek błyskawiczny jeśli rozchodzi

Na pewno każdy chociaż raz znalazł się w sytuacji, kiedy całkiem nie w porę złamał się zamek błyskawiczny na kurtce, czy na bucie, a jak naprawić go, jeśli rozchodzi się suwak nie wiadomo. Można oczywiście oddać rzecz do naprawy i zabrać ją za parę dni, lecz to całkiem nieaktualnie jeśli to są jedyne buty, a wychodzić trzeba już przez 10 minut.

Jak naprawić zamek błyskawiczny?

Jeśli mamy do czynienia z naprawą zamka błyskawicznego to najbardziej prawdopodobną przyczyną tego, że się rozchodzi jest rozgięty suwak. On może się zepsuć jeśli zamek zapina się zbyt ciasno, stale znajduje się w naciągniętym stanie, albo rzecz wykorzystuje się nie jeden rok. Najpierw zamek będzie trzeba wyrównać, czyli postawić suwak na początku, a już po tym przystępować do jego reanimacji.

Aby zaradzić tej sytuacji, są potrzebne płaskoszczypy. Z ich pomocą należy przycisnąć suwak z dwóch stron, przy czym dokładając nie dużo wysiłku. Jeśli suwak zacisnąć zbyt mocno, on w ogóle przestanie poruszać się, a w gorszym razie pęknie.

Lecz jeśli suwak wszystko jedno nie łączy w określonym miejscu ząbki, to być może przyczyna jest w nich. Uważnie przyjrzawszy się miejscu, gdzie zamek błyskawiczny zaczyna rozchodzić się, można ujawnić, że nylonowe ząbki są wyprostowane, a metalowe mogą krzywo stać. Spróbować naprawić można i to położenie.

Plastikowe ząbki można postarać się akuratnie podszyć za pomocą grubej żyłki wędkarskiej i taki zamek błyskawiczny jeszcze posłuży pewny czas. A jeśli zamek jest metalowy, to sprawić się z jego uszkodzeniem będzie jeszcze prościej – wystarczy wziąć pincetę-zacisk i postawić "ząb" na miejsce prostym przekręceniem.

Rozchodzić się zamek błyskawiczny może przez sztywny przebieg suwaka. Żeby zrobić go lżejszym i płynnym, zamek w zamkniętym stanie z dwóch stron nacierają parafinową świecą i kilka razy rozpinają i zapinają go. Zbędną parafinę oczyszczają szczotką.

jak naprawić zamek błyskawiczny jeśli rozchodzi się suwak

Zamek błyskawiczny rozpina się – jak go naprawić?

Nie zawsze udaje się "porozumieć" z zamkiem błyskawicznym. Zwłaszcza problematyczny on bywa na dżinsach i stale stara się rozpinać. W tym wypadku można udać się do malutkiej chytrości. Do tego jest potrzebne niewielkie kółko, które powinno być z lekka większe średnicy guzika na dżinsach – takie można znaleźć na breloku do kluczy.

Kółko umieszcza się w pętle suwaka i kiedy zamek błyskawiczny jest zapięty do samego wierzchu, narzucają go na guzik. W ten sposób ta konstrukcja pozostaje niezauważoną.

 
Powiązane artykuły:
Co robić, jeśli telefon się nie ładuje?
Współczesne telefony komórkowe zdolne wykonywać ogromną ilość funkcji. Lecz wszyscy oni okazują się daremnymi, jeśli bateria urządzenia nie zdolna przyjmować ładunek. Co czynić, jeśli telefon nie ładuje się? O tym czytajcie w naszym artykule.
Jak naprawić klawiaturę w laptopie samodzielnie w domu?
W odróżnieniu od komputerów stacjonarnych klawiatura laptopa – część samego urządzenia i w razie jej uszkodzenia samodzielnie zamienić ją nieprosto. Zresztą jeśli wiedzieć co i jak czynić, sprawić się z reperacją samodzielnie całkiem realnie.
 Jak naprawić gniazdko elektryczne?
Gniazda są w każdym bez wyjątku domu. Wywoływać domowego majstra każdy raz, kiedy gniazda wychodzą z ustroju – daleko nienajlepsze wyjście. Przecież niewielkie uszkodzenia łatwo skorygować samodzielnie.
Kuchenka mikrofalowa przestała grzać – jakie są przyczyny?
W liczone minuty rozmrozić, czy nagrzewać potrzebną ilość pokarmu bardzo prosto jeśli macie kuchenkę mikrofalową. Lecz co czynić, jeśli kuchenka mikrofalowa przestała grzać? Możliwe przyczyny tego problemu i sposoby usunięcia rozpatrzymy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty