Jak nauczyć dziecko żuć twardy pokarm?

jak nauczyć dziecko żuć twardy pokarm

Dosyć często rodzice dziecka, które ma półtorej lub dwa lata martwią się o to, że ich dzieciak nie chce jeść twardego pokarmu, a jedynie spożywa papkę. W większości wypadków w tym, że dziecko nie może żuć twardy pokarm, winni są sami rodzice, którzy się bardzo bali, że ono się zakrztusi i woleli karmić go papką lub półpłynnym jedzeniem.

Ale tak naprawdę zapoznawać dziecko z twardym pokarmem należy nawet przed pojawianiem się pierwszych ząbków. Jeśli natomiast przegapiliście odpowiedni moment i zrozumieliście to nieco później, niezwłocznie przystępujcie do działań. W owym artykule opowiemy ci, jak nauczyć dziecko żuć twardy pokarm, jeśli on nie chce tego robić.

W jakim wieku dziecko powinno żuć twardy pokarm?

U wszystkich dzieciaków ząbki pojawiają się w różnym wieku. Oprócz tego ogólny rozwój fizyczny i psychiczny każdego dziecka przebiega w sposób indywidualny. Zależnie od tego w jaki sposób mama lub tata karmili dziecko, ono może nauczyć się żuć niektóre rodzaje twardego pokarmu, nawet przed pojawieniem się pierwszych ząbków, zaczynając w przybliżeniu od 6 miesięcy.

W wieku jednego roczku lub półtora roku żuć twardy pokarm mogą praktycznie wszystkie dzieci. Jednak nie wszystkie produkty on będzie mógł żuć. W wieku dwóch lat dziecko jednoznacznie powinno żuć twardy pokarm.Jeśli jednak twój syn czy córka nie umieją tego robić, należy działać.

Jak nauczyć dziecko żuć twardy pokarm?

Po pierwsze,należy być cierpliwym. Uczenie dziecka nawyków żucia twardego pokarmu - dziecko nie chce żuć twardy pokarm

    proces długotrwały i pracochłonny, zwłaszcza jeśli straciłeś czas. Aby maksymalnie szybko osiągnąć sukces, trzeba przestrzegać następujących reguł:

  1. W określonym momencie przestań rozdrabniać pokarm i nie rób tego nawet jeśli dziecko nic nie zjadło. Nie martw się w końcu ono zgłodnieje i obowiązkowo zacznie jeść.
  2. Pokazuj dzidziusiowi jak należy żuć na własnym przykładzie.
  3. Zaproponuj dziecku słodki kefir, marmoladę lub piankę owocową, najlepiej przygotować je samodzielnie. Dzidziuś będzie chciał zjeść słodycze, więc będzie musiał żuć.
 
Powiązane artykuły:
 Jak nauczyć dziecko pić z filiżanki – proste sposoby dla mamusi
Dzieci lubią wzorować się na dorosłych. Tak niewidocznie daje się poznał świat naokoło, wychowuje się człowiek. Przepiękną "dorosłą" umiejętnością jest samodzielnie pić z filiżanki. Bobasy mogą to opanować już od 7-8 miesięcy.
Ile można przechowywać gotową mieszankę dla niemowlaka - porady dla mam
Poprawnie zorganizowane dziecięce odżywianie w wieku laktacyjnym - to bardzo ważny aspekt zdrowego rozwoju dziecka. Jeśli bobas znajduje się na sztucznym dokarmianiu, u ojców nierzadko powstaje pytanie o terminach przechowywania gotowej mieszanki. Opowiemy o tym dokładniej.
Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek?
Odejście za nowonarodzonym – marudna i przyjemna praca dla każdej świeżo upieczonej mamusi, która chce wszystko zrobić wszystko poprawnie dla swojego dziecka. Mamy często stawiają pytanie na ilości wykorzystywanych pieluch na dzień - zorientujemy się w tym pytaniu razem.
Jak uśpić niemowlę bez kołysania?
Człowiek w dowolnym wieku może zasypiać samodzielnie - to fizjologiczna potrzeba, założona przyrodą, i całkiem niekoniecznie kołysać niemowląt. A żeby uśpić bobasa warto nabawiać się sił. Dalej rozbierzemy, jak wykształcić dziecię zasypiać bez dorosłych.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty