Jak nauczyć się jeździć na rolkach?

jak nauczyć się jeździć na rolkach

Jak nauczyć się jeździć na rolkach? - to pytanie interesuje różne kategorie wiekowe. Rolki – dosyć modny dziś rodzaj aktywnego odpoczynku, o czym świadczy ogromna ilość rollerdromów i placów do jazdy na rolkach.

Gdzie nauczyć się jeździć na rolkach?

Biorąc pod uwagę, że obecnie asfalt nie zawsze jest dosyć równy, więc najlepiej udać się na rollerdromy, na których posadzka jest bardzo gładka i nie ma żadnych przeszkód.

Jak nauczyć się jeździć na rolkach?

Na początku należy opanować położenie wyjściowe. Załóż ochraniacze na kolana i łokcie oraz inne elementy ochrony. Nie zapominaj o nich, zwłaszcza na początku!

Należy zgiąć nogi w kolanach – im niżej przysiadasz tym bezpieczniejszy będzie ruch. Dla balansu wyciągnij ręce do przodu, zegnij je w łokciach i trochę opuść – aby było wygodnie ci stać. Właśnie w tym położeniu należy rozpoczynać ruch.

Twoje nogi powinny znajdować się na szerokości barków. Czubek jednej nogi odwróć nieco w bok, drugą nogą odpychaj się i ciężar ciała przenoś z drugiej nogi na drugą. Już jedziesz! Nogę, którą się odpychałeś postaw na ziemi, skieruj czubek nieco w bok i teraz odpychaj się drugą nogą. Powtarzając takie ruchy, będziesz się skutecznie poruszać. Nie zapominaj o tym, że trzeba przenosić ciężar ciała z jednej nogi na drugą – to gwarancja twego sukcesu podczas jazdy.

Spróbuj różne warianty jazdy – rób długie i płynne ruchy albo odwrotnie – szybkie i krótkie, tym samym albo przyspieszasz ruch, albo odwrotnie staje się on bardziej powolny. Nie zapominaj, że jako pierwszy na ziemię opuszcza się czubek, a następnie – pięta. W taki sposób szybko nauczysz się jeździć na rolkach.

Jak nauczyć się hamować na rolkach?

Będziesz zdziwiony, ale wiele ludzi, którzy już od wielu lat jeżdżą na rolkach, dotychczas nie opanowali techniki poprawnegoszybko nauczyć się jeździć na rolkach  hamowania. Więc nie przejmuj się, jeśli coś ci się nie udaje.

Obejrzawszy swoje wyposażenie zauważyłeś, że na jednej z rolek w okolicy pięty jest hamulec, który praktycznie dotyka ziemi. Aby zahamować, musisz nogę z hamulcem nieco wyciągnąć do przodu i skierować nieco wewnątrz, przenosząc ciężar ciała na tylną nogę. Jeśli tego nie zrobisz, to nauczysz się siadać na szpagat! Zrozum, że od razu nie zahamujesz, więc im szybciej jechałeś, tym większą odległość musisz pokonać aby zahamować. Jeśli odczuwasz, że już stoisz mocno na nogach, możesz zabrać nogę z hamulca.

 
Powiązane artykuły:
Podróże rowerowe - wyposażenie do podróży rowerowych
Rowerowe podróże stają się popularne dzięki dużemu wyborowi doskonałych rowerów za całkiem dostępne ceny. Z artykułu dowiadujecie się, jak wybrać najlepszy rower, co należy wziąć ze sobą w podróż rowerową i jakie są odmiany takich podróży.
Jak wybrać rower górski?
Górski rower pomoże przeprowadzić czas w górach i rozkoszować się przepięknymi pejzażami. Lecz przy jego wyborze należy uwzględniać mnóstwo szczegółów, żeby nie zawieść się przy kupnie. W tym pomoże materiał naszego nowego artykułu.
Jak wybrać  rolki –  wybieramy narty rolkowe
Rolki - wesołe sportowe zajmowanie dla całej rodziny. Jednak żeby przejażdżka przynosiła zadowolenie i satysfakcję trzeba serio podejść do ich wyboru. Opowiemy o tym, czym trzeba kierować się przy wyborze rolek i jak wybrać idealny model.
Najlepsza muzyka na rozciąganie
Wiadomo, że dowolne fizyczne ćwiczenia wykonują się o wiele lżej przy muzyce i więcej tego, efektywność takiego zajmowania rośnie w kilka razy. W tym artykule opowiemy o tym, pod którą muzykę najlepiej zajmować się rozciąganiem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty