Jak nauczyć się jeździć na rolkach?

Jak nauczyć się jeździć na rolkach? - to pytanie interesuje różne kategorie wiekowe. Rolki – dosyć modny dziś rodzaj aktywnego odpoczynku, o czym świadczy ogromna ilość rollerdromów i placów do jazdy na rolkach.
Gdzie nauczyć się jeździć na rolkach?
Biorąc pod uwagę, że obecnie asfalt nie zawsze jest dosyć równy, więc najlepiej udać się na rollerdromy, na których posadzka jest bardzo gładka i nie ma żadnych przeszkód.
Jak nauczyć się jeździć na rolkach?
Na początku należy opanować położenie wyjściowe. Załóż ochraniacze na kolana i łokcie oraz inne elementy ochrony. Nie zapominaj o nich, zwłaszcza na początku!
Należy zgiąć nogi w kolanach – im niżej przysiadasz tym bezpieczniejszy będzie ruch. Dla balansu wyciągnij ręce do przodu, zegnij je w łokciach i trochę opuść – aby było wygodnie ci stać. Właśnie w tym położeniu należy rozpoczynać ruch.
Twoje nogi powinny znajdować się na szerokości barków. Czubek jednej nogi odwróć nieco w bok, drugą nogą odpychaj się i ciężar ciała przenoś z drugiej nogi na drugą. Już jedziesz! Nogę, którą się odpychałeś postaw na ziemi, skieruj czubek nieco w bok i teraz odpychaj się drugą nogą. Powtarzając takie ruchy, będziesz się skutecznie poruszać. Nie zapominaj o tym, że trzeba przenosić ciężar ciała z jednej nogi na drugą – to gwarancja twego sukcesu podczas jazdy.
Spróbuj różne warianty jazdy – rób długie i płynne ruchy albo odwrotnie – szybkie i krótkie, tym samym albo przyspieszasz ruch, albo odwrotnie staje się on bardziej powolny. Nie zapominaj, że jako pierwszy na ziemię opuszcza się czubek, a następnie – pięta. W taki sposób szybko nauczysz się jeździć na rolkach.
Jak nauczyć się hamować na rolkach?
Będziesz zdziwiony, ale wiele ludzi, którzy już od wielu lat jeżdżą na rolkach, dotychczas nie opanowali techniki poprawnego hamowania. Więc nie przejmuj się, jeśli coś ci się nie udaje.
Obejrzawszy swoje wyposażenie zauważyłeś, że na jednej z rolek w okolicy pięty jest hamulec, który praktycznie dotyka ziemi. Aby zahamować, musisz nogę z hamulcem nieco wyciągnąć do przodu i skierować nieco wewnątrz, przenosząc ciężar ciała na tylną nogę. Jeśli tego nie zrobisz, to nauczysz się siadać na szpagat! Zrozum, że od razu nie zahamujesz, więc im szybciej jechałeś, tym większą odległość musisz pokonać aby zahamować. Jeśli odczuwasz, że już stoisz mocno na nogach, możesz zabrać nogę z hamulca.