Jak nauczyć się jeździć na snowboardzie – zasady dla nauczania samodzielnie

jak nauczyć się jeździć na snowboardzie

Dla tych, którzy nigdy nie próbowali jeździć na snowboardzie wydaje się, że opanować ten rodzaj sportu jest niełatwe. I wiele osób raz i na zawsze decydują dla siebie, nawet nie próbując zrobić to. Lecz naprawdę w snowboardingu nie ma nic niemożliwego. Należy tylko mieć chęć i prawidłowe podejście do poszukiwań odpowiedzi na pytanie, jak nauczyć się jeździć na snowboardzie. Fachowcy twierdzą, że zostać snowboardzistą-amatorem pod siłę każdemu i to jest całkiem nietrudne. Głównie zacząć i nie porzucać zajęcia.

Jak nauczyć się jeździć na snowboardzie?

Zanim stawać na deskę, początkującemu sportowcowi należy wiedzieć kilka zasad-ustawień, które znacznie zwiększą szanse na sukces. Tym, kto zaniepokoił się problemem, jak nauczyć się jeździć na snowboardzie, należy pamiętać:

 1. Nie wolno zawczasu nastrajać się na nieprzyjemne odczucia i ból; snowboarding, jak i dowolny inny rodzaj sportu może towarzyszyć urazami, lecz jeśli dotrzymywać się techniki bezpieczeństwa to ryzyko sprowadza się do minimum.
 2. Snowboarding – to radość ruchu, pozytywne emocje i możliwość wysokich osiągnięć i właśnie na takie myśli musi nastrajać się początkujący sportowiec.
 3. Nie ma praktyki bez teorii – też obowiązkowa reguła w snowboardingu; nie można od razu wstać na deskę i pojechać, należy najpierw poznać odpowiednią wiedzę; aczkolwiek przesadzać z teorią też nie warto.

Dla jazdy na snowboardzie trzeba dobrać specjalną odzież, dobry sprzęt, poznać od czego trzeba zaczynać praktykę, itp. I tylko po tym przystępować bezpośrednio do procesu opanowania snowboardu. Jak nauczyć się poprawnie stać na desce? Dlatego najpierw należy przygotować swoje ciało, czyli jak i w każdym innym rodzaju sportu rozpocząć trening od rozgrzewki. Doświadczeni trenerzy rekomendują wykonywać zwykłe dla wszystkich ćwiczenia, na przykład gięcia, przysiady, skoki, a potem ćwiczenia na rozciąganie mięśni pleców, ramion, udowego obwodu. Po tym można przystępować bezpośrednio do zajęć na desce.

Czy trudno jest jeździć na snowboardzie?

Czy trudno jest jeździć na snowboardzie – dla początkujących jest to pytanie retoryczne. Oczywiście, po raz pierwszy nie może być wszystko dobrze, ale jest to zjawisko powszechne, z którego nie ma potrzeby robić katastrofy:

 1. Obuwają snowboard na płaskiej części działki przed zejściem na równym i miękkim śniegu.
 2. Deskę kładą ślizgającą się stroną na lodoszreń i przypinają smycz do nogi i do deski, a druga noga o tej porze przytrzymują snowboard w nieruchomym położeniu.
 3. Dalej trzeba opanować początki prawidłowego upadku, żeby nie otrzymać poważnego urazu.
 4. Sprowadzić ryzyko do minimum pomoże odpowiedni sprzęt: ochronny kask, nakolanniki, okulary, itp.
 5. Padać należy na "tyłek", przycisnąwszy podbródek do brzucha, a łokcie – do piersi.
 6. Żeby stać na desce podczas ruchu należy nauczyć się zachowywać równowagę. Najpierw dla tego zdarzy się dokładać wysiłku, lecz stopniowo wszystko będzie wychodziło na automacie. Stać na snowboardzie należy tak, by ciało było prostopadłe jego płaszczyźnie, kolana były lekko zgięte i prężyły się, a ręce zajmowały wolne położenie około ciała.
 7. jak nauczyć na snowboardzie
 8. Zaczynać poruszać się należy stopniowo, po niezbyt stromym wale. Takie trasy specjalnie dla początkujących są w dowolnym miejscu, przeznaczone dla jazdy na snowboardu.

Gdzie nauczyć się jeździć na snowboardzie?

U początkujących często powstaje pytanie, jak i gdzie nauczyć się jeździć na snowboardzie samodzielnie. Uczyć się można za miastem, na odpowiednim nachyleniu. W wielu dużych miastach, dziś są specjalnie wyposażone trasy dla zimowych rodzajów sportu. Tu czasami są punkty nauczania snowboardingu i można skorzystać z usług trenera. Również dlatego można pojechać do ośrodku narciarskiego w domu, czy zagranicę.

 
Powiązane artykuły:
Technika jazdy na górskich nartach
Ten artykuł opowie o sposobach opanowania techniki jazdy na górskich nartach. Rzecz w tym, że to trudny rodzaj sportu, toż do nauczania warto podejść z całą powagą. Czytamy o tym dalej w naszym artykule.
Narty zjazdowe dla początkujących
Jedna z najpopularniejszych zimowych rodzajów sportu to przejażdżka na górskich nartach. Opanować ten rodzaj nie tak prosto, zwłaszcza tym, którzy nie stali na nartach. W artykule zobaczycie kilka porad po wyborze sprzętu dla początkujących.
Jak dobrać narty zjazdowe?
Jeśli nie jesteście zwolennikiem snowboardu, a lubicie jeździć na nartach, przede wszystkim należy poprawnie podejść do pytania – jak dobrać narty? Z artykułu dowiadujecie się klasyfikację górskich nart za szorstkością i poziomem przygotowania.
Odzież narciarska – co wybrać kobiecie?
Wybrać narciarską górską odzież nie jest prosto. Nie zważając na taki wybór w planie designerów decyzji, należy ze szczególną rzetelnością podejść do wyboru materiału kurtki i spodni. Z artykułu dowiadujecie się na co trzeba zwrócić uwagę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty