Jak nauczyć się prawidłowo marzyć?

jak nauczyć się prawidłowo marzyć

Być może, przeczytawszy tytuł artykułu, wiele osób będzie zdumiewać się – czego tu się uczyć? Nauka nietrudna: oczy zmrużyć i budować zamki na lodzie. Z jednej strony to jest słuszna uwaga: jeśli wyobraźnia jest doskonała to szczególnych problemów z marzeniami powstać nie powinno. Tylko całe nieszczęście polega na tym, czy dużo z takich efemerycznych urojeń ucieleśni się w rzeczywistości? Dobrze jeśli chociażby jedno i to bardzo proste, na przykład kupno nowej rzeczy. A odbywa się tak dlatego, bo nieprawidłowo marzymy, więc zorientujmy się jak to należy czynić, żeby pragnienia koniecznie się spełniały.

Uczymy się prawidłowo marzyć
  1. Pozytywne myślenie. Przypomnijcie o czym myśleliście w zeszłym dniu? Czy dużo waszych myśli było radosnych, czy każdy dzień przeczuwacie powodzenie lub szczęście? Dość często sami nastawiamy się na negatywny wynik wydarzeń, a potem szczerze dziwimy się, dlaczego ciągle nas trapią niepowodzenia. Pamiętajcie, że myśli są materialne, one spełniają się i jeśli cały dzień czekaliście na nieprzyjemność to zmartwienia koniecznie się urzeczywistnią. Toż najpierw bądźcie dobrej myśli, zaczynajcie wierzyć w lepsze, niesprzyjający wynik może mieć miejsce, lecz spodziewajcie się na to, że wszystko skończy się dobrze.
  2. Marzcie w sposób przemyślany. Być może cały czas bez ustanku fantazjujecie o nowym samochodzie lub czekacie na pojawienie "królewicza na białym koniu", lecz marzenia spełniać się nie spieszą, dlaczego? Najprawdopodobniej prosto nie myślicie o skutkach wykonania waszego pragnienia, które jest ograniczone zwykłym „chcę”. Żeby marzenie ziściło się, należy je wyobrazić w szczegółach, przemyśleć jak wasze życie będzie stopniowo prowadziło was do realizacji marzenia. Myśli obowiązkowo materializują się jeśli pokażecie im prawidłowy trop, inaczej nic nie będzie. Lecz wystrzegajcie przemyślania samego sposobu spełnienia pragnienia, na przykład wyobrażać w bardzo drobnych szczegółach spotkanie z przyszłym mężem. Tak tylko zagonicie siebie do ramek, pomijając inne możliwości wykonania swojego pragnienia.
  3. Posiadanie samej wiedzy do spełnienia marzenia to za mało. Nierzadko czynimy dużo dla realizacji swoich pomysłów, prawidłowo rozumujemy, lecz odległość między marzeniem a jego urzeczywistnieniem i tak się nie skraca. Tak może odbywać się przez to, że nasze marzenie jest zupełnie nie tym, na czym naprawdę nam zależy, to zaledwie krótkotrwała zachcianka, a nie to czego potrzebujemy do szczęścia. Na przykład chcecie zostać znaną piosenkarką, wtedy kiedy zawsze byliście zdolni do nauk ścisłych, może lepiej robić to, do czego rzeczywiście macie predyspozycje? Czy naprawdę chcecie bogatego męża, ignorując szczerze zakochanego w was mężczyznę, dostatek którego jest o wiele mniejszy od rocznych dochodów oligarchów? Chcecie bogactwa? A po co, prosto dla posiadania go, bez jakichś twórczych celi? Lecz to nieprawidłowo, spełnienie takiego marzenia nie przyniesie wam szczęścia, a tylko doprowadzi do utraty sensu późniejszego istnienia, przecież otrzymawszy pieniądze nie znając jak je stosować tylko zaczniecie degradować, więc dobrze pomyślcie co jest środkiem, a co celem. Obmyślcie tak każde swoje marzenie, postarajcie się odpowiedzieć na pytanie czym zajmiecie się, kiedy ono się spełni. Jeśli jesteście pewni tego, że właśnie ta fantazja akurat to, co podaruje wam szczęście, jak prawidłowo marzyć  bierzcie się za jej ziszczenie.
Jak uzyskać sukces?

I wreszcie, możecie prawidłowo marzyć, mieć nieprawdopodobnie silną wyobraźnię, pomagającą wizualizować swoje fantazje, lecz tak niczego i nie uzyskać jeśli będziecie siedzieć w miejscu. Dla wykonania dowolnego pragnienia, jednych rozważań za mało, są potrzebne realne działania. Toż zostawcie siedzenie na kanapie i zaczynajcie robić kroki, konieczne dla spełnienia waszych fantazji. No i naturalnie, nie zapominajcie marzyć, tylko róbcie to prawidłowo, pragnijcie rozwoju i nowej wiedzy i bez wątpienia wszystko potraficie.

 
Powiązane artykuły:
Jak odzyskać sukces – metody żeby poczuć się szczęśliwie
Każdemu z nas na pewno chciałoby się, żeby sukces i powodzenie zawsze byli obok i przeprowadzały nie tylko w sprawach, ale i we wszystkich dziedzinach życia. I często powstaje kwestia: czy być może w ogóle zrobić coś, żeby powodzenie wróciło?
Psychologia pieniędzy – jak przyciągnąć do siebie duże zarobki?
Wielu z nas zdarzało się widzieć jak człowiek stawał się innym od razu po pieniężnym wzlocie. Rzecz w tym, że pieniądze mogą wpływać nie tylko na materialne życie, lecz przede wszystkim na życie duchowne. Na czym polega psychologia pieniędzy?
Jak oszczędzać  pieniądze?
Stosunki z pieniędzmi u wszystkich składają się rozmaicie. Jednym banknoty dostają się łatwo, a inne ledwo je otrzymawszy, zostają z pustym portfelem. Jak nagromadzić swoje środki? Dl tego należy przejrzeć swój stosunek do pieniędzy.
Jak nagromadzić  pieniądze na mieszkanie?
W naszym stuleciu, kiedy każdy grosz się,ciężko odłożyć pieniądze. Więc jak nagromadzić na mieszkanie, jeśli główna część naszych dochodów odchodzi na "najpotrzebniejsze"? Poznajmy jak nauczyć się oszczędzać, żeby nagromadzić na mieszkanie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty