Jak nauczyć się stać na rękach?

jak nauczyć się stać na rękach

Poprawne stanie na rękach – to nie tylko wspaniały trick, ale również ważny element różnych kierunków jogi, gimnastyki, parkour, niektórych rodzajów tańców i dyscyplin sportowych. Po to, aby dowolne ćwiczenia na podstawie owej pozycji udawały ci się z łatwością trzeba nauczyć się stać na rękach.

Stanie na rękach – uczymy się

Najgłówniejsze w technice stania na rękach to określenie centrum ciężkości dokładnie nad oparciem, czyli nad rękami. To jest potrzebne nie tylko po to, aby wykonywane ćwiczenie wyglądało ładnie, ale również dla twego bezpieczeństwa. Taka pozycja nazywana jest „świecą” i doskonale odpowiada tym, kto dopiero zaczyna ćwiczyć. Na początku opanuj ją, a następne będzie opanowywać o wiele lżej.

Otóż zapoznajmy się z tym jak nauczyć stać na rękach, krok po kroku:

  1. Wstań prosto, brzuch wciągnięty, barki opuszczone. Skup uwagę: ręce powinny być idealnie wyprostowane, nie zginając łokci. Ustawić je należy na szerokości barków, jednocześnie staraj się nie wysuwać barków do przodu.
  2. Jak poprawnie stać na rękach? Istnieją tylko dwa warianty: albo z pozycji siedzącej, albo z pozycji stojąc prosto. Zapoznajmy się z tymi wariantami.
  3. Jak nauczyć się stać na rękach z pozycji siedzącej? Należy przysiąść, ale nie dosyć nisko. Oprzej się wyprostowanymi rękami o podłogę, odpychaj się nogami i zarzucaj nogi do góry. Staraj się utrzymać równowagę, wyciągnąwszy ciało w linię prostą.
  4. Jak stać na rękach z pozycji stojącej? Wstań prosto, rozprostuj plecy. Schyl się do przodu, wyprostowane ręce postaw na podłodze całą dłonią. Jedną nogą odpychasz się od podłogi, drugą zarzucasz do góry, następnie podciągasz nogę odpornościową. Najgłówniejsze, aby wszystkie końcówki były wyprostowane, nie zginaj łokci i kolan.

Na tym polega technika. To rzeczywiście jest bardzo prosto i już po tygodniu regularnych treningów osiągniesz wspaniałe wyniki. Będziesz mógł stać na rękach z dowolnej pozycji. Jak tylko zaczniesz trenować będziesz potrzebować opory, na przykład w postaci ściany, ale później, gdy będziesz umieć dobrze stać na rękach nie będziesz jej potrzebowała.

Praca nad błędami – jak poprawnie stać na rękach?

Bardzo jest dziwne, ale stać na rękach przeszkadza nie zbędna waga, ciążenie ziemskie, słabe ręce, a obawa przed przybraniem takiej nienaturalnej pozycji. Właśnie owy strach przeszkadza się rozluźnić i zrozumieć jak stać na rękach – ale tak na prawdę, w tym nie ma nic strasznego, o czym można się przekonać po przeczytaniu danego artykułu i wypróbować daną technikę.

Ci, którzy dopiero zaczynają ćwiczyć od razu popełniają kilka błędów, które przeszkadzają poprawnie stać na rękach:

  1. Ręce ustawione szerzej barków, więc w takim wypadku punkt oparcia nie odpowiada centrum ciężkości, trudno jest utrzymać równowagę.
  2. Ręce zgięte w łokciach, nie możesz je rozgiąć – to nie jest problem słabych rąk, po prostu od razu je zginasz, a muszą być wyprostowane.
  3. Barki wyciągnięte do przodu – taka pozycja również przeszkadza utrzymać równowagę.
  4. Plecy nie są idealnie wyprostowane – jak nauczyć się stać na rękach prawidłowo wygięte lub krzywe, więc równowaga również jest nie do osiągnięcia.

Pożegnaj się z myślą, że to jest trudne, albo jeśli nie opanowałeś w wieku dziecięcym – to już ci się nie uda. Stać na rękach można w dowolnym wieku.

Ponieważ nauczyć się stać na rękach jest dosyć łatwo, musisz opanować warianty przybrania pozycji normalnej – upadku. Staraj się z pozycji stojącej przejść do pozycji "most" – jest najbardziej naturalna. W tym celu należy wygiąć plecy, ciągnąć czubki nóg do siebie w taki sposób, aby pięty jako pierwsze dotknęły podłogi. Gdy już opanujesz również upadki zrozumiesz, że to jest dosyć łatwe i będziesz mógł skutecznie kontynuować treningi.

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia na kości policzkowe, czyli poprawa owalu twarzy
Twarz – wizytówka człowieka. W tym artykule opowiada się, które ćwiczenia pomogą zmniejszyć policzki i zrobić kości policzkowe wyraźniejszymi, bez jakichkolwiek operacji. Czytamy i ćwiczymy wszystcy razem.
Wzmacniamy mięśnie i uczymy się utrzymywać równowagę – jak nauczyć się chodzić na rękach?
Nauczyć się chodzić na rękach marzy wiele osób. To nie tylko zabawne, ale i bardzo pożyteczne, ponieważ rozwija koordynację i mięśnie rąk. W tym artykule dokładnie jest opisana instrukcja nauczania chodzenia na rękach i techniki balansowania.
Ćwiczymy robienie przerzutów – czyli jak nauczyć się robić salto?
Kto nie marzy umieć robić salto? Lecz wielu stopuje lęk. Oni myślą, że u nich nic nie wyjdzie. O tym, jak je poprawnie przeprowadzać i o tym jak uniknąć urazów opowiada się w tym artykule.
Hiperekstenzja domowym sposobem – jak poprawnie  wykonywać ćwiczenia?
Hiperekstenzja – pożyteczne ćwiczenia dla pleców i nóg nawet dla tych, kto ma problemy z grzbietem. Właśnie przy wykonaniu tego ćwiczenia wzmacniają się mięśnie pleców. Omówimy jak wykonać poprawnie w domowych warunkach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty