Jak nauczyć się szybko biegać na 100 metrów?

jak nauczyć się szybko biegać na 100 metrów

Bieg na 100 metrów, jest obowiązkowy do wykonania przez uczniów na lekcjach wychowania fizycznego, praktycznie we wszystkich szkołach. Nie zważając na krótką odległość i wydającą się prostotę zadanie, dosyć często wywołuje sporo trudności. Jednak istnieją, niektóre maleńkie tajemnice, dzięki którym można nauczyć się biegać na 100 metrów.

Jak nauczyć się bardzo szybko biegać?

Zalecenia:

  1. Bieg, jest bardzo popularną dyscypliną lekkoatletyczną i jednocześnie starożytnym rodzajem obciążenia fizycznego. Każdy zdrowy człowiek, może doskonalić ten nawyk, za pomocą dosyć prostych sposobów.
  2. Biegaj regularnie. Jeśli bieg na 100 metrów raz w roku, to jedyne twoje obciążenie fizyczne, nie dziw się temu, że wyniki będą bardzo niskie. Ćwicz przynajmniej 1-2 razy tygodniowo, a za każdym razem będziesz biegać coraz lepiej.
  3. Dobierz wygodne ubranie i buty. W trampkach i niewygodnym ubraniu, prawdopodobnie nie osiągniesz wybitnych sukcesów sportowych; załóż specjalne buty do biegania (adidasy) z dobrą podeszwą amortyzującą i sportowe ubranie, zrobione ze specjalnego materiału oddychającego i odprowadzającego wilgoć. Mając to wszystko do dyspozycji, będzie prościej biegać.
  4. Wielu zwodzi chęć zmniejszenia prędkości na końcu dystansu. Biegnij szerokim krokiem, pomagaj sobie rękami, staraj się bardzo szybko kolejno przestawiać nogi i przyśpieszaj w ciągu całego biegu na 100 metrów.

Jeśli chodzi o dowolny sport, najważniejsze - to ciągłe ćwiczenia. Możesz tysiąc razy przeczytać o tym, jak biegać na 100 metrów, ale się nie nauczysz, dopóki nie zaczniesz regularnie ćwiczyć.

Jak nauczyć się szybko biegać na 100 metrów?

Oprócz ćwiczeń na szybkość, nie zapominaj o treningach na wytrwałość, wprowadzając długie bieganie (10-30 minut). Wytrenowane płuca i układ sercowo-naczyniowy pomogą ci pokonywać dowolne obciążenia fizyczne, w tym też bieg na prędkość.

 
Powiązane artykuły:
Body balet dla początkujących - taniec i odchudzanie
Body balet jest nowym kierunkiem, który pomaga uzdrowieniu i walce ze zbędną wagą. Co stanowi taki rodzaj gimnastyki, można dokładniej poznać z artykule.
Joga w domu dla początkujących – ABC jogi
Zajmowanie się jogą w domu jest jednym z wariantów rozwoju swojego fizycznego i duchownego stanu. W domu potraficie spokojnie rozplanować swoje nauczanie, lecz nie kwapicie się rozpoczynać z bardziej skomplikowanego.
Wushu dla początkujących – sztuka walki na poprawę i utrzymanie  sprawności fizycznej i zdrowia
Wushu – rodzaj pojedynków, który często nie wymaga kontaktowego zajmowania. Poza tym ta gimnastyka jest pożyteczna dla organizmu – rozwija się spryt, koordynacja, ciało. Z artykułu dowiadujecie się wszystkiego o wushu dla początkujących.
Kalanetyka dla początkujących – przebojowy sposób na piękne ciało
Kalanetyka – modny rodzaj sportu, częściowo podobny do jogi i niemniej skuteczny. Z artykułu dowiadujecie się o przeciwwskazaniach dla początkujących, jak należy zajmować się kalanetyką na odchudzanie i którą korzyść dają regularne ćwiczenia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty