Jak nauczyć się szybko zasypiać? Cztery tajemnice dobrego snu

jak nauczyć się szybko zasypiać

Ludzi można podzielić na dwie kategorie: na tych, kto w mgnieniu oka zasypia i widzi słodkie sny i na tych, kto już policzył tysiąc baranów, jednak nadal nie może zasnąć. Nauczyć się szybko zasypiać nie jest zbyt trudno, jak się wydaje na początku. Najgłówniejsze to prawidłowo przygotować się do snu, przysłuchując się do niżej opisanych porad.

Jak szybko zasypiać? Tajemnica Nr 1

Naukowcy udowodnili, że człowiek, który nie ma żadnych zaburzeń zdrowotnych, zasypia zazwyczaj w ciągu 10-15 minut. Czasami główną przyczyną bezsenności jest pełny żołądek. Nie wszyscy przysłuchują się do porad diabetologów, aby nie spożywać pokarmu po 18.00. Ponieważ jeśli spożyć pokarm 2-3 godziny przed pójściem do łóżka, to organizm będzie trawić pokarm, a nie zasypiać.

Warto również podkreślić, że oni nie radzą zasypiać na głodny żołądek. Złoty środek – lekka przekąska w postaci owoców, wody z miodem lub mleka.

Jak szybko zasypiać i wysypiać się? Tajemnica Nr2

Optymalny czas na pójście do łóżka – przed 24.00. W okresie od 23.00 do 03.00 organizm regeneruje własne siły. Oprócz tego zdrowy sen daruje nie tylko ładny wygląd zewnętrzny, ale również wspaniały humor rano.

Jak szybko zasypiać w nocy? Tajemnica Nr 3

Przed snem zaleca się wpuścić do pokoju świeże powietrze i pójść na spacer. Jeśli w dzień doznałaś mnóstwo stresów, denerwowałaś się, weź prysznic lub kąpiel. Najgłówniejsze w tym wypadku – gorąca woda. Właśnie dzięki niej rozluźniają się mięśnie, które były napięte. A pod względem ezoteryki woda może zmyć negatywną energię z ciała.

Jak nauczyć się szybko zasypiać? Tajemnica Nr4

Postaraj się zrelaksować. W tym celu warto posłuchać muzykę relaksującą, uprawiać jogę, dodać do lampy aromatycznej różnych olejków eterycznych (na przykład pomarańczowy olejek eteryczny).

 
Powiązane artykuły:
Jak pokonać senność? Czyli skuteczne sposoby na poradzenie sobie ze zmęczeniem
Walczyć z sennością, na pewno należało każdej. W tym artykule opowiemy o tym, jak pokonać sen za pomocą najbardziej efektywnych sposobów, nie przybiegając energetycznym napojom i kawie.
Zdolności organizacyjne – czyli jak doskonalić umiejętności interpersonalne?
Zdolności organizacyjne zawsze ceniły się w wielu terenach fachowego działania człowieka. W tym artykule opowiemy o przyzwyczajeniach, które musi mieć dobry organizator.
System utrzymywania idealnego porządku Flylady
System Flylady jest stworzony dla tych kobiet, które katastroficznie nie zdążają sprawiać się ze wszystkimi licznymi domowymi sprawami. Opowiemy, jak za pomocą tego systemu można zorganizować swój byt.
Jak zmusić się do płaczu?
W tym artykule opowiemy o tym, jak zmusić się płakać jeśli to koniecznie, na przykład żeby ulżyć duszę i dać wyjście całemu negatywowi, co gromadzi się wewnątrz.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty