Jak nauczyć się zasypiania w ciągu 1 minuty?

— Wszystko zaczęło się tydzień przed ślubem mojego najlepszego przyjaciela. Wtedy moje zmęczenie i nerwowość osiągnęły punktu krytycznego. Ja nie mogłam zasnąć. Wszystko z powodu tego, że musiałam przygotować życzeniowe wystąpienie. Moje skrępowanie i zmartwienie z powodu zbliżającej się uroczystości nie dawały mi spać.
Jak nauczyć się zasypiania w ciągu 1 minuty

Po trzech dniach bezsenności i spotkania wschodów słońca przyznałam się sobie, że za dużo się martwię i zapytała rady u matki panny młodej. Ona poradziła mi jedną metodę, która miała pomóc. Uwierzyłam jej, przecież ta kobieta już nie pierwszy rok prowadzi sesje medytacji i posiada licencję na przeprowadzanie zabiegów uzdrawiających. Co tu dużo mówić, jej rada naprawdę zmieniła moje życie!

  1. Najlepiej można zapamiętać tę metodę, jeśli nazwać ją "4-7-8". Wszystko, co musisz zrobić:
  2. Spokojnie wdychaj przez nos w ciągu 4 sekund.
  3. Wstrzymaj oddychanie na 7 sekund.
Następnie powoli zrób wydech przez usta przez 8 sekund.

Tak prosto. To ćwiczenie oddechowe spowalnia nasz rytm serca i uspokaja. I dzieje się to bardzo szybko — zaledwie kilka powtórzeń. To działa. To nie do wiary

.

Jak to działa?

Nie mogłam się doczekać, kiedy będę mogła sprawdzić tę sztukę w praktyce. Ku mojemu całkowitemu zaskoczeniu obudziłam się następnego dnia rano, nawet nie zdążyłam zdać sobie sprawę, że nie doliczyłam się do kolejnej 8-ej sekundy na wydechu.

Co dowiedziałam się o tym efekcie. Kiedy czujesz stres lub niepokój, ilość adrenaliny we krwi zwiększa się, a oddech staje się szybki i płytki. Metoda, o której mi powiedziała ta kobieta, działa jak lek uspokajający. Zatrzymanie oddechu z celowo powolnym wydechem niechybnie spowalnia rytm serca. To fizjologia.

Ta praktyka uspokaja również umysł. Po prostu dlatego, że trzeba stale liczyć i skupić się na swoim oddechu. W tym momencie tego nie uświadamiasz sobie, ale twój centralny układ nerwowy będzie się powoli uspokajać, a uczucie niepokoju mijać. Skuteczność takiej metody potwierdzi ci każdy neurolog.

Na skutek tego całe twoje ciało się rozluźnia. Według szybkości i siły efektu działanie metody jest podobne do tego, gdy ci robią znieczulenie.

Badaniem tej metody zajął się doktor nauk medycznych z Harvardu Andrew Weil. Dowiedział się, że praktyka "4-7-8" już od kilku wieków jest znana indyjskim jogom. Używali jej podczas swoich medytacji, aby osiągnąć pełen relaks. Tak więc można uznać ją za całkowicie bezpieczną.

Jak to może być korzystne właśnie dla ciebie?

Mogę powiedzieć jedno: jeśli ta technika będzie oddziaływać na ciebie tak jak na mnie, to pomoże zasnąć szybciej. I dotyczy to bardzo różnych sytuacji. Na przykład kiedy budzisz się późną nocą, za dużo myślisz o czymś i nie możesz zasnąć lub gdy jesteś zdenerwowany przed konkursem lub ważnym wydarzeniem w twoim życiu. Metoda "4-7-8" pomoże.

Od momentu przygotowań do ślubu stosuje ją codziennie wieczorem i wstając rano, za każdym razem jestem zdumiona, jak świetnie ona działa.

źródło:byrdie
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty