Jak nosić i fajnie zawiązać arafatkę?

jak nosić arafatkę

Jak wiadomo moda ściera granice między męskimi i żeńskimi przedmiotami garderoby. W ostatnim czasie dziewczyny zaczęły stawiać pytanie - jak poprawnie nosić arafatkę? Najpierw zobaczymy co to w ogóle za przedmiot garderoby.

Tradycyjne wschodnie nakrycie głowy czy arabski szalik nazywa się kefija, shemagh,arafatka czy ghutra. Początkowo ten wyrób był przeznaczony po to, żeby ludzie mogli chować się od palących słonecznych promieni, a także chronić oczy przed piaskiem i wiatrem.

Tradycyjnie arafatkę czy shemagh robi się z bawełnianych lub wełnianych materiałów. Najczęściej są one czerwone i białe lub czarne i białe, ponieważ to tradycyjne odcienie. Również warto uwzględniać, że czym dłuższe są frędzle na chuście, tym uważa się ona droższa, a także tym wyższe jest położenie człowieka, który ją nosi. Shemagh obecnie bywają różnych odcieni, toż wiele dziewczyn i kobiet lubią nosić je, łącząc w codziennych ubraniach.

Sposoby na noszenie arafatki

Nowoczesne dziewczyny w większości nie noszą ją na głowie, a na szyi. Istnieje wiele sposobów jak nosić arafatkę na szyi. Aby stworzyć wspaniały obraz, można użyć najbardziej znany i najbardziej prosty sposób wiązania. Najpierw załóż swoją chustę po przekątnej na pół w trójkąt. Następnie owiń chustę wokół szyi tak, by po centrum piersi okazał się szeroki koniec trójkąta. Dwa drugie końce arafatki będą zwisać swobodnie z ramion.

Jeszcze jeden ciekawy i stylowy wariant - jest to sposób jak na żeński krawat. Tworzy się on prawie jak i pierwszy, ale wolne końce należy zawiązać na piersi i zrobić jeszcze jeden węzeł.

Arafatkę również nosić jak nakrycie głowy, a najprostszy sposób to wariant "maska". W jego stworzeniu nie ma nic skomplikowanego, wystarczy złożyć szalik w trójkąt i umieścić go na głowie, tak, by wszystkie dwa ogony wolno zwieszały się wzdłuż rąk z przodu. Dalej zrób jeden ogon trochę krócej i zarzuć go wokół głowy, a długim ogonem należy przewiązać nos i usta. Tym sposobem, z reguły kobiety korzystają w podróżach po gorących krajach, a także niektóre amatorki jazdy na motocyklach.

jak nosić arafatkę 1 jak nosić arafatkę 2 jak nosić arafatkę 3
jak nosić arafatkę 4 jak nosić arafatkę 5 jak nosić arafatkę 6
jak nosić arafatkę 7 jak nosić arafatkę 8 jak nosić arafatkę 9
 
Powiązane artykuły:
Jak się ubrać do bowlingu?
Wiele dziewczyn, które po raz pierwszy zostały zaproszone na bowling, z horrorem rozumieją, że absolutnie nie wiedzą jak należy ubrać się do bowling-klubu. Naprawdę wszystko jest dość proste.Odzież powinna być wygodna i nie utrudniać ruchów- przecież będziecie grały.
Sweter z dużym golfem - ciepło i komfort na co dzień
Sweter z dużym golfem - piękny, stylowy i niezwykły przedmiot żeńskiej garderoby. Takie modele doskonale podkreślają wyrafinowaną sylwetkę, ukrywają wady ostrych czy szerokich ramion a także niewidocznie ukrywają chudość. Głównie polega to na umiejętności poprawnego jednoczenia tej rzeczy z inną odzieżą.
 Jak poprawnie wybrać kożuszek?
Wiele dziewczyn w zimowy czas dla powszedniego noszenia oddają przewagę kożuszkom. Lecz żeby ten przedmiot odzieży nie tylko ogrzewał, ale i cieszył wyglądem zewnętrznym, bardzo ważnie nabyć jakościowy i odpowiedni figurze model.
Jak wybrać strój kąpielowy do małego biustu?
Współczesne modele strojów kąpielowych pozwalają dobrać udany wariant dla posiadaczek dowolnego typu figury. Tak dziewczyny z niewielkimi piersiami mogą więcej nie mieć kompleksów na plaży co do swojej sylwetki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty