Jak obchodzą Boże Narodzenie w USA?

jak obchodzą Boże Narodzenie w USA

Jeśli ktoś nie wie, w jakim dniu w USA obchodzą Boże Narodzenie, to warto podkreślić, że większość mieszkańców owego kontynentu jest Katolikami i owe święto obchodzą w dniu 25 grudnia. W ciągu długiego odcinka czasu najważniejszym świętem uważał się Dzień Dziękczynienia. Jednak Boże Narodzenie nie mogło nie zdobyć serc ludzi, dzięki swojej czystości i dobrym tradycjom i zaczynając od końca wieku 19 zostało zaakceptowane przez oficjalne władze.

Jak w Stanach Zjednoczonych obchodzą Boże Narodzenie?

Jedną ze szczególności Stanów Zjednoczonych jest ich wielonarodowa ludność, co doprowadziło do różnorodności obchodzenia Bożego Narodzenia w różnych zakątkach państwa. Łączy wszystkich – zrobić tak, aby ich dom był ładny. Z tego więc powodu gmachy, domy, ulice po prostu błyszczą bożonarodzeniowymi lampkami. Przeważają czerwone i zielone kolory. Na terytorium domów prywatnych można zobaczyć świecące się figurki aniołków, zdobione girlandami. A główną choinkę państwa montują przed Białym Domem w otoczeniu maleńkich choinek z różnych stanów. Jedna ze wspaniałych tradycji – wysławianie Pana Boga i urodzenie Pana Jezusa w piosenkach i hymnach. Istnieje tradycja organizowania różnych wystaw, które nawiązują do tego wydarzenia. Wierzący ludzie uczestniczą we mszy św.w tym dniu.

Boże Narodzenie w USA obchodzą jako oczekiwanie na cudo. To zmusza ludzi dekorować choinki, przygotowywać skarpety, do których dobry Santa Claus, który przedostaje się do domu przez komin, włoży grzecznym dzieciom prezenty. Symbol Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych, bez którego nie można wyobrazić sobie owego śwaęto, to wianek jodłowy, który zdobi drzwi wejściowe praktycznie każdego domu. Wiele woli mieć wśród ozdób gałązki jemioły i ostrokrzewu.

W Stanach Zjednoczonych dla większości ludzi Boże Narodzenie to święto rodzinne, które zbiera przy stole czasami dosyć liczną rodzinę. Tradycyjnie głównym daniem uważa się pieczony indyk lub gęś. Na stole obowiązkowo znajdują się bobowate, domowa kiełbasa i ryba. Jeśli chodzi o słodycze, to bardzo popularne są ciasteczka imbirowe albo pudding, do którego oprócz miłości gospodyni domowej dodawane są suszone owoce. Ludzie zakładają bożonarodzeniowe czapki i stroje, dzięki czemu mają wspaniały humor.

Przeddzień święta – to również długo oczekiwane wyprzedaże, które rozpoczynają się w Dniu Dziękczynienia.

 
Powiązane artykuły:
Jak obchodzą Boże Narodzenie na Białorusi?
Boże Narodzenie na Białorusi ma szereg właściwości, ponieważ znaczna część ludności tego kraju to katolicy. O tym jak obchodzą Boże Narodzenie na Białorusi opowiemy dalej.
Jak Anglicy obchodzą Boże Narodzenie?
To święto jest uważane za jedno z najbardziej głównych w Wielkiej Brytanii, o czym świadczy rzetelne przygotowanie i sumiasty festyn. W artykule opowiemy jak Anglicy obchodzą Boże Narodzenie.
Jak obchodzą Boże Narodzenie we Francji?
Boże Narodzenie – pierwsze za ważnością kościelne święto całego świata, jednak z czasem wiele tradycji zmieniło się i dziś w każdym kraju istnieją swoje narodowe właściwości. W artykule opowiemy o tym, jak obchodzą Boże Narodzenie we Francji.
Jak obchodzą Boże Narodzenie w Niemczech?
Boże Narodzenie – ulubione i światłe kościelne święto całego świata, jednak w każdym kraju są swoje narodowe właściwości i tradycje festynu. Jak obchodzą Boże Narodzenie w Niemczech? O tym opowie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty