Jak obchodzić Halloween?

jak obchodzić Halloween

Często ludzie są nastawieni podejrzliwie wobec tego święta, jeszcze nawet nie rozumiejąc, skąd wzięła się tradycja obchodzenia Halloween. Rzecz w tym, że 31 października Celtowie obchodzili swój obrządek Samhain, symbolizujący zakończenie żniw. To nim właściwie kończył się stary rok i zaczynał się nowy. Później chrześcijanom było zabroniono obchodzenie wszystkich starych obrzędów, ale Samhain nie został zapomniany i prawie pokrywał się z datą Dnia Wszystkich Świętych, które katolicy obchodzą 1 listopada. Dano mu nazwę Wieczór Wszystkich Świętych (All Hallows Eve). Gdzie teraz świętują Halloween? Z lat 20-tych ubiegłego wieku Halloween stał się bardzo popularny w USA, gdzie modę na niego wprowadzili imigranci z Europy, którzy lubili huczne imprezy. Następnie stopniowo takie ludowe tradycje rozpowszechniły się do Kanady, Europy Zachodniej, Australii, a nawet wielu krajów azjatyckich.

Jak świętować Halloween w domu?

Imprezy tematyczne z przebieraniem się zawsze przyciągały ludzi, dlatego Wieczór Wszystkich Świętych szybko uzyskał popularność. Choć władze często jeszcze proszą nie świętować go w szkołach, ale w mieszkaniach i klubach przez cały ostatni dzień listopada panują śmiech i zabawa. Wystroić swoje mieszkanie lub dom na wsi do tej imprezy jest bardzo prosto. Jeśli masz stare świeczniki, to natychmiast postaw je na stół. Ściany i narożniki można zawiesić improwizowaną pajęczyną z nici. Dobrze jeśli można przynieść do pokoju szkielet z gabinetu biologii, ale nie będzie nic strasznego jeżeli go nie ma.

Pomogą stworzyć odpowiednią atmosferę samodzielnie wykonane obrazy z "przerażającymi" rysunkami, przedstawiającymi duchy i czarownice. W pomieszczeniu powinna grać wolna muzyka i panować półmrok. Dalej zostało tylko założyć przerażające, ale zabawne maski i kostiumy – zombie, duchów, demonów i innych potworów, które dzisiaj będą głównymi gośćmi na waszej imprezie oraz zrobienie makijażu. Dobierz także specjalne konkursy – na najbardziej przerażającą historię, makabryczne zagadki, parada kostiumów, magiczne sztuczki, kto pierwszy z papieru toaletowego zrobi mumię i inne.

Jak świętować Halloween z dziećmi?

Wiele osób uważa, że do tego święta nie należy angażować małych dzieci. Ale przecież one też lubią płatać figle, straszyć swoich rówieśników przerażającymi opowieściami lub szaleć w stroju wesołego ducha Kacpra. Tylko nie należy przesadzać, tworząc w pomieszczeniu zbyt przerażającą atmosferę. Sowa lub nietoperz tutaj będą bardziej właściwe niż zombie z dużymi kłami, a dynia ze świeczką, smoki i Człowiek-pająk z powodzeniem zastąpią nieboszczyków. Słodkie smakołyki można stylizować pod pająki lub zabawne buźki.

 
Powiązane artykuły:
Pomysły na świętowanie Halloween – stylizacja na imprezę
To wesołe, mistyczne i okropne święto przyjęto zaznaczać w kompanii z różnymi konkursami i rozrywkami. Jak przeprowadzić imprezę Halloween? O tym opowie artykuł.
Historia święta Halloween
Halloween - te nie tylko wesołości i atrybutyka, a wielowiekowa kultura dawnych narodów. Dokładna historia powstania tego święta jest opisana w artykule.
Jak świętować Halloween w domu?
Coraz więcej popularnym w naszym kraju staje się święto Halloween, co przyszło z zachodu i co stało się powodem dla wesołości i festynu. Jak można uczcić Halloween w domu? O tym opowiemy w artykule.
Makijaż na Halloween, czyli makabryczny make-up na święto, który zrobi furorę
Halloween – bardzo popularne na całym świecie święto. A zwłaszcza ten dzień jest ulubiony młodzieżą – przecież to doskonały powód zabawić się. Żeby zrobić Halloween takim co zapamiętuje się, zróbcie odpowiedni makijaż.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty