Jak oczyścić organizm od toksynów?

jak oczyścić organizm od toksynów

Toksynami nazywamy dowolne substancje, które negatywnie wpływają na nasz organizm.

Intoksykacja – zatrucie toksynami – może mieć charakter przewlekły lub chroniczny.

Z ostrą formą, czyli zatruciem, które przejawia się od razu, mieli chyba wszyscy do czynienia. To może być zatrucie pokarmowe, alkoholowe, zatrucie gazem, farbami etc.

Jednak we współczesnym świecie mamy do czynienia z negatywnymi czynnikami, które nie wywołują natychmiastowej reakcji. Toksyny skupiają się w organizmie w wyniku tego, że oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, pijemy brudną wodę, spożywamy niezdrowy pokarm.

Szkodliwe substancje gromadzą się w wątrobie, krwi, limfie i w innych narządach, a następnie mogą wywołać wyniknięcie różnych chorób. Więc nawet jeśli nie ma objawów, zalecamy regularnie oczyszczać organizm od toksyn.

Objawy intoksykacji

Ostre zatrucia w zależności od przyczyn powodują bóle brzucha, wymioty, biegunkę, bóle głowy, zemdlenia, ogólną słabość.

Przewlekle zatrucie, na które jest narażony praktycznie każdy człowiek, nie ma praktycznie objawów. Jednak w wyniku gromadzenia się szkodliwych substancji w organizmie może pojawić się zmęczenie, zaburzenie skupienia uwagi, utrata zdolności do pracy. Jeden z najbardziej widocznych objawów to problemy ze skórą.

Badania na toksyny

Najprostszy sposób zrozumieć, czy masz toksyny w organizmie to przeprowadzić badanie krwi. Niska ilość trombocytów i wysoka ilość erytrocytów wskazują na intoksykację. Drugim sposobem, który zdobywa coraz większą popularność to badanie włosów na mikroelementy, dzięki któremu można ustalić konkretne toksyny.

Aby oczyścić organizm od szkodliwych substancji najczęściej są stosowane różnorodne sorbenty.

Produkty oczyszczające organizm od toksyn
  1. Jabłka. Potarte jabłko oczyszcza organizm od szkodliwych substancji i przyspiesza proces trawienia. Pomocne są podczas zatruć ostrych, a również do profilaktycznych oczyszczeń organizmu. W ostatnim wypadku należy spożywać jedno jabłko 3 razy dziennie w ciągu miesiąca.
  2. Mleko. Naturalny sorbent spożywany podczas zatruć gazem, farbą.
  3. Owoce cytrusowe. Zawierają dużo witaminy C, która bardzo dobrze wpływa na organizm podczas zatruć. Ogólnie tonizuje i oczyszcza organizm.
  4. Burak. Oczyszcza krew, nerki, wątrobę.
  5. Cebula. Naturalny antybiotyk, który oczyszcza organizm od ciężkich metali.
Zioła oczyszczające organizm od toksyn
  1. Nagietek lekarski. Dwie łyżeczki nagietku zalewamy 0.5 l wrzątku, następnie należy wywar zaparzyć w termosie przez 30 minut. Pić 1/3 szklanki pół godziny przed jedzeniem.
  2. Owies. Szklankę owsu zalewamywyprowadzenie toksyn z organizmu 2 szklankami wrzątku, następnie trzeba zaparzyć go prze dobę. Otrzymany kisiel pijemy po pół szklanki, dwa razy dziennie.
  3. Czarna porzeczka. Aby przygotować wywar można wykorzystać świeże i suszone liście. Ponieważ świeże nie są dostępne przez cały rok, więc lepiej wykorzystywać suche. Łyżkę stołową liści zalać 0.5 l wrzątku, później należy zaparzyć wywar przez 15 minut w termosie. Pić pół szklanki trzy razy dziennie.

Oczyszczenie organizmu od toksyn potrzebuje czasu, więc zioła należy pić przynajmniej przez dwa miesiące. Jeśli zioła nie powodują alergii to można je pić przez cały czas.

 
Powiązane artykuły:
Leczenie grzyba paznokci ludowymi środkami
Grzyb na paznokciach jest nieprzyjemną chorobą, wywołuje świerzb i inne irytacje. On również często nadaje nieestetyczny wygląd palcom. Dla wyzdrowienia stosują się lekarskie preparaty i ludowe środki.
Jak wydalić piasek z nerek ludowymi środkami?
Piasek w nerkach to bardzo nieprzyjemna choroba. Jeśli chorobę nie leczyć, to drobne utworzenia przerosną do kamieni. Jeśli one zaczną wychodzić – to stworzy duże problemy. Istnieje kilka głównych rodzajów leczenia. O tym w artykule.
Nalewka z bzu dla leczenia stawów – przepisy
Złożyć surowiec do bańki, zalać spirytusem. Szczelnie zamknąć, nalegać 10 dni w lodówce. Potem wycedzić środek przez merlę, złożoną poczwórnie. Gotowy preparat rekomenduje się wcierać do stawów.
Pączki sosnowe na kaszel – przepis
Z mnóstwa ludowych środków, co walczą z kaszlem, któremu towarzyszą różne z infekcyjnych chorób organów tchnienia, jedne z najbardziej efektywnych są pączki sosnowe. Proponujemy kilka przepisów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty