Jak odbywa się szczepienie embrionów przy IVF?

jak odbywa się szczepienie embrionów przy IVF

Jednym z głównych etapów zapłodnienia pozaustrojowego jest bezpośrednie przenoszenie embrionów do jamy macicy. Przecież od słuszności i pomyślności tego zabiegu zależy późniejszy rozwój ciąży. Rozpatrzmy taką manipulację dokładniej i spróbujemy zrozumieć - jak odbywa się szczepienie embrionów przy IVF?

Jak odbywa się przenoszenie przy zapłodnieniu pozaustrojowemu?

Dzień i datę przeprowadzenia zabiegu ustala lekarz. W większości wypadków odbywa się to przez 2–5 dni od momentu punkcji. Wyhodowane embriony mogą dociągnąć się w stadium blastomerów lub blastocystów.

Sam zabieg odbywa się praktycznie bezboleśnie dla kobiety. Tak, potencjalna mama siada do krzesła ginekologicznego. W pustkę pochwy lekarz wprowadza lustro. Po tym otrzymawszy dostęp do szyjki macicy i do kanału szyjki macicy, do ostatniego wprowadzają specjalny elastyczny cewnik. Po nim i spełnia się transportowanie embrionów do jamy macicy. Właśnie tak odbywa się taka manipulacja jak szczepienie embrionów przy IVF.

Przy przeprowadzeniu podobnego zabiegu kobieta musi w całości rozluźnić się. Po zakończeniu manipulacji jeszcze pewny czas lekarze rekomendują znajdować się w pozycji poziomej. Z reguły tylko przez 1–2 godziny kobieta porzuca zakład medyczny i naprawia się do domu.

Fakt, na jaki dzień odbywa się szczepienie embrionów przy IVF, zależy w pierwszej kolejności od rodzaju wybranego protokołu. Najczęściej przenoszą pięciodniowych embrionów, tzn. w stadium blastocysty. W takim stanie on już w całości jest przygotowany do implantacji do endometrium macicy. Przypomnijmy, że przy naturalnej ciąży ten proces odznacza się na 7–10 dzień od momentu zapłodnienia.

Co odbywa się po lądowaniu embrionów przy przeprowadzeniu IVF?

Z reguły ten etap jest końcowy. Przy nieobecności komplikacji, konieczności pomieszczenia przyszłej mamy do szpitala nie ma. Jednak wiele prywatnych medycznych centrów obserwują kobietę, aż do okresu implantacji.

W większości wypadków po tym jak robią szczepienie embrionów przy IVF, lekarze dają rekomendacje po późniejszych działaniach kobiety. Tak w pierwszej kolejności one dotyczą wskazań względem przeprowadzenia podtrzymującej terapii hormonalnej. W indywidualistycznym trybie przyszłej mamie przeznaczają się hormony. Z reguły kurs ich przyjęcia składa 2 tygodnie.

Po tym czasie kobieta przychodzi do zakładu medycznego dla wyznaczenia pomyślności zabiegu IVF. Z tym celem przeprowadza się pobranie krwi na badanie poziomu hCG.

 
Powiązane artykuły:
Dzieci in vitro – czy istnieje możność występowania wad i schorzeń genetycznych?
Rodzice mający problemy z reproduktywnym systemem i ci, którzy cierpią niepłodnością, robiąc ITF burzą się: jaki los będą miały dzieci urodzone w taki sposób, czy potrafią one w przyszłości mieć swoje potomstwo i na ile zdrowe będzie dziecko?
Proces przebiegania zapłodnienia pozaustrojowego – na czym polega zapłodnienie in vitro?
Narodzenie nowego życia już dawno odbywa się nie tylko wolą losu. Pomyślnie opanowawszy proces, pary co nie miały możliwości narodzić dziecka, stają się szczęśliwymi rodzicami. Rozpatrzymy dalej, na czym polega zapłodnienie in vitro.
Medyczne konsekwencje in-vitro, czyli jakie zagrożenia płyną z zapłodnienia pozaustrojowego?
Sztuczna ingerencja do różnych procesów, które przeciekają w organizmie, zawsze przypuszcza niektóre ryzyko. Jednak taka procedura, jak medyczne konsekwencje in-vitro, jest dosyć opanowana i uważana za bezpieczną.
Zapłodnienie in vitro (IVF) – co to jest i jak się robi?
Zapłodnienie in vitro (IVF) i co oznacza ono też już jest wiadomo. Lecz co przedstawia taka procedura, zrozumiale nie dla wszystkich. Omówimy to zagadnienie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty