Jak odchodzą wody płodowe u ciężarnych?

jak odchodzą wody płodowe u ciężarnych

Wraz ze zbliżeniem się przypuszczalnego terminu porodu, każda kobieta w ciąży powinna dosłuchiwać się do własnych odczuć bardziej dokładnie. Nie zauważyć pierwszych objawów zbliżającego się porodu obawia się każda pierwiastka. Jednak ginekolodzy przekonują, że to jest niemożliwe. Nawet w tym wypadku jeśli poród przebiega bardzo szybko, kobieta w ciąży obowiązkowo zrozumie, że nastąpił właściwy czas.

Kiedy powinny odchodzić wody płodowe?

Normalnie, gdy po tym jak odejdą wody płodowe, poród rozpoczyna się po upływie kilku godzin. Właśnie z tego powodu płyn owodniowy odchodzi na 40 tygodniu normalnie przebiegającej ciąży. Jeśli owe zjawisko jest obserwowane wcześniej wyżej wspomnianego terminu to chodzi o poród przedwczesny.

Co należy wiedzieć, aby nie pomylić wód płodowych z upławami?

Jeszcze długo przed tym, zanim odejdą wody płodowe, wieloródki wiedzą, że niebawem na świecie pojawi się długo oczekiwany dzidziuś. Te kobiety w ciąży, które rodzą po raz pierwszy czasami nie mają zielonego pojęcia jak się dowiedzieć, w jaki sposób odchodzą wody płodowe.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zapach i kolor, aby na początku nie pomylić wód płodowych z upławami. Normalne wody płodowe powinny być przeźroczyste, o nieco różowej barwie. Również kobiety mówią, że mają one nieco słodkawy zapach.

Dosyć rzadko po odejściu wód płodowych kobieta może zauważyć , że znajdują się w nich nieznaczne domieszki białych płatków. To jest pierworodny śluz, którym jest pokryte ciało dziecka.

Jak zazwyczaj odchodzą wody płodowe w czasie ciąży?

Aby nastawić się na proces porodowy i zawczasu przygotować się do niego, każda kobieta ciężarna powinna wiedzieć jak odchodzą wody płodowe w czasie porodu. W większości wypadków do pękania pęcherza płodowego dochodzi w nocy, kobieta budzi się nie rozumiejąc, co się odbywa i dlaczego wszystko dookoła jest mokre. Przy tym ona nie odczuwa żadnego bólu.

Jeśli natomiast pęcherz pęka nie w całości to wody płodowe odchodzą stopniowo. Właśnie z tego powodu ciężarna nie zawsze rozumie, że odeszły wody płodowe i nie wie jak to się odbywa. Czasami wraz z pękaniem pęcherza płodowego kobiecie wydaje się, że w brzuchu coś pęka. Jednak w większości wypadków wody płodowe odchodzą nie w jednym momencie, a przebiega ten proces w ciągu 1-2 dni. Z tego więc powodu kobiety bardzo często mylą go z niekontrolowanym oddawaniem moczu. Aby określić, że odchodzą właśnie wody płodowe należy postarać się je zatrzymać jak podczas oddawania moczu. Jeśli nadal wyciekają, znaczy chodzi o płyn owodniowy.

Co należy robić po odchodzeniu płynu owodniowego?

Pierwsze co należy zrobić, gdy zaczynają odchodzić wody płodowe to zaznaczyć czas rozpoczęcia tego procesu. Robią to po, aby poprawnie jak odchodzą wody płodowe w ciąży  określić okres bezwodzia. Położnicy twierdzą, że nie powinien przekraczać 12 godzin. Inaczej istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że dziecko będzie miało zaburzenia.

Długi okres bezwodzia może negatywnie wpłynąć na działalność mózgową i doprowadzić do powstania zaburzeń neurologicznych.

W taki więc sposób, wiedząc jak i kiedy powinny odchodzić wody płodowe, kobieta w ciąży będzie mogła zawczasu przygotować się do porodu. Jednocześnie bardzo wielkie znaczenie ma psychologiczne nastawienie kobiety, a również poparcie ciężarnej przez krewnych, a zwłaszcza męża.

 
Powiązane artykuły:
Objawy zbliżającego się porodu u pierwiastek
Na ostatnich terminach ciąży kobieta zderza się ze zjawiskami, które zmuszają ją zastanawiać się o porodach, które zbliżają się. Żeby przygotować się do pojawienia bobasa należy wiedzieć, które istnieją oznaki, co charakteryzują zbliżenie się porodu.
Skurcze parte podczas porodu – kiedy występują i jak sobie z nimi radzić?
Kobietom ciężko zrozumieć całą treść przyszłego procesu, toż one chcą zorientować się w tym, jak przeciekają porody i które fazy ma każda położnica przed pojawieniem się bobasa na świat. W szczególności zorientujemy się, co to takiego skurcze parte podczas porodu.
Czy porusza się dziecko przy skurczach rozwierających – czyli co czuje dziecko w trakcie porodu?
Oto i nastała długo oczekiwana godzina. Jeszcze trochę – i wasze spotkanie. Macie skurcze, to znaczy porodowa działalność jest w rozpalaniu. Jak musi zachowywać się bobas w ciągu porodów? Czy powinien on poruszać się podczas skurczów?
Skuteczne sposoby na skurcze porodowe – jak złagodzić ból porodowy?
Skurcze – trwały i chorobliwy proces, poprzedni porodom. Czym może sobie pomóc kobieta podczas ich, jak można ulżyć ból? Czytajcie dokładniej w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty