Jak odpuścić stary związek i przestać się martwić?

jak odpuścić stary związek i przestać się martwić

Z jakiego powodu nie stałoby się zerwanie, to zawsze boleśnie i odczuwalnie uderza po samoocenie. I nawet jeśli partnerzy rozstają się po wzajemnym porozumieniu i zostają przyjaciółmi, to nie wyklucza cierpienia psychiczne i męki. Jak odpuścić stary związek i przestać się martwić, będzie opowiedziane w tym artykule.

Jak odpuścić wcześniejszy związek z punktu widzenia psychologii?

W pierwszej kolejności należy przestać obwiniać siebie, wymawiać za błędy i to, co można było zrobić. Hodując w sobie winę i ból można tylko przedłużyć agonię. A jeśli spojrzeć na sytuację z pozycji wolnego i samowystarczalnego człowieka to można zrozumieć, że ten związek wniósł bogate doświadczenie, on dużo nauczył i w ogóle dobrze, że on był, przecież nie każdemu dano doświadczyć w życiu prawdziwe szczęście.

Stawiając pytanie, jak odpuścić stary związek, należy przestać za niego się czepiać. Żyjąc przeszłością zamykamy drzwi do przyszłości. Wszystko, co przypomina o ukochanym człowieku należy sprzątać z oczu, właśnie z tego powodu nie warto zgadzać się na przyjaźń, jeśli widzieć byłego jest ciężko. Lepiej gdzieś pojechać na jakiś czas, a w pewnych wypadkach warto rozpatrzyć możliwość wyjeżdżenia do drugiego miasta czy rejonu. Zastanawiając nad tym, jak odpuścić związek i przestać się martwić, nie warto zabraniać sobie odczuwać. Wszystkie emocje, co odczuwają się, takie jak gniew, przygnębienie, depresja należy podołać, żeby pozbyć się ich, a minimalizować ten termin pomogą medytacje i nowe hobby.

Interesując się, jak odpuścić stary związek, należy zająć własne myśli i czas czymś innym: zapisać się na kursy języków obcych, zacząć chodzić na tańce i tak dalej. I nawet jeśli wspomnienia o starym związku nigdzie nie pójdą, z czasem one staną częścią ciebie. Człowiek po prostu będzie żyć z nimi, a kiedy on pogodzi się z nimi, to wtedy przyjdzie spokój.

 
Powiązane artykuły:
Psychologia – dlaczego mężczyźni wracają po zerwaniu i co powinnaś z tym robić?
Dlaczego mężczyźni wracają, kiedy ich już nie czekasz, kiedy duchowe rany zaczęły żyć? Na to pytanie chcą odpowiedzi wiele kobiet. Tak i psychologom on jest niemniej ciekawy. Posłuchajmy co oni powiedzą na ten temat.
Jak zerwać z mężczyzną, którego kochasz?
Rozwód z kochanym człowiekiem jest zawsze chorobliwy i niesie negatywne emocje. Nie tak prosto postawić ostatni punkt w stosunkach i nie zawsze zrozumiale, jak to zrobić. Jak zachowywać się w tej sytuacji, można poznać z tego artykułu.
Jak zrobić, żeby mąż wrócił do domu w ciągu jednego dnia?
Przywrócić męża do domu szybko – zadanie trudne. Tym bardziej jeśli poszedł on do drugiej kobiety. Jednak spróbować warto. A jeśli inicjatorem zerwania była żona to można spróbować odnowić stosunki za pomocą zmowy.
Porady psychologa – jak odzyskać faceta, którego kochasz?
Rozbraty w stosunkach zdarzają się u wielu i czasami mogą doprowadzić do zerwania pary. Czy można w tej sytuacji przywrócić kochanego człowieka i jak to zrobić? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty