Jak odrosnąć długim włosom w domowych warunkach?

jak odrosnąć długie włosy w domowych warunkach

Długie przypilnowane włosy – latarnia morska, co przyciąga mężczyzn i jest przedmiotem zawiści dla wielu kobiet. Świetne, pięknie leżące pasma nadają kobiecość obrazowi, korygują niezupełnie prawidłowe rysy twarzy. W ostatnich latach fryzury na podstawie długich włosów są znów na piku mody i wiele całkiem młodym i paniom starszego wieku życzyłoby znać, jak można odrosnąć długim włosom w domowych warunkach i jakim sposobem przyśpieszyć ich wzrost?

Jak wyhodować długie włosy w domowych warunkach

Do czynników, co dobroczynnie wpływają na wzrost włosów, odnoszą się:

 1. Zrównoważone żywienie, wzbogacone o witaminy i mineralne substancje.
 2. Zdrowy sposób życia.
 3. Poprawnie prowadzone odejście z użyciem jakościowych środków, minimalizacja działania przyrządów dla układania fryzury (suszarek, żelazek i innych) i substancji, co negatywnie wpływają na strukturę włosów.
 4. Regularne przycinanie koniuszków włosków.
Jak odrosnąć włosom w domowych warunkach – przepisy

Żeby zabezpieczyć intensywny wzrost włosów trzeba systematycznie przeprowadzać procedury po zwilżeniu i dokarmianiu pasm. Zwłaszcza to ważne wykonywać tym paniom, które często farbują, kręcą, czy wykorzystują suszarkę do włosów.

Do liczby efektywnych sposobów odrosnąć włosy w domowych warunkach wchodzą:

 1. Napary i wywary traw. Dla stymulacji wzrostu i umocnienia włosów pożytecznie dla opłukiwania stosować mieszanki z traw, co włączają pokrzywę, korzeń łopianu, rumianek, ajer, gule chmielu, korę dębu.
 2. Oleje roślinne z dodaniem eterów. Dobry efekt dają masaże włosianej części głowy z wcieraniem rzepakowego, rycynowego, lnianego, oliwnego, brzoskwiniowego oleju, oleju jojoba. Jeszcze zauważalny wynik można zdobyć dodając do oleju roślinnego trochę aromatycznego oleju.
 3. Maski dla żywienia włosianych pęcherzyk, umocnienia i wznowienia struktury włosów. Końce mocnych, elastycznych włosów mniej łamią się, toż ich długość zwiększa się szybciej.
 4. Można nabyć gotowe fachowe środki dla wzrostu włosów, lecz lepiej przygotować składy z naturalnych produktów samodzielnie. Doprowadzimy sprawdzone przepisy masek dla długich włosów, który nieskomplikowanie zrobić w domowych warunkach.

Kefirowo-cynamonowa maska

Składniki:

 • kefir – 0,5 szklanki;
 • żółtko – 1 szt.;
 • mielony cynamon – 2 łyżka.

Przygotowanie

Kefir i żółtko zmieszać i dodać cynamon.

Stosowanie

Głowę wyszorować, nanieść maskę na jeszcze wilgotne włosy, owinąć głowę ręcznikiem. Po 30 minutach skład zmyć bez szamponu. Procedura przeprowadza się 1 raz w tygodniu w ciągu 2 miesięcy.

Miodowo-cebulowa maska

Składniki:

 • cebula (duża) – 1 szt.;
 • miód – 1 łyżka;
 • cytryna – 0,5 szt.

Przygotowanie

Natartą na tarce cebulę i miód zmieszać.

Stosowanie

Wcierać maskę do korzeni włosów, odwrócić głowę błoną i przesłonić turbanem z ręcznika. W przybliżeniu za godzinę włosy przemyć szamponem i opłukać wodą pokojowej temperatury z cytrynowym sokiem. Maska z cebulą jest bardzo efektywna, lecz zapach po myciu i opłukiwaniu zostaje, toż rekomendujemy ją czynić w wypadkach, kiedy jest możliwość pozostać w domu.

Miodowo-koniakowa maska

Składniki:

 • żółtko – 1 łyżka;
 • koniak – 1 łyżka;
 • miód – 1 łyżka.

Przygotowanie

jak odrosnąć długie włosy przepis

Zbić żółtko i miód, dodać koniak. Dla większego efektu można dodać sok aloesu.

Stosowanie

Skład wetrzeć do skóry głowy, rozprowadzić po długości włosów, przesłonić głowę błoną i otulić ręcznikiem. Zmyć maskę lepiej bez szamponu. Procedurę czynią dwukrotnie do tygodnia w ciągu miesiąca.

Można stosować i drugie składy dla masek, włączając takie pożyteczne dla włosów naturalne substancje jak:

 • piwo;
 • gorczyca;
 • miód;
 • aloes;
 • koniak;
 • henna i inne.
 
Powiązane artykuły:
Witaminy dla umocnienia i wzrostu włosów
Jak wiadomo, właśnie brak witamin, mizerne żywienie "w biegu" i stałe stresy bezpośrednio wpływają na stan cebulek włosowych i odpowiednio na ogólny stan włosów. W tym artykule są opisane witaminy, konieczne dla wzrostu włosów.
Gorczyca dla wzrostu włosów
W nasz czas opieka za włosami to konieczność. Niesprzyjające zewnętrzne czynniki, nieprawidłowe żywienie i brak witamin czynią włosy mdłymi i łamliwymi. O tym jak odrosnąć włosom za pomocą gorczycy możecie przeczytać w materiale.
Ludowe środki dla wzrostu włosów
Stałe stresy, zła ekologia i nieprawidłowe żywienie wpływają na włosy nie najlepszym sposobem. O tym jak odrosnąć długim i zdrowym włosom za pomocą ludowych środków, będzie mowa w naszym nowym materiale.
Masaż głowy dla wzrostu włosów
Masaż głowy – doskonały środek od stresów, bezsenności, napięcia i przemęczenia. Również masaż głowy wzmacnia krwiobieg skóry głowy, co dobroczynnie wpływa na włosy. Czytamy i bierzemy na notatkę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty