Jak odróżnić okres od poronienia wczesnej ciąży?

jak odróżnić okres od poronienia wczesnej ciąży

Wiele kobiet, we wczesnym terminie ciąży, interesuje pytanie jak odróżnić okres od poronienia. Cała sprawa w tym, że co 4 kobieta na początku ciąży ma do czynienia z upławami z pochwy, o pochodzeniu których ona nic nie wie. Sprawa staje się coraz bardziej powikłana, ponieważ odbywają się w tym samym czasie, kiedy i miesiączka.

Jakie są podstawowe objawy poronienia wczesnej ciąży?

Aby móc odróżnić poronienie wczesnej ciąży od miesiączki, kobieta powinna wiedzieć, co odbywa się w czasie poronienia i jakie są objawy, które o tym świadczą.

Najczęstszym objawem owego zaburzenia są krwawe upławy. Charakter i obfitość upławów jest różna. Jednak zazwyczaj wszystko rozpoczyna się od obfitych upławów, którym towarzyszy ból, a z czasem obfitość się zwiększa.

Dosyć często upławy mają jaskrawo czerwony kolor, rzadziej brązowy. Trwają około 3-4 dni. Jednocześnie ból może znikać, a następnie znowu się nasilać.

Na podstawie wyżej powiedzianego wynika, że głównymi objawami poronienia wczesnej ciąży są:

  • upławy z krwią z pochwy;
  • bóle w dolnej części brzucha, czasami bóle krzyżowe;
  • ogólne pogorszenie się stanu kobiety (zawroty głowy, nudności, wymioty);
  • pojawienie się w upławach części jaja płodowego.
Czym grozi poronienie wczesnej ciąży?

Kobiety, zwłaszcza te które w przeszłości miały do czynienia z aborcją ub poronieniem samoistnym, powinny wiedzieć jak odróżnić je od miesiączki, aby poczynić odpowiednie kroki. Cała sprawa w tym, że taki stan może negatywnie wpływać na organizm kobiety. Dosyć często resztki jaja płodowego i zarodku nie wydalane są w całości z macicy, co doprowadza do procesów zapalnych i infekcji, które potrzebują pomocy medycznej.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego dochodzi do poronienia wczesnej ciąży?
Na żal, nie zawsze ciąża kończy się porodem i w pewnych wypadkach odbywa się jej przerywanie. O tym dlaczego powstaje poronienie na pierwszych tygodniach ciąży i jak poprawnie ustalić przyczynę porozmawiamy dalej.
Poronienie  wczesnej ciąży bez  łyżeczkowania
Współczesne ciężarne wszystko częściej zderzają się z poronieniem do pierwszych tygodni noszenia. Kobiet, u których stała się mimowolna aborcja bardzo niepokoi pytanie - czy zawsze przeprowadzają czystkę i jak można jej uniknąć?
Okres po poronieniu – kiedy ma się zacząć?
Jak odbywa się wznowienie reproduktywnego systemu po poronieniu? Kiedy u kobiety, co przeżyła poronienie, normalizuje się menstruacyjny cykl i zaczynają się miesięczne? Odpowiedzi na te pytania potraficie znaleźć dalej.
Jak dochodzi do poronienia wczesnej ciąży?
Większość wypadków poronień zdarza się na wczesnym terminie, często wtedy, kiedy ciężarna jeszcze nie wie o swoim położeniu. Ponieważ ta komplikacja nie należy do dużej rzadkości, kobietom warto wiedzieć jak odbywa się ten proces i jakie są jego oznaki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty