Jak oduczyć psa skakania na gospodarza?

jak oduczyć psa skakania na gospodarza

Na początku, gdy szczeniak okazując swoją radość skacze na gospodarza ludziom to się bardzo podoba. Jednak z czasem pies staje się doroślejszy, może podrapać człowieka, wysmarować brudnymi łapami lub spowodować powstanie urazów na ciele. Zwłaszcza dotyczy to dużych psów, które mogą przewrócić dziecko. W czasie gry to jest zabawne, natomiast na co dzień owe zachowanie jest denerwujące i stwarza wiele nieprzyjemności.

Kilka sposobów na to jak oduczyć psa skakania na człowieka
  1. Najprostszym sposobem jest ignorowanie pupila. Gdy pies skacze na gospodarza on musi się odwrócić plecami. Robić to trzeba dotychczas, dopóki pies nie przestanie skakać i nie uspokoi się. Wtedy należy przysiąść, pogłaskać psa, pokazując mu swoją miłość, zmuszając go usiąść. Na stojąco dziękować psu za odpowiednie zachowanie nie można, ponieważ znowu zacznie skakać.
  2. Można przyciskać pupila kolanami, nie dając mu możliwości skakać, wyrażając swoją radość ze spotkania. Następnie postaraj się, aby twój pies zwrócił swoją uwagę na coś innego, pójdź się przebierać, a mu rozkaż by udał się na swoje miejsce.
  3. Można ukarać psa za to, że on skacze, odtrącając go lub stawiając kolano, które będzie przeszkodą. Niektórzy uderzają psa poniżej kolana, delikatnie nogą. Jasna rzecz, że trzeba to robić w sposób delikatny, aby podczas tresury pies nie doznał urazów.
  4. Najbardziej okrutna metoda na to jak oduczyć psa skakać na gospodarza i przechodni - to wykorzystanie obroży uzdowej lub obroży z kolcami. Podczas skakania należy pociągnąć obrożę powtarzając komendę "ZOSTAW". Owe ćwiczenia trzeba przeprowadzać z ostrożnością, abyjeśli pies skacze na gospodarza nie urazić psa.
  5. Zamiast okrutnych urządzeń, można używać pistoletu wodnego. "Naładowawszy" go wodą lub sokiem cytrynowym ( jedna łyżeczka soku na szklankę wody) i pryskać psu do oczu, gdy on chce skakać. Jeśli on odpowiednio się zachowuje głaskaj go, dawaj mu różne smakołyki.

Rozumiejąc dlaczego pies skacze na gospodarza, zapoznawszy się z wyżej wymienionymi metodami jak tego się pozbyć, można bardzo szybko poradzić sobie z tym problemem. Najgłówniejsze, aby wszyscy członkowie rodziny współdziałali.Również poprosić swoich znajomych, aby przestrzegali tych samych zasad, aby utrwalić efekt.

 
Powiązane artykuły:
Pudel – opis rasy, krótka charakterystyka
Za popularnością pudli obchodzą wiele swoich czworonogich kolegów. Pudle są niezwykle rozumne i niezwykle łatwo poddają się nauczaniu. Wszystko o rasie psów pudel, jej właściwościach i odmianach opowiemy w artykule.
Jak nauczyć psa komendy
Komenda "głos" – jeden z pierwszych kroków w tresurze psów i czasami ona daje się nielekko. W artykule czytamy praktyczne rady jak pomyślnie wykształcić wychowanka tej komendy i cieszyć się swoim kochanym pupilem.
Jak nauczyć psa komendy
Nienauczony rozkazom pies może wyrządzić szkody nie tylko tym kogo otacza, ale i samemu sobie.Toż jeszcze we wczesnym wieku trzeba zacząć edukację pupila. Nasz nowy artykuł pomoże wykształcić psa komendy "fe".
Rasy łajek – opis najbardziej znanych ras
Istnieje kilka ras psów, które noszą piękną i dumną nazwę łajka. Wszystko o rasie psów łajka, jej właściwościach i odmianach opowiemy w naszych nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty