Jak oduczyć psa szczekania na wszystko i wszystkich?

оak oduczyć psa szczekania na wszystko i wszystkich

Dobrze kiedy wasz wierny kudłaty stróż nie przepuszcza podejrzliwych osób na posesję i ostrzega złodziejów przed przybliżeniem się do domu. Lecz często pies wykazuje zbytnią zawziętość, cały czas ujada bez szczególnej przyczyny, wyrządzając sporo problemów nie tylko właścicielom, lecz i całej okolicy. Uporać się z takim zachowaniem pupila nie tak łatwo. Niektórzy próbują czułością wpłynąć na pupila, obsypują go smakołykami, głaskają i słowami zmuszają zaprzestać przestraszać przechodniów. Inni nie wytrzymują bezprzyczynowego szczekania i przechodzą od gróźb do bicia, lecz takie czyny dość często nie przynoszą dłuższego spokoju. Spróbujemy zrozumieć przyczynę tego zachowania waszego pupila i dać kilka rzeczowych rad.

Dlaczego pies szczeka na przechodniów?

Nie zawsze to zachowanie oznacza odwagę wiernego stróża.Bardzo często za pomocą szczekania zwierzęta ujawniają lęk spowodowany niezrozumiałymi dźwiękami za ścianą lub na dworze. Jeśli pies chce stulić uszy, skulić ogon i ukryć się przy przybliżeniu obcego w schronieniu, to tym on ujawnia główne oznaki strachu. W wielu przypadkach obecność swoich ludzi uspokaja zwierzę, i kiedy znajdujecie się w domu to pies nie wykazuje niepokoju. Dopiero wszyscy pójdą do pracy, jak zachowanie psa odmienia się i on ze strachu lub z pragnienia przywołać właścicieli do domu swoim szczekaniem doprowadza do szaleństwa całe osiedle.

Druga przyczyna stałego szczekania psów to próba dominowania, która po raz pierwszy ujawnia się w wieku przejściowym. Cała okolica musi słyszeć przyszłego lidera w psiej rodzinie. Również szczekanie dość często oznacza pragnienie pupila pojeść, napić się, pobawić się.W ten sposób on prosto chce przywrócić uwagę właścicieli do swojego istnienia.

Jak oduczyć psa szczekać na przechodniów?

Najlepszy sposób poradzić sobie z zadaniem – nauczyć psa podawać głos po komendzie. Można wykorzystać różne bodźce. Zwierzęta chętnie szczekają zobaczywszy miski ze smakołykami, ulubione zabawki, pobudzają się, kiedy bierze się je na krótką smycz lub drażni. Podczas tego ćwiczenia podawajcie komendę „głos”, żeby ona kojarzyła się ze szczekaniem. Wstrzymanie podania głosu trzeba kojarzyć z poleceniami „cicho”, „fe” lub „milczeć”. Koniecznie zachęcać psa smakołykami, w takim razie lekcje będą utrwalały się na stałe.

pies szczeka na wszystko i wszystkich

Szum na klatce schodowej również jest silnym bodźcem. W tym przypadku dobrze pomaga tresura za pomocą partnera. Kiedy wasz znajomy idzie po klatce schodowej w dół i w górę, przytrzymujecie psa podając komendę „cicho”. Dalej już nie dotykajcie go rękami, lecz kontrolujcie zachowanie pupila głosem, znajdując się obok. Zachęcać szczekanie warto w tym wypadku, kiedy pomocnik zacznie jak umówiliście szarpać za gałkę drzwi i usiłować wejść do mieszkania. Po kilku ćwiczeniach problem jak oduczyć psa stale szczekać na wszystko i wszystkich minie, i potraficie kierować swoim stróżem za pomocą komend z sąsiedniego pokoju. Najbardziej upartym zwierzętom pomogą kursy obronnej tresury. Systematyczne ćwiczenia pod okiem fachowców czyni ich kierowanymi i posłusznymi w dowolnych warunkach.

 
Powiązane artykuły:
Obroża dla psów – jak poprawnie zakładać obrożę?
Każdemu właścicielowi psa należy zderzać się z koniecznością nabycia obroży dla swojego wychowanka. Jeśli pies jest niewielki to może być prosto dekoracyjny element.Jeśli wybraliście nie tylko pupila, ale i ochroniarza, bez obroży dokładnie nie można się obejść.
Czym karmić psa, żeby on był zdrowy i wesoły?
Jeżeli jesteś właścicielem psa to zadajesz sobie pytanie - "czym lepiej karmić psa"?. Na dziś istnieje kilka wariantów, które przypuszczają karmienie psa suchymi czy mokrymi karmami, naturalnym pokarmem, konserwami czy mieszanym jedzeniem.
Mops – opis rasy, cechy charakteru i odżywianie
Ten pies – czuły domowy pupil, a także wierny przyjaciel i wesoły kompan. Każdy widział na ulicy krótkomordego z dużymi oczami i zakręconym ogonkiem psa. Wszystko o rasie psów mops i jej charakterystykach opowiemy w artykule.
Karma dietetyczna dla psów, czyli zapobieganie otyłości
Nie u każdego psa układ pokarmowy pracuje uzgodniono, toż niektórzy pupile potrzebują szczególnego dietetycznego żywienia. W jakości sprawdzonego źródła energii i korzystnych substancji, w danym wypadku, występuje karma dietetyczna dla psów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty