Jak odznaczyć Dzień rodziny, miłości i wierności?

jak odznaczyć dzień rodziny miłości i wierności

W Rosji na szczeblu państwowym było postanowiono wzmacniać rodzinne tradycje, 2008 rok ogłosili rokiem rodziny i właśnie wtedy pierwszy raz w państwie zaczęli szeroko świętować piękne święto – Dzień rodziny, miłości i wierności. Trzeba było znaleźć najlepsze symbole dla odradzającej się tradycji, toż poglądy wiernych odwołały się do chrześcijańskich świętych, które głosiły wysokie ideały jeszcze w średniowieczu. Dla nowego święta była wybrana data 8 lipca, na którą zdarza się Dzień czci świętych małżonków Piotra i Fevronii.

Dlaczego świętują Dzień rodziny, miłości i wierności?

Historia tego święta bierze początek w mieście Murom, który był stolicą niezależnego księstwa dawnej Rusi. Syn władcy Piotr zwyciężył w bitwie strasznego smoka, ale ten zdążył jego zakazić, za pomocą śliny, strasznym trądem. W śnie on poznał, że tylko mądra panna pochodzenia skromnego Fevronia zdolna przegonić chorobę. On obiecał poślubiać ją, kiedy choroba cofnie się i panienka stworzyła cud.

Ale pyszny syn księcia szybko zapomniał o swoich obietnicach i wkrótce wydalił od siebie córkę pszczelarza. Bóg zobaczył taką niesprawiedliwość i znów ukarał arystokratę trądem. Piotr natychmiast przeprosił u Fevronii i poślubił ją, potem choroba ostatecznie go porzuciła.

Nasz bohater wkrótce objął tron po śmierci brata i już bojarzy stanęli wypominać księciu, że on poślubił ciemną i biedną chłopkę, a nie poślubił jedną z ich córek. Piotr zabrał Fevronię i w gniewie porzucił Murom na łodzi, wybrawszy dla swojej rodziny życie prostego człowieka. Księstwem opanowała niezgoda, naród zaczął buntować się i bojarzy rzucili się, aby powrócić prawnego księcia na tron. Wróciwszy do Muromu, Piotr rządził ze swoją żoną do starości, błagając w starości Boga o tym, żeby usnąć w spokoju w jednym dniu i w jednym grobie z ukochaną. Pogrzebali umarłych małżonków 8 lipca, ale rozdzielili ciała, jak tego wymagały reguły cerkwi. Niespodziewanie na drugi dzień kości Piotra i Fevronii dziwnym sposobem połączyły się. Od tamtej pory parę zaczęli czcić jako świętych patronów małżeństwa chrześcijańskiego.

Gdzie odznaczyć Dzień rodziny, miłości i wierności?

8 lipca rodzinnym ludziom rekomenduje się odwiedzić Mszę Świętą, a potem przeprowadzić razem ciekawy dzień na różnych przedsięwzięciach. Na Dzień rodziny, miłości i wierności urządza się mnóstwo koncertów i wystaw, a wszystkie centralne przedsięwzięcia w Rosji zazwyczaj przeprowadzają się w Muromie, który do tego święta staje się bardzo ciekawym miejscem dla turystów. Jeśli mieszkacie daleko od wszystkich tych wesołych miejsc, to organizujcie swoją skromną rodzinną uroczystość.

Spróbujcie umówić się na wędrówkę, do parków rozrywki, do zoo, odwiedzić ciekawe miejscowe atrakcję. Nie warto kupować małżonkom w jakości prezentów w tym dniu jakieś niepotrzebne drobiazgi, czy czekoladki. Najlepszą niespodzianką dla kobiety będzie bukiet skromnych rumianków. Główne w dzień rodziny, miłości i wierności – to postarać się zapomnieć przykrości, wybaczyć dużą i małą obrazę, zrobić wszystko dla wzmocnienia swojego małżeństwa.

 
Powiązane artykuły:
Impreza w stylu pirackim
Takie załatwienie zrobi imprezę jaskrawą, barwną i zapaloną. Jak można ciekawie i oryginalnie zorganizować wesołą imprezę w pirackim stylu, opowiemy w naszym nowym artykule.
20 sierpnia – Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, czyli święto naszych czterołapych przyjaciół
Z każdym rokiem coraz więcej wychowanków okazują się na ulicy i dziś problem bezdomnych zwierząt dosięgnął ogromnych podziałek. O tym i powołany powiedzieć Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, o którym opowiemy w artykule.
11 lipca – Światowy Dzień Czekolady, czyli najsłodsze święto
Te najpopularniejsze i najsmaczniejsze smakołyki, które nikogo nie zostawią obojętnym. W artykule opowiemy o takiej dacie jak Światowy Dzień Czekolady, obchodzony 11 lipca.
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – specjalne wydarzenia
Pomoc Humanitarna – jeden z bardzo prostych sposobów pomóc ludziom, co potrzebują koniecznych rzeczy. W artykule opowiemy o takiej dacie, jak Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty