Jak odzyskać sukces – metody żeby poczuć się szczęśliwie

jak odzyskać sukces

Zdarza się, że człowiek nawet będąc szczęśliwy we wszystkich swoich działaniach po prostu traci swoje wszechobecne powodzenie i zderza się ze ścianą niespodziewanie powstałych przeszkód i trudności. Ale dlaczego zaginęło powodzenie i jak odzyskać sukces w działaniach?

Typy ludzi

Wszystkich ludzi można warunkowo rozdzielić na kilka grup, zależnie od tego czy uważają oni siebie szczęśliwymi, czy pechowymi w swojej działalności.

 1. Pierwsza grupa – ludzie, którzy urodzili się "pod gwiazdą powodzenia". Przedstawicielom tej grupy udaje się w prostym rozumieniu wszystko, za co by oni nie wzięli się.Dowolne ich działania w zakresie biznesu przynoszą im dochód, wszystko o czym myśleli i zaplanowali zawczasu zbywa się bez szczególnego wysiłku.
 2. Druga grupa – "ludzie środkowi". To te osoby, które nie często zastanawiają się nad tym, jakie są przyczyny ich sukcesu i niepowodzenia, a po prostu płyną z prądem. Tacy ludzie bardzo spokojnie odnoszą się do niepowodzenia, lecz jednak dążą do tego, żeby powodzenie przeprowadzało ich po życiu.
 3. Trzecia grupa – ludzie "którzy niosą swój krzyż". Przedstawiciele tej grupy są bardzo wrażliwi i dlatego myślą tylko o tych momentach, kiedy ich sprawy szły nie najlepszym sposobem. Tacy ludzie po prostu nie zauważają dobrych wydarzeń w swoim życiu i przedłużają nalegać na tym, że każde ich działanie jest skazane na niepowodzenie, a domagać się dobrych rezultatów im należy nie za pomocą powodzenia, a wyjątkowo swoimi siłami.
Co należy zrobić, żeby przyszedł sukces?

Człowiek jest zrobiony w taki sposób, że jest mu o wiele prościej myśleć o złym wyniku jego działań. Więc on moralnie przygotowuje się do możliwych niepowodzeń i mimo woli nastraja siebie na negatywne myśli. Właśnie pragnienie obronić swój układ nerwowy od niespodziewanych wstrząsów doprowadza do tego, że człowiek świadomie programuje siebie i swoje późniejsze działania na niepowodzenie. Po to, żeby powodzenie zawsze przeprowadzało ciebie należy zrozumieć do której z przeliczonych powyżej grup należysz:

 1. Jeśli uważasz siebie za szczęściarza to należy ci podążać swojemu wewnętrznemu głosowi, który prowadzi ciebie prawidłową drogą.
 2. Jeżeli identyfikujesz siebie z drugą grupą ludzi i niezbyt zaostrzasz swoją uwagę na niepowodzeniu, ale jednak chcesz, żeby powodzenie wszędzie ciebie przeprowadzało to należy ci się nauczyć słyszeć swoje własne "Ja". Właśnie intuicja może pomóc ci w tych sytuacjach, w których logicznie znaleźć wyjście z położenia jest bardzo skomplikowane.
 3. Jeśli czasami przezwyciężają cię myśli o tym, że utraciłaś powodzenie to najprawdopodobniej należysz do trzeciej grupy ludzi. Dlatego, żeby przyciągnąć powodzenie do swojego życia trzeba ci wykorzeniać w sobie takie wady jak niepewność, lenistwo, wątpliwości oparte na uczuciu lęku przed niepowodzeniami.

Dawna mądrość indyjskich jogów świadczy: "Jeśli człowiek nie skorzystał się tym co mu dano z wierzchu, więcej dano nie będzie", toż nie przegap możliwości "złapać sukces za ogon" w odpowiednim czasie.

Jak odzyskać sukces w biznesie?

Możliwość otworzyć swoją firmę i zajmować się biznesem przyciąga dużą ilość ludzi w pierwszej kolejności tym, że własna sprawa to praca wyjątkowo na siebie. W związku z tym w nasz czas otwiera się wiele różnych instytucji, przedsiębiorstw i firm. I żeby pozostać pożądanymi na rynku potrzebna ci nie tylko wiedza, ale i powodzenie.

Po to, żeby odzyskać zeszły sukces, albo dostać niebywałe przedtem powodzenie należy:

 1. Dążyć do sukcesu. Biznes to taki teren działania, w którym niemożliwie nie dokładającjak odzyskać sukces w sprawach wysiłków osiągnąć pożądanego.
 2. Spodziewać się tylko na siebie. Prawidłowe rozmieszczanie swoich priorytetów i sprawiedliwa ocena swoich możliwości pomoże ci zrozumieć co jest ci pod siłę zrealizować, a za co lepiej nie brać się, żeby nie narażać pomyślność swojego biznesu.
 3. Uczyć się na błędach. Nieudana transakcja, czy bezdochodowy reklamowy krok nie muszą naprowadzać ciebie na myśl, że biznes to nie dla ciebie.

Taki rozwój wydarzeń musi przeciwnie zmusić ciebie przeanalizować wszystkie błędy i skierować na dochodową drogę.

 
Powiązane artykuły:
Psychologia pieniędzy – jak przyciągnąć do siebie duże zarobki?
Wielu z nas zdarzało się widzieć jak człowiek stawał się innym od razu po pieniężnym wzlocie. Rzecz w tym, że pieniądze mogą wpływać nie tylko na materialne życie, lecz przede wszystkim na życie duchowne. Na czym polega psychologia pieniędzy?
Jak oszczędzać pieniądze?
Stosunki z pieniędzmi u wszystkich składają się rozmaicie. Jednym banknoty dostają się łatwo, a inne ledwo je otrzymawszy, zostają z pustym portfelem. Jak nagromadzić swoje środki? Dl tego należy przejrzeć swój stosunek do pieniędzy.
Jak nagromadzić pieniądze na mieszkanie?
W naszym stuleciu, kiedy każdy grosz się,ciężko odłożyć pieniądze. Więc jak nagromadzić na mieszkanie, jeśli główna część naszych dochodów odchodzi na "najpotrzebniejsze"? Poznajmy jak nauczyć się oszczędzać, żeby nagromadzić na mieszkanie.
 Twórcze zawody – jaki zawód najbardziej pasuje do ciebie?
Twórczy ludzie - kto to? Artyści i malarze, czy każdy z nas? Kogoż można nazwać rzeczywiście twórczą osobowością? I co jeszcze ważniejsze - w jakich zawodach można zrealizować swój twórczy potencjał maksymalnie? To pytanie często interesuje wielu z nas.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty