Jak pędzić cebulę na szczypior na parapecie?

jak pędzić cebulę na szczypior na parapecie

Zimą naszemu organizmowi brakuje promieni słonecznych i witamin. I jeśli uzupełnić niedobór światła słonecznego jest dosyć trudno, to w wypadku witamin problem rozwiązać jest o wiele lżej – można kupić je w dowolnej aptece w postaci witamin, a można uprawiać na parapecie. Szybko i łatwo uzupełnić niedobór witamin można dzięki pędzeniu cebuli na szczypior na parapecie. W niniejszym artykule porozmawiamy o tym, jak pędzić cebulę na szczypior na parapecie.

Uprawa szczypioru na parapecie w wodzie

Otóż podjęłaś decyzję – będziesz uprawiać szczypior w warunkach domowych. Istnieje kilka sposobów na szybkie otrzymanie urodzaju na parapecie, najszybszy i najprostszy – uprawa szczypioru w wodzie. Do tego będziesz potrzebowała jedynie materiału siewnego i pojemnika. Do uprawy w wodzie musisz wybrać kilka dużych cebul, które nie mają oznak gnojenia i psucia się. Najlepiej, aby cebula była przerośnięta, jednak jeśli tak nie jest nic strasznego – po umieszczeniu w wodzie szczypior pojawi się bardzo szybko. Wybrane cebule należy umieścić w pojemniku z wodą w taki sposób, aby woda dotykała jedynie korzeni. Aby przyspieszyć proces cebula na parapecie w zimiepojawienia się szczypioru należy usunąć górną część cebuli. Następnie należy ciągle dolewać wody do pojemnika.

Pędzenie cebuli na parapecie w butelce plastikowej

Cebulę można również pędzić na parapecie w ziemi, a jeśli umieścić cebulę w niepotrzebnej butelce plastikowej, to można oszczędzić miejsce. W tym celu będziesz potrzebowała dużej butelki plastikowej (5-6 l), ziemi i materiału siewnego. Na początku przygotujemy butelkę – usuwamy górną część butelki i robimy w ściankach nieduże otwory. Można zrobić je za pomocą nożyc. Średnica otworów powinna wynosić około 3-4 cm. Następnie wypełniamy butelkę – wsypujemy po kolei warstwę podłoża i wrzucamy cebulę. Przy tym cebulki należy układać w taki sposób, aby ich szyjki znajdowały się na przeciwko otworów. Aby cebula szybciej rosła można ją zawczasu zanurzyć do wody i ściąć. Ziemię, którą umieszczamy z góry każdej warstwy cebulowej należy uszczelnić, a z góry można posadzić cebule w zwykły sposób, umieściwszy je szyjkami do góry.

 
Powiązane artykuły:
Zioła zimą na parapecie dla początkujących
W zimną porę roku pytanie uzupełnienia racji świeżymi warzywami i owocami staje się zwłaszcza aktualnym. Przecież w tym czasie na działce już nic nie rośnie. Wyjściem może stać się domowa hodowla natki na parapecie.
Jak uprawiać koper na parapecie?
Żeby świeża natka zawsze była pod ręką, nieobowiązkowo regularnie kupować ją w sklepie. Urodzaj witaminowej natki – pietruszki, kopru, cebuli – można otrzymywać na mini grzędzie po prostu w domu.
Jak uprawiać grzyby na działce?
Prawie każdy letnik hoduje na swojej działce kwiaty i warzywa, a oto zająć się hodowlą grzybów decydują się jednostki. Między tamtym, proces hodowli grzybów nie jest tak i złożony, chociaż i wymaga pewnych wiedz.
Jak uprawiać orzeszki ziemne na działce?
Wiele osób uważają za południowy orzech arachid, między tamtym ta roślina familii bobowych, która doskonale rośnie i w warunkach średniej smugi. Na życzenie jego łatwo można wyhodować. Jak wyhodować na działce arachid? O tym opowie nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty