Jak pielęgnować futro z norek?

jak pielęgnować futro z norek

Jak się mówi, kobieta w swoim życiu powinna zrobić trzy rzeczy: założyć rodzinę, nauczyć się gotować i kupić futro, najlepiej z norek. Jednak, aby futro posłużyło ci długo, musisz wiedzieć, jak pielęgnować futro z norek.

Jak pielęgnować futro z norek?

Zakładać futro z norek w czasie wilgotnej pogody lub deszczu nie można. Jeśli natomiast wyrób trafił pod deszcz, należy nim potrząsnąć i wysuszyć, umieściwszy na wieszaku do całkowitego wyschnięcia. W taki sam sposób należy działać, jeśli na futro trafił brud – na początku wysuszyć, a następnie usunąć brud za pomocą szczotki lub odkurzacza. Jeśli natomiast plama jest tłusta, to należy rozłożyć futro na równej powierzchni i nanieść na plamę opiłki. Po upływie godziny opiłki z futra należy usunąć za pomocą odkurzacza. Aby kołnierz futra, zwłaszcza białego, zachował swój wygląd zewnętrzny, obowiązkowo musisz zakładać szalik na szyję, aby pot, perfumy nie kontaktowały z futrem.

Po zakończeniu zimy fachowcy zalecają sprawdzić, czy na futrze nie ma brudnych plam. Jeśli są, musisz wyrób poczyścić, odnosząc do pralni chemicznej, a nie stosując różne metody ludowe. Aby futro posłużyło jak najdłużej, musisz zabezpieczyć mu normalne warunki przechowywania, chodzi o prawidłowy reżim temperaturowy i poziom wilgotności. W warunkach domowych zrobić to dosyć trudno. Z tego więc powodu fachowcy zalecają przechowywać futra w specjalnych lodówkach futrzanych, w których ono zachowa pociągający wygląd zewnętrzny. Jednak na to stać nie każdego, więc należy zapamiętać kilka zasad, za pomocą których można przechowywać futro z norek w warunkach domowych.

Jak przechowywać futro z norek w domu?

Jasna rzecz pielęgnacja futra z norek zależy od koloru futra, od kroju i sposobu obróbki futra. Oczywiście najtrudniej jest pielęgnować futro z białych norek, ona potrzebuje specjalnej pielęgnacji i przechowywania. Jednak istnieje kilka skutecznych zasad, które sprawdzają się, jak w wypadku białych norek, tak i innych rodzajach futra z norek:

  1. Futro należy umieszczać na miękkim wieszaku, aby zapobiec deformowaniu futra.
  2. Futro z norek powinno wisieć w szafie swobodnie, nie dotykając innych rzeczy. Futro norek lubi powietrze, więc w żadnym wypadku nie można go umieszczać w worku lub w pokrowcu ze sztucznych materiałów. Pokrowiec powinien być wykonany wyłącznie z ciemnego, naturalnego materiału, aby nie zaburzał się przebieg powietrza.
  3. Przechowujemy futro z norek w ciemnym pomieszczeniu, ponieważ futro bardzo negatywnie reaguje na aktywne promienie słoneczne.
  4. Od czasu do czasu futro należy wietrzyć na świeżym powietrzu, unikając trafiania promieni słonecznych. Idealna pora na wietrzenie – mroźna zima, futro z norek najlepiej się zachowuje przy niskich temperaturach. Więc jeśli nie nosisz futro z norek, to najlepiej go wietrzyć zimą, a nie rozkładać latem na słoneczku.
  5. Nie zapominaj o środkach przeciwmolowych, które należy wymieniać co cztery miesiące. Jednak nie mogą kontaktować z futrem, ponieważ norka podobnie jak każde futro, negatywnie reaguje na środki chemiczne.
  6. Również można raz na miesiąc rozczesywać długie futro specjalnie kupioną szczotką.
  7. Raz na rok futro z norek, zwłaszcza z białych, należy odnosić do specjalnej pralni chemicznej. W taki sposób usuniesz z niej brud, nadasz połysk futru, polepszysz kolor białego futra. Jasna rzecz, że jeśli białe futro pożółkło, w tym wypadku już nic nie pomoże.
 
Powiązane artykuły:
Jak prać kurtkę puchową, aby nie było zacieków?
Dosyć często można usłyszeć następujące skargi – wyprałam kurtkę puchową, ale pozostały zacieki. Co robić? Istnieje rozwiązanie danego problemu, o którym opowiemy w niniejszym artykule.
Jak farbować skórzaną kurtkę?
Skórzana kurtka – hit ostatnich kilku sezonów. Każda kobieta ma w swojej garderobie jedną albo nawet kilka modeli tej odzieży. Lecz co robić, jeśli kurtka z czasem potarła się? Pofarbować ją!
Jak zakleić kurtkę z materiału bolonia?
Kurtki z materiału bolonia cieszą się szeroką popularnością i nadal aktualne jest pytanie - co robić, jeśli na ulubionej rzeczy utworzyła się dziura? Jak zakleić kurtkę? O tym opowie artykuł.
Jak wyprać kurtkę puchową w pralce?
Wszystko wyraźniej rozumiecie, że przyszła pora odprawić na zasłużony odpoczynek do szaf i na antresoli zimową odzież i obuwie. Tylko kłopotu z tym jest niemało, ponieważ rzeczy należy zawczasu oczyścić, a niektóre jeszcze i wyprać. Taka jak kurtka puchowa na przykład.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty