Jak pielęgnować sufit napinany – kilka skutecznych zaleceń

jak pielęgnować sufit napinany

Sufit napinany – to nie tylko stylowa część składowa wnętrza, ale również element dekoru, który może w całości zmienić wygląd zewnętrzny każdego pokoju. Jednak bez poprawnej pielęgnacji, nawet one mogą zepsuć idealny design. Więc jak poprawnie pielęgnować sufit napinany?

Sufity napinane – poprawna pielęgnacja i eksploatacja

Przede wszystkim należy podkreślić, że istnieją dwa rodzaje sufitów napinanych: z folii PVC i bez szwów. Z tego więc powodu pielęgnacja różnych rodzajów sufitów powinna być różna. Więc jak je myć?

Główna zasada podczas sprzątania sufitów napinanych bez szwów – to ostrożna pielęgnacja. Takie sufity bardzo łatwo można uszkodzić robiąc gwałtowne nieostrożne ruchy, albo nieodpowiednimi środkami czyszczącymi. Do ich czyszczenia najlepiej stosować zwykłe mydło, a brud usuwać za pomocą miękkiej ścierki. Jeśli chodzi o sufity napinane z folii PVC to po to,aby je umyć nie trzeba będzie przykładać specjalnego wysiłku. W tym celu można stosować środki czyszczące lub myjące. Dalej proces usuwania brudu będzie wyglądać w taki sam sposób jak i sprzątanie sufitów bez szwów.

Również istnieją ogólne porady dotyczące sprzątania dowolnych rodzai sufitów napinanych:

  1. Podczas czyszczenia sufitów napinanych najlepiej wykonywać ruchy "z góry do dołu". To pozwoli zmniejszyć ilość zacieków.
  2. Również do wody mydlanej można dodać niedużą ilość spirytusu amoniakowego. W ten sposób również można uniknąć zacieków.
  3. Nie zaleca się wykorzystywać ostrych przedmiotów i środków do czyszczenia, w skład których wchodzą agresywne substancje czyszczące.
  4. Sufit będzie błyszczeć jak nowy jeśli po sprzątaniu wilgotnym powycierać go na sucho ścierką lub gąbką.
  5. Do sprzątania sufitów napinanych nie zalecamy stosować środków myjących, w skład których wchodzą agresywne środki czyszczące, aceton lub gaz.
 
Powiązane artykuły:
Czym usunąć zapach kociego moczu?
Każdemu kto ma kota jest znajomy problem zapachu kociego moczu, co dostawia masę niewygód. A jeśli kot zrobił swoją brudną sprawę na kobiercu, czy miękkich meblach, to wydaje się, że zapachu nie jesteśmy w stanie pozbyć się?
Jak usunąć plamy z moczu dzieci z kanapy?
Wszystkim rodzicom bobasów jest znajomy problem dziecięcego moczu na meblach, w szczególności miękkich i drogich. W artykule opowiemy o sposobach jak można wywieść dziecięcy mocz z kanapy.
Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?
Nawet zapalonemu palaczowi czasami nieprzyjemnie znajdować się w mieszkaniu, przepojonym nikotynowym zapachem. W naszym nowym artykule opowiemy co zrobić, aby pozbyć się papierosowego zapachu w mieszkaniu.
Jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania?
Jeśli w waszej rodzinie są ludzie którzy palą, zawsze aktualne jest pytanie - jak pozbyć się od zapachu tytoniu w mieszkaniu? O bardzo efektywnych sposobach opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty