Jak pobudzić produkcję mleka po porodzie?

jak pobudzić produkcję mleka po porodzie

Jak tylko dzieciak pojawia się na świecie, należy go poprawnie i pełnowartościowo karmić. Między tym, z piersi młodej mamy w tym okresie wydziela się tylko znikoma ilość siary bez koloru i zapachu, która nie różni się dostateczną zawartością tłuszczu dla późniejszego karmienia niemowlęcia. Właśnie dlatego dziewczyny i kobiety, które tylko niedawno poznały radość macierzyństwa, nierzadko stawiają pytanie, jak pobudzić produkcję mleka po porodzie - rękami, czy laktatorem?

Jak poprawnie pobudzić produkcję mleka po porodzie?

W rzeczywistości zdecydowana większość medycznych pracowników zgadzają się, że jedynym sposobem, za pomocą którego można pobudzić produkcję mleka mlecznych gruczołów, zgłasza się we właściwym czasie i prawidłowym załączaniu malucha do piersi matki. Po raz pierwszy zrobić to należy od razu po zakończeniu rodowego procesu, przy czym nie jest wyjątkiem i sytuacja, kiedy dla wyciągania malucha z łona matki zdarzyło się udać do operacji cesarskiego cięcia.

W przyszłości malucha trzeba po pierwszym żądaniu załączać do piersi. Kiedy dzieciak nasyci się i samodzielnie zrezygnuje z pokarmu, resztę cennego płynu należy obowiązkowo odcedzić do pełnego spustoszenia. Jeśli robicie to rękami, najpierw należy rzetelnie przećwiczyć wewnętrzną powierzchnię obu mlecznych gruczołów kołowymi ruchami ciepłych dłoni, tym samym wzmacniając przepływ mleka w kierunku otoczki. Po tym trzeba akuratnie naciskać palcami na otoczkę, kierując ją do sutka i stopniowo odcedzać mleko dopóki ono nie przestanie wydzielać się.

Przeprowadzać podobny zabieg może być dość skomplikowano, toż niektóre młode mamy wykorzystują do tego ręczne i elektronicznie jak poprawnie pobudzić produkcję mleka po porodzie laktatory, zasada działania których jest oparta na wykorzystaniu podciśnienia. Chociaż podobne urządzenia znacznie ułatwiają udział kobiety, w niektórych przypadkach mogą powodować uszkodzenia, toż przed ich stosowaniem należy obowiązkowo przekonsultować się z lekarzem.

Żeby po zakończeniu odcedzania do mlecznych gruczołów bez przeszkód zaczęła postępować nowa porcja mleka, piersi najlepiej niczym nie nakrywać w ciągu 10–15 minut. Poza tym, dla wzmacniania wyrabiania cennego płynu należy stale pić ciepłą herbatę w ciągu całego dnia.

 
Powiązane artykuły:
Jak często należy karmić noworodka mlekiem matki?
Po raz pierwszy wziąwszy dziecka na ręce u młodych mamuś powstaje mnóstwo pytań: jak poprawnie załączać do piersi, ile i jak często karmić bobasa, i wiele innych. To normalne, przecież każda kobieta życzy sobie troszczyć się o swoje dziecko.
Kiedy przychodzi mleko po cesarskim cięciu?
Cesarskie cięcie istotnie różni się od przyrodniczych porodów. Organizmowi, żeby przebudować się i zrozumieć, że dziecko już urodziło się, należy niedużo więcej czasu, zwłaszcza jeśli operacja była planowa.
Na jaki dzień przychodzi mleko po porodzie?
Jeśli poród był przyrodniczy, to mleko przychodzi przedtem aniżeli jeśli bobas pojawił się na świecie drogą cesarskiego cięcia. Wtedy u kobiet, czekających przypływu mleka powstaje kwestia, na który dzień ono pojawia się.
Dojrzała laktacja
W ciągu całego okresu karmienia piersiami u kobiet mogą zdarzyć się problemy, które są niebezpieczne tym, co może zaginąć mleko, zwłaszcza to aktualnie na początku piersiowego wykarmiania.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty