Jak podróżuje rodzina królewska? 15 sekretów BRK

Każdy z nas może nauczyć się podróżować po królewsku. Ponieważ dla członków rodziny królewskiej podróż to nie tylko wydawanie pieniędzy na bilety lotnicze i hotele. Royalsi bardziej poważnie traktują ten temat.

Na pewno chcieliby czerpać zadowolenie z podróży, zapomnieć o obowiązkach i zasadach. Niestety nie mogą tego zrobić, ponieważ należą do rodziny królewskiej...

1. Członkowie rodziny królewskiej powinni znać zwroty grzecznościowe w różnych językach.

rodzina królewska

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego Elżbieta II i wszyscy członkowie jej rodziny przed zagraniczną podróżą uczą się podstawowych zwrotów grzecznościowych w różnych językach.

2. Członkowie rodziny królewskiej zabierają w podróż zapas własnej krwi.

rodzina królewska 2

Zabieranie własnej krwi na wakacje na pewno by nie przyszło do głowy żadnemu globtroterowi. Jednak Elżbieta II i jej syn Karol do krajów, w których może być problem z krwią, zabierają własną.

3. Podróże zagraniczne zazwyczaj są bardzo krótkie.

rodzina królewska 3

Być może niektórzy z nas myślą, że życie członków rodziny królewskiej polega jedynie na podróżowaniu i zwiedzaniu świata. Oczywiście dużo podróżują, ale nie ma to nic wspólnego z wypoczynkiem i wakacjami. Zazwyczaj są to krótkie oficjalne wizyty, spotkania, uroczyste obiady, w trakcie których wcale nie mają czasu na podziwianie atrakcji turystycznych.

4. Zabierają ze sobą alkohol.

rodzina królewska 4

Książę Karol zawsze ma w swojej walizce gin, a Kamila zabiera ze sobą w podróż czerwone wino. Tylko w taki sposób mogą mieć pewność, że w butelkach nie ma trucizny.

5. Gdy wyjeżdżają za granicę, muszą zabrać ze sobą czarny strój.

Gdy wyjeżdżają za granicę

Na wypadek, gdyby któryś z członków rodziny umarł podczas ich nieobecności. Gdy wrócą do Wielkiej Brytanii, ich strój musi pasować do okoliczności.

6. Leki na syndrom nagłej zmiany strefy czasowej.

Królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta od zawsze boryka się z tym problemem. Niestety jej organizm nie potrafi szybko zsynchronizować zegar biologiczny z nowym środowiskiem.

7. Kilku członków rodziny królewskiej nie może podróżować w tym samym czasie.

rodzina

Żeby nie zginąć jednocześnie w tym samym czasie, jeśli na przykład dojdzie do katastrofy lotniczej.

8. Członkowie rodziny królewskiej jak każdy inny pasażer przechodzą kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku.

Królowa

Rodzina królewska ma wiele przywilejów, niestety nie może uniknąć kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Członkowie rodziny królewskiej tak samo, jak inni pasażerowie mogą być wezwani do kontroli bagażu rejestrowanego, aby pokazać, co przewożą. Oczywiście nikt tego nigdy nie robi.

9. Monogramowany bagaż.

kate

Żeby można było szybko znaleźć swoje walizki i policzyć je.

10. Koszty podróży.

rodzina królewska 5

W 2017 r. rodzina królewska wydała na zagraniczne podróże 5,8 mln. dolarów: komercyjne linie lotnicze, hotele, etc.

11. Zawsze zabierają ze sobą liczny personel.

Królowa Elżbieta 2

Zazwyczaj leci z nimi około 12 osób. Członkowie BRK zabierają ze sobą swoich ochroniarzy, niań, fryzjerek, sekretarzy. Na to też wydają sporo pieniędzy.

12. Członkowie rodziny królewskiej zabierają ze sobą kopie oficjalnych strojów.

Królowa Elżbieta 3

Żeby przez przypadek nie znaleźć się w niezręcznej sytuacji. Teraz wyobraź sobie, ile zabierają ze sobą walizek w podróż? Szok!

13. Rodzina królewska lata publicznymi samolotami.

rodzina królewska 6

Przynajmniej książę Harry, Kate Middleton, książę Wilhelm latają razem z innymi pasażerami. Królowa jest tak naprawdę jedynym członkiem rodziny królewskiej, który nigdy nie podróżuje w klasie ekonomicznej.

14. Meghan Markle zawsze zabiera ze sobą olejek z drzewa herbacianego.

megan markl

Nigdy się nie wybiera w podróż bez olejku eterycznego. Księżna Sussexu stosuje go w leczeniu trądzika, jest wspaniałym środkiem łagodzącym świąd po ukąszeniu komarów.

15. Podróż rodziny królewskiej jest dokładnie zaplanowana.

harri

Każda część podróży królewskiej, od przyjazdu do wyjazdu jest skrupulatnie zapisywana w książkowym kalendarzu. Według królewskiego protokołu nie można o niczym zapomnieć albo się spóźniać.

źródło:RD
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty