Jak pomóc osobie chorej na depresję, czyli jak wyciągnąć bliskiego z dołku psychicznego?

jak pomóc osobie chorej na depresję

Świetnie, kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że znajduje się w stanie depresji i chce się jej pozbyć. Ale niestety nie wszyscy mogą pochwalić się taką świadomością. Dlatego pytanie, jak pomóc osobie chorej na depresję, jest dość powszechne.

Pomoc choremu na depresję – czego nie warto robić?

Nie wolno użalać się nad człowiekiem. Użalanie się pozbawi człowieka sił, wprowadzając go w jeszcze bardziej negatywny stan, z którego wydostać się mu będzie bardzo trudno. Miłość we wszystkich jej przejawach pomaga w depresji najlepiej.

Nie można czekać, aż depresja minie sama. Jeśli człowiek przeżył silny emocjonalny wstrząs i popadł w depresję, a bliscy ludzie nie podejmują żadnych wysiłków, żeby wyprowadzić go z choroby, to depresja może przejść w schizofrenię.

Nie można szukać usprawiedliwienia depresji powołując się na to, że jest to normalny stan człowieka po jakiejś przeżytej trudnej sytuacji. W leczeniu depresji pomaga tylko pozytywne nastawienie na lepsze. Bo życie czasami "bije" bardzo mocno i trzeba umieć wytrzymać każdy jego cios.

Pomoc w depresji – najlepsze sposoby

Trzeba pójść na wizytę do psychologa wyjaśniwszy choremu, że ten specjalista jest w stanie pomóc: prawidłowo przepisać leki przeciwdepresyjne i zaproponować indywidualne metody pomocy psychologicznej. Depresja – to nie fanaberia, a choroba, która na przykład tak jak i zapalenie błony śluzowej żołądka lub dławica piersiowa, wymaga specjalistycznego leczenia. Otóż w wizycie do terapeuty nie ma nic zdrożnego.

Pomaga pozbyć się depresji uprawianie sportu i spacery na świeżym powietrzu. Zazwyczaj zaburzenia depresyjne hamują aktywność fizyczną, więc sam pacjent prawdopodobnie nie będzie chciał wychodzić na dwór – więc w tym przypadku należy dołożyć wszelkich starań i wykazać się naprawdę dużą wytrwałością i energią.

Dla zmniejszenia nasilenia negatywnych emocji trzeba dać szansę człowiekowi wypowiedzieć się o swoich duchowych przeżyciach. Wsparcie, współczucie i ludzka wrażliwość są w stanie wyciągnąć chorego z tarapatów lub przynajmniej złagodzić objawy.

 
Powiązane artykuły:
Uzależnienie od telefonu – jakie są objawy i jak sobie z nimi radzić?
Dziś istnieje dużo różnych uzależnień i pewne z nich można nazwać "nowościami". Podobne odchylenia wywołują dużo problemów w życiu. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka uzależnienia od telefonu.
Seksualne perwersje – właściwości odchylenia w otrzymaniu przyjemności
Seksualne perwersje odnoszą do seksualnych odchyleń, które nie tylko przeszkadzają pełnowartościowemu związkowi między partnerami, ale i szkodzą jemu. Jakie zachowanie i pragnienia odnoszą się do seksualnych perwersji? O tym można się dowiedzieć z tego artykułu.
Uzależnienie od hazardu – jakie jest leczenie?
Ten artykuł jest przeznaczony dla ludzi, którym jest ciekawe pytanie uzależnienia od hazardu. Dowiadujecie się o prawidłowym podejściu do tego problemu i o tym jak go pokonać.
Jak zechcieć żyć? Trzy pewne kroki
Czasami u wielu z nas powstają bardzo nieprzyjemne myśli o niechceniu żyć, lecz to najlżejsza droga, kiedy życie jest pełne ciężkich problemów. O tym jak zechcieć żyć – czytajcie niżej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty