Jak poniżyć człowieka mądrymi słowami?

jak poniżyć człowieka mądrymi słowami

Jak poniżyć człowieka mądrymi słowami – to pytanie, które interesuje wielu ludzi. Przecież bardzo chce się postawić przemądrzałego typa na miejsce tak, by on sam stał się przedmiotem kpin.

W jaki sposób i jakimi słowami można poniżyć człowieka?

W żadnym wypadku nie można upodabniać się swojemu przeciwniku. Więc nie trzeba wykorzystywać ostre słowa i przekleństwa. Kategorycznie nie do przyjęcia i wulgaryzm. Wyjść zwycięzcą ze słownej potyczki kobiecie pomoże dowcipna odpowiedź. I jeśli od razu nic nie możesz wymyślić, to jest sens nauczyć się parę dziesiątków zwrotów specjalnie dla takich wypadków.

Jak poprawnie poniżyć i zmiażdżyć człowieka słowami?

Jednak duże znaczenie ma nie tylko to co mówisz, ale i jak to robisz. Głos, który zrywa się od krzyku, ogryzająca się intonacja, to jest niedopuszczalne dla pewnej w sobie kobiety. A mianowicie taką musisz wyglądać przed swoim sprawcą obrazy. Tym, kto nie zna, jak moralnie poniżyć człowieka mądrymi słowami, trzeba mieć na myśli, że mówić należy spokojnie, pejoratywnie. Należy podłączyć ironię, a nawet jaskrawy sarkazm.

Jak poniżyć człowieka mądrymi słowami – frazy dla przykładu

Żeby nauczyć się tego, jak poniżyć człowieka moralnie słowami, warto uzupełnić swój osobisty słownik kilkoma mądrymi i sprytnymi frazami. Na przykład, takimi:

  1. O, a ty jesteś dalej na tym samym stanowisku? Cóż, 35 (40,45) lat – to jeszcze nie wiek, jeszcze można pracować i pracować.
  2. Przeczytałeś (łaś) tą książkę? Wow! Ciężko na pewno udało ci się to z twoim intelektem.
  3. I chciałoby się ciebie skrzywdzić, lecz natura już wszystko zrobiła za mnie.
  4. Wydaje mi się, chcesz mnie skrzywdzić? No wątpliwe, czy uda ci się to, przecież dlatego należy powiedzieć coś rzeczywiście mądrego.
  5. Przypominasz mi morze – od ciebie tak samo mdli.
  6. Twój dowcip nie byle jak stępiał.
  7. Och, to tak pożartowałeś (łaś), czy co? No, dawaj dalej, dalej ...
  8. Trzeba ci poważnie przemyśleć swoją dietę, dla intelektu jest pożyteczna, na przykład ryba, a ci jej widocznie nie wystarcza.
 
Powiązane artykuły:
Zachowanie komunikacyjne – standardy w różnych aspektach życia
Nasze powszednie życie włącza obcowanie i różne rodzaje kontaktów z ludźmi na fachowym, powszednim i osobistym poziomie. Komunikatywne zachowanie wyznacza się normami i tradycjami obcowania w różnych grupach ludzi.
Jak przeprosić mamę za swoje złe zachowanie?
Niesnaski z rodzicami – całkiem normalne zjawisko. Jednak, żeby sprzątać wszystkie ostre kąty, co stwarzają się, jest potrzebne poprawnie, a główne w porę przepraszać, jeśli jest za co. Ten artykuł opowie, jak przeprosić mamę.
Zostań umiejętnym oratorem – jak nauczyć się rozmawiać?
Żeby było lżejsze posuwać się w życiu i budować stosunki z otoczeniem, należy umieć poprawnie rozmawiać. W tym artykule są zaproponowane sprawdzone rekomendacje, które pomogą poprawnie budować swoją mowę.
Kilka porad psychologa jak naprawić swoje relacji z dorosłym synem
Malutkie dziecko będzie zawsze garnęło się do mamy. Jednak dorośli synowie często konfliktują się z rodzicami, którzy starają ograniczać ich wolność. Nawiązać stosunki z dorosłym synem pomoże informacja przedstawiona w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty