Jak poprawnie jeździć na nartach?

jak poprawnie jeździć na nartach

W zimowy okres narty są ulubionym rodzajem sportu dla ludzi każdego wieku. Jeśli zdecydujesz się dołączyć do tego ogromnego zespołu, to należy zorientować się, jak poprawnie jeździć na nartach. Oczywiście można poprosić pomocy u fachowca, lecz nie każdy jest gotowy płacić za to dużą sumę.

Jak poprawnie jeździć na nartach?

Są trzy główne wymogi, dotrzymując się których potrafisz nauczyć się jeździć:

  1. Nogi powinni być rozstawione na odległości 30 cm jedna od drugiej. Podczas jazdy kolana należy z lekka ugiąć. Musisz odczuwać lekką presję na końcówkach obuwia.
  2. Po to, żeby waga równomiernie rozdzielała się, kostki muszą upierać się do końców but.
  3. Ręce z lekka ugnij w łokciach i rozstaw ich jedną od drugiej w przybliżeniu 25 cm.

Odpowiednie narty – to te, w których możesz jeździć bez uczucia dyskomfortu, toż do ich wyboru warto odnieść się z pełną odpowiedzialnością.

W ogóle można wydzielić trzy najbardziej popularne metodyki, które wykorzystują, żeby zrozumieć jak jeździć na nartach szybciej i poprawnie:

  1. Wiele osób uczą się jeździć na nartach wspierając się na instynkt samozachowawczy. Polega on na tym, że schodząc z góry człowiek zrobi wszystko, byle pozostać całym i nieuszkodzonym. Jakby dziwnie to nie brzmiało, lecz ta metoda rzeczywiście pracuje. Przestrasza obecność licznych usterek. Jest powiększone ryzyko otrzymania urazu, a także można nauczyć się nieprawidłowym ruchom i skorygować ich będzie dość skomplikowano.
  2. Następną metodę wykorzystują instruktorzy. Człowiek otrzymuje podstawy jazdy na nartach: prawidłowa postawa, właściwa trajektoria, itp. To wszystko pozwala osiągnąć pożądany wynik. Jedyny minus – człowiek zaczyna jeździć, jakby po pewnych wzorcach.
  3. Jeszcze jeden wariant bazuje się na tym, że narciarz zaczyna samodzielnie, po trochę, opanowywać wszystkie ruchy niezbędne dla jazdy i zbiera ich do pewnej bazy wiedzy. Wszystko to pozwala na uzyskanie swobody ruchu i uniwersalną technikę.
 
Powiązane artykuły:
Wskazówki dla narciarzy – jak smarować narty?
Dla prawidłowej i bardziej komfortowej jazdy na nartach bardzo ważnie wiedzieć, jak je poprawnie smarować. Ten artykuł opowie o odejściu za nartami, zależnie od ich rodzajów i materiału, z którego one są zrobione.
Jak poprawnie smarować plastikowe narty?
Ten artykuł opowie o tym, jak poprawnie smarować plastikowe narty, ze względu na ich przeznaczenie, ponieważ górskie i wyścigowe narty mają niektóre właściwości odejścia za nimi.
Jak nauczyć się jeździć na snowboardzie – zasady dla nauczania samodzielnie
Ten artykuł opowie o tym, jak nauczyć się jeździć na snowboardzie. Najpierw może okazać się, że to bardzo skomplikowane, lecz tak naprawdę przy uporczywości i zawziętości można dosięgnąć pożądanego wyniku.
Technika jazdy na górskich nartach
Ten artykuł opowie o sposobach opanowania techniki jazdy na górskich nartach. Rzecz w tym, że to trudny rodzaj sportu, toż do nauczania warto podejść z całą powagą. Czytamy o tym dalej w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty