Jak poprawnie karmić noworodka mieszanką?

jak poprawnie karmić noworodka mieszanką

Pierwszy krok na drodze przejścia od karmienia piersią do sztucznego – wybór odpowiedniego żywienia. Przewagę trzeba oddawać mlecznym mieszankom znanych producentów. Przy zakupie mlecznej mieszanki należy zwrócić uwagę na zalecany wiek.

Niemowlęta w różnych okresach swojego życia potrzebują pewnych składników odżywczych i mikroelementów, a ich układ pokarmowy zdolny strawić surowo określone składniki pokarmowe.

Jak często karmić noworodka mieszanką?

Karmić dziecko należy po pierwszym żądaniu. Nie trzeba starać się wytrzymywać ścisłe odstępy czasowe. Organizm dziecka sam sformuje najbardziej odpowiedni harmonogram karmienia, który będzie odpowiadał jego biologicznym rytmom i fizjologicznym potrzebom, główne dotrzymywać się normy.

Norma karmienia noworodka mieszanką:

  1. Od 0 do 2 miesięcy dziecko musi zużywać w ciągu doby blisko 850 mililitrów mlecznej mieszanki.
  2. Od 2 do 4 miesiący norma składa 950 mililitrów.
  3. Od 4 do 9 miesięcy norma zwiększa się na pięćdziesiąt mililitrów i składa 1000 mililitrów mlecznej mieszanki.
  4. Od 9 do 12 miesięcy objętość żywienia zwiększa się do 1200 mililitrów na dobę.

Ważne odznaczyć, że doprowadzona objętość dobowej konsumpcji jest przykładowa.

Jak karmić mieszanką noworodka?

Karmić malucha sztucznym mlekiem można łyżką albo przez smoczek. Dokarmienie mieszanką noworodka lepiej robić łyżką, ponieważ w takim wypadku jest mniejsza wiarygodność pełnej odmowy od piersi. Jeśli dziecko w całości jest przeniesione na sztuczne karmienie, to karmienie celowo robić przez smoczek.

Przy karmieniu noworodka mieszanką należy ściśle przestrzegać zasady higieny i śledzić za terminami przydatności żywności dla niemowląt.

 
Powiązane artykuły:
Przejście z karmienia piersią – jak przestawiać dziecko na karmienie sztuczne?
Nie wolno z mostu jednorazowo zamienić piersiowe mleko na mieszankę: to niebezpiecznie dla zdrowia bobasa, może wywołać alergię, rozbrat jelita i stres. Jak poprawnie przestawiać dziecko na karmienie sztuczne? O tym czytajcie nasze rady.
Mieszane karmienie dziecka – karmienie niemowlęcia piersią i z butelki
Mieszane karmienie – kompromisowy wariant między piersiowym mlekiem i sztuczną mieszanką. O tej porze u kobiety jeszcze jest szansa nawiązać normalne piersiowe wykarmianie.
Jak wybrać mieszanki dla noworodków?
Jesteście pewne, że z pierwszego razu potraficie zorientować się w tej różnorodności dziecięcych mieszanek, które są w sklepie? Nie wolno kupić tej, co pierwsza się trafiła i karmić nią nowonarodzonego dziecka.
Karmienie mieszane – jak poprawnie karmić butelką i piersią?
Czasami karmiącej kobiecie brakuje mleka, żeby pełnowartościowo nakarmić bobasa. W takich wypadkach, żeby w całości nie przechodzić na sztuczne wykarmianie i walczyć za karmienie piersiami, przechodzimy na karmienie mieszane.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty