Jak poprawnie opalać się w solarium?

Jak poprawnie opalać się w solarium

Niektórzy uważają, że opalanie się w solarium jest szkodliwe i wolą brać naturalne kąpiele słoneczne. Jednak opalanie się w solarium jest nie mniej szkodliwe aniżeli opalanie się na słońcu, trzeba jednak wiedzieć jak to robić poprawnie.

Jak należy poprawnie się opalać w solarium (poziomo czy pionowo)?

Aby nie zaszkodzić zdrowiu, podczas opalania w solarium należy przestrzegać kilku zasad:

  1. Po pierwsze przekonaj się, że nie należysz do tej grupy ludzi, którym nie można opalać się w solarium ze względów zdrowotnych. To przede wszystkim ludzie, którzy mają cukrzycę, choroby układu naczyniowo-sercowego, tarczycę, nowotwory, choroby wątroby, płuc. Kobietom w ciąży też lepiej nie chodzić do solarium, ponieważ może to zaszkodzić dziecku. Również podczas zażywania leków takich jak antybiotyki, trankwilizatory, przeciwwskazana jest wizyta w solarium. Więc zanim pójdziesz do solarium, najlepiej zasięgnąć porady lekarza.
  2. Obowiązkowo trzeba chronić oczy, zakładając specjalne okulary. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe należy je zdjąć.
  3. Załóż chustkę aby nie uszkodzić włosów .
  4. Przed pójściem do solarium nie warto myć ciała mydłem, zalecane jest posmarowanie ciała specjalnym kremem do opalania się w solarium. Kremy hormonalne i odżywcze kategorycznie nie mogą być używane przed pójściem do solarium. Nie używaj perfum i dezodorantów aby uniknąć podrażnień .
  5. Cerę twarzy również należy chronić, przecierając tonikiem bez spirytusu aby usunąć kosmetyki i brud.
  6. Często powstaje pytanie czy można opalać się nago w solarium? Można, jednak nie można pozostawiać ciała bez całkowitej ochrony. Należy chronić piersi, usta również trzeba posmarować szminką higieniczną z UV-filtrami. Jednak należy pamiętać, że po 30 fachowcy zalecają opalać w stroju kąpielowym, ponieważ skóra staje się bardziej wrażliwa na oddziaływanie promieni UV.
  7. Po opalaniu w solarium wszystkie narządy wewnętrzne pracują intensywniej, więc po wizycie zaleca się odpocząć i zrelaksować. Nie należy od razu po zabiegu brać zimnego prysznica.

W jakim solarium lepiej się opalać?

Wiedząc jak poprawnie opalać się w solarium, zaczynamy się zastanawiać w jakim solarium lepiej to robić, w poziomym czy pionowym? Z jakiegoś powodu uważa się, że w pionowym solarium lepiej się opalać, ponieważ otrzymasz bardziej trwałą i szybszą opaleniznę. Jednak tak na prawdę nie jest, opalenizna otrzymana w pionowym solarium niczym się nie różni od opalenizny, którą otrzymasz w poziomym solarium. A szybkość zależy jedynie od mocy lamp. W turbo solarium opalenizna może być nierównomierna - w poziomym solarium lampy pracują bardziej stabilnie. Jakie solarium jest lepsze, musisz wybrać samodzielnie.Jak opalać się w solarium Nie chcesz mieć kontaktu ze szkłem, wybieraj pionowe solarium. Jeśli natomiast tęsknisz do odpoczynku na plaży, najlepiej pójść do poziomego solarium.

Ile czasu można się opalać w solarium?

Jeśli chodzi o to, ile razy w roku można się opalać w solarium, to nie najczęściej - 2 razy po 15 – 20 zabiegów, z przerwą na 2 dni. Jeśli natomiast interesuje cię pytanie, ile minut można przebywać w solarium? Wszystko zależy od wrażliwości skóry, typu skóry, mocy lamp. Należy pamiętać jedną zasadę, im potężniejsze lampy i im bielsza skóra, tym mniej czasu należy przebywać w solarium, inaczej będziesz miała nie ładną opaleniznę, a oparzenia.

 
Powiązane artykuły:
Ładna opalenizna - jak poprawnie się opalać?
Wyruszając na urlop nad morze, wiele osób marzy by wrócić do domu z szykowną złocistą opalenizną, która będzie pozostawała na skórze jak najdłużej. Lecz nie wszyscy wiedzą, że do tego należy dotrzymywać się niektórych reguł. Poznajcie, jak opalić się bez szkody dla zdrowia.
Podrażnienie skóry – główne przyczyny
Wysypki i podrażnienia na skórze sygnalizują o niezdrowych procesach, które odbywają się w organizmie. Toteż nie zwracać uwagi na podrażnienie skóry jest bardzo niebezpiecznie, przecież ono może być symptomem niebezpiecznej choroby.
Jędrność skóry
Wszystkim kobietom chciało się by, żeby ich skóra była elastyczna i prężna w ciągu całego życia.Żal jest,że do dzisiaj jeszcze nie wymyślono sposobów jak oszukać czas tak, żeby podtrzymywać skórę w aktywności. Można to zrobić siłami kosmetycznych środków i ludowych metod.
Kolagen na skórę - co sprzyja wyrabianiu kolagenu w skórze?
Kolagen jest jednym z najważniejszych substancji co formuje skórny karkas. Od tego, czy dostateczna ilość kolagenu mieści się w skórze dużo zależy jej zdrowie i wygląd zewnętrzny. Dokładniej o funkcjach kolagenu poznacie z artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty